W Rosji nie wpuszczą niezaszczepionych na COVID-19 do miejsc pracy. Czy to samo czeka Polaków?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzieje się powoli to, czego wszyscy chcieliśmy uniknąć. Kolejne państwa wprowadzają rozwiązania, które całkowicie odbierają nam prawo wyboru. Orwell puka do naszych drzwi coraz głośniej!

Rosyjskie media donoszą o akcji spisywania pracowników, którzy zgłosili się do dobrowolnych szczepień na COVID-19, która trwa od tygodnia w niektórych instytucjach urzędu miasta Moskwy.

Ci, którzy nie zgłosili się dobrowolnie, nie zostaną wpuszczeni do miejsc pracy, co usprawiedliwiane jest „zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19”. Działacze rosyjskiej opozycji obawiają, że skończy się to zwolnieniem tych, którzy się nie zaszczepili, ze względu na nieobecność w pracy!

W Polsce rząd planuje „zachęty” dla osób, które „dobrowolnie” się zaszczepią. Mają do nich należeć między innymi zwolnienia z niektórych obostrzeń, np. z obowiązku noszenia maseczek. Tak jak teraz trzeba zawsze mieć przy sobie zaświadczenia lekarskie usprawiedliwiające brak maseczki, tak wkrótce zawsze trzeba będzie mieć przy sobie zaświadczenia o zaszczepieniu na COVID-19.

Czy troska o miejsca pracy jest mitem? Tak. „Wielki Reset” ma polegać między innymi na masowej automatyzacji miejsc pracy. Jeśli ktoś się nie zaszczepi, dla pracodawców będzie to oznaczało, że trzeba taką osobę zwolnić, bo na jej miejsce i tak przyjdzie automat lub algorytm. Więc faktycznie będą mieli oni dodatkowy pretekst do redukcji zatrudnienia.

To, że Kim Dzong Un osoby nieprzestrzegające „covidowych” restrykcji stawia przed plutonem egzekucyjnym i nakazuje rozstrzelać, wcale nie musi być odosobnioną praktyką.

Kto wie, co jeszcze wymyślą?

 

Źródło:

https://www.rp.pl/Zdrowie/312069947-Rzad-szykuje-bonusy-by-zachecic-do-szczepienia-sie-na-COVID-Co-na-to-prawnicy.html

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika euklides

RaSSija pod gadzim berłem

RaSSija pod gadzim berłem KGBowskiej pacynki - Putlera jak zwykle w czołówce żydobolszewickich przemian. Gdzie są te wszystkie kremlowskie trolle, które mnie atakowały za nazywanie Putlera żydo-pacynką? Plujcie jadem dalej i dołączcie do korowodu zombi...))))

Portret użytkownika Ed

Cos w tym jest euklidesie bo

Cos w tym jest euklidesie bo minusy sie zgadzaja Wink a prawda jest taka, ze tam gdzie korupcja tam wlasnie zmiany zachodza szybciutko. Chiny to oczywiscie inna bajka bo tam jest presja tego czy jestes posluszny czy idziesz na organy lub siedzisz w obozie. A wszedzie sa wprowadzane jakies systemowe gratyfikacje finansowe za partcypacje w tym procederze i nie wazne czy ktos sie zgadza z tym moralnie bo jesli jego bozkiem jest pieniadz skusi sie na taka zachete. Pieniadz drukowany z powietrza wiec pokrycie w papierze czy dodanie cyferek na koncie zadziala az przyjdzie inflacja i kazdy kto wyznaje kult $ straci wiare w tego bożka. Tylko ze wtedy bedzie juz za pozno.

Skomentuj