W rejonie erupcji wulkanu Sangeang Api zginęło 14 osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Trzy wybuchy wulkanu Sangeang Api, do których doszło w piątek na wyspie Sangeang w indonezyjskiej prowincji Małe Wyspy Sundajskie Wschodnie, doprowadziły do ewakuacji siedmiu tysięcy osób – podaje gazeta Tempo.

 

Trwają poszukiwania 14 osób, które przepadły bez wieści – poinformował o tym Czerwony Krzyż w Bima. Uwolnienie dwudziestopięciokilometrowej kolumny popiołu spowodował paraliż w ruchu lotniczym w całym regionie. Zamknięte zostały lotniska na wyspie Sangeang i Międzynarodowy Port Lotniczy Komodo, znajdujący się na zachodnim brzegu wyspy Flores.

Źródło: Twitter

Ponadto 31 maja odwołano wszystkie loty z międzynarodowego lotniska Darwin w Australii, gdzie także dotarła chmura pyłu wulkanicznego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj