W rejonie Krasnojarska wilki zagryzły dziesięciolatka

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W ubiegły czwartek doszło do tragicznego w skutkach ataku dzikich zwierząt na ludzi. W okolicach Krasnojarska wilki zaatakowały 10 letniego chłopca. Dziecko nie przeżyło spotkania z drapieżnikami.

 

Wilki rosną w siłę i stają się gatunkiem na tyle groźnym, że w wielu miejscach trwa planowy ich odstrzał. Stado drapieżników dopadło dziecko w miejscowości Essei na północy Kraju Krasnojarskiego.

 

Martwego chłopca znalazła matka, która wyruszyła na poszukiwania syna. Sądziła, że poszedł on na drugi koniec wsi do brata, ale gdy nie wracał długo zaniepokoiła się. Obraz, jaki zobaczyła pozostanie z pewnością na długo w jej pamięci. Dziesięciolatek miał ślady po kłach wilków. Jego ubranie było rozdarte a na ciele można było zlokalizować wiele ugryzień.

 

Kilka tygodni temu w okolicach Bajkału wprowadzono stan wyjątkowy z powodu dużej liczby wilków. Do tej pory jednak nie dochodziło do ataków na ludzi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Adi.

Roni, ja będąc w takim

Roni, ja będąc w takim podobnym wieku też się oddalałem na duże odległości, nikt mnie za bardzo nie pilnował. Poza tym dzieci mieszkające na terenach wiejskich czy w mniejszych miastach są bardziej odpowiedzialne i obyte z otoczeniem. A w innych kulturach takie młokosy łażą same na polowania jeśli trzeba zjeść i też nikt ich nie pilnuje.

Portret użytkownika SurvivorMan

Planowy odstrzał to powinien

Planowy odstrzał to powinien być, ale nadmiernie rozmnażających się i niszczących środowisko ludzi???
Jeśli ktoś sobie zadaje pytanie, dlaczego dochodzi do takich ataków, jak opisany w artykule, to odpowiedź jest banalnie prosta:
Jeden dorosły wilk musi zjeść jakieś 1,5 kg dziennie... Polarny jeszcze więcej...  Gdyby ludzie nie niszczyli środowiska naturalnego, i nie dziesiątkowali gryzoni, oraz małych i średnich ssaków, wilki nie musiałyby robić czegoś, czego w normalnych warunkach nie robią, czyli zapuszczać się w poszukiwaniu jedzenia pod siedziby ludzkie i wchodzić w bezpośredni kontakt z człowiekiem!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Słaba docinka z tym nożem...

Słaba docinka z tym nożem... Zanim znów spróbujesz, lepiej doczytaj na temat zwyczajów i zachowania wilków! Znajomość słów "drapieżnik" i "wataHa" nie wystarczy, żeby ułożyć jakieś sensowne kontrargumenty!
A na przykład dziki,  to Ci się wydaje że po co podchodzą pod ludzkie siedziby??? ZABIJAĆ??? Nie człowieku!!! Przychodzą bo dzięki pasożytom zwanym potocznie LUDŹMI, nie mają jedzenia w swoim naturalnym środowisku!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj