W Rosji odnotowano kolejny upadek meteorytu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W regionie Omska kamera przypadkowo zarejestrowała upadek wielkiego meteorytu. Incydent miał miejsce w nocy z 16 na 17 grudnia br., podaje Rus.Tvnet.lv.

 


Mieszkańcy Syberii Wschodniej często są świadkami upadku meteorytów. Tak więc, po Czelabińsku i Chakasji, ciało niebieskie widziane było tym razem w regionie Omska. Zdarzenie zapisał rejestrator umieszczony w kabinie jednej z ciężarówek. Kierowca prowadził swój pojazd wąską wiejską drogą, kiedy nagle zauważył jasny obiekt na niebie.


Na razie nie określono dokładnego miejsca upadku meteorytu, ale wiadomo, że miał on znacznie mniejsze rozmiary niż ciała, które spadały w innych regionach Syberii i zakwalifikować go należy do roju Gemenidy. Obserwowało go wielu mieszkańców Omska, ale autorem jedynego filmu, dokumentującego zdarzenie, jest wyżej wspomniany szofer. Rosyjska prasa donosi, że mieszkańcy Omska są bardzo poruszeni kosmicznym wydarzeniem i żywo je komentują.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj