W przyszłym roku w USA może pojawić się superszybka sieć 5G

Kategorie: 

Logo Verizon Wireless

"Sieć 5G nadchodzi, a my poddajemy ją testom" - ogłosił największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Verizon Wireless dotrzymał słowa i rozpoczął testy sieci 5G, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku pojawi się ona w USA.

 

Verizon pracuje nad nową technologią z takimi korporacjami jak Intel, Nokia, Ericsson, Samsung i Qualcomm. Testy sieci 5G odbywają się zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Dzięki niej, prędkość transferu danych wzrośnie dramatycznie, co będzie miało ogrom zastosowań. Verizon chce aby technologia 5G stała się częścią tzw. Internetu rzeczy, autonomicznych samochodów i wielu innych przyszłych, precyzyjnych systemów związanych z telekomunikacją.

 

Adam Koeppe, wiceprezes działu planowania technologicznego powiedział, że dzięki niej miliardy maszyn będzie mogło komunikować się ze sobą. Aby sieć 5G mogła uczestniczyć w przyszłych kluczowych projektach, specjaliści będą musieli wyeliminować wszelkie możliwe opóźnienia.

 

Intel aktywnie współpracuje z Verizon i testuje technologię w warunkach mieszkalnych. Ericcson wykorzystuje vana jako punkt dostępu, natomiast Qualcomm analizuje działanie sieci 5G w biurowcach. Bezprzewodowa sieć przesyła strumieniowo nagrania w wysokiej rozdzielczości 4K. W najbliższych miesiącach testy mają wejść w kolejny, bardziej zaawansowany etap a w przyszłym roku technologia 5G może trafić do konsumentów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/verizon-chce-wprowadzic-siec-5g-w-2017-roku

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika señor_muerto

Natrafiłem parę dni temu temu

Natrafiłem parę dni temu temu na bardzo intrygującą wiadomość. Od razu zaznaczę, że nie jestem żadnym wielbicielem teori spiskowych, lub innego rodzaju "niebywałych zjawisk" ale lubię sprawdzić w kilku źródłach, interesujący mnie temat.
I proszę , wybaczcie mi, że komentarz jest nie na temat odnośnie artykułu ale zbytnio nie miałem gdzie go "podpiąć", a słowa w tytule "USA" i "technologia" wydały mi się wystarczające aby opublikować moje spostrzeżenia, które notabene dotyczą technologi i właśnie "światowego mocarstwa".
Informacja , którą chciałbym się z Wami podzielić jest odnośnie katastrofy wahadłowca Challenger.
Nie będę rozpisywał się na temat samej katastrofy i jej przyczyn ale odnośnie załogi. Otóż jak wiadomo, nikt z siedmio osobowej załogi, nie przeżył. Czy na pewno ?
Podam jako przykład imię i nazwisko pilota, tego trefnego lotu, resztę załogi możecie sobie "wygooglować".
Wspomnianym pilotem był Michael J. Smith. Wpisując w google rzeczywiście wyświetlają się nam informacje na temat tego astronauty , który zginął tragicznie, ale zmieniając sposób wyświetlania wyszukiwania na "obrazy" wyskoczy nam obraz "normalny" młodego astronauty i tego samego człowieka paredziesiąt lat później ! tak z tym samym imieniem  ale tym razem jako profesor na uniwersytecie w Winsconsin !
                                                               
                         
 
Ciekawym również "newsem" jest to , że jeden z astronautów o mało nie utonął ! (tak utonął) gdy jego hełm zalał się prawie czteroma litrami wody . Podaję poniżej link do tej informacji (w języku angielskim).
Reasumując skłaniam się do wniosków iż manipulacja ludzi na świecie, jest  majstersztykiem wszechczasów i co najgorsze dzieje się to na naszych oczach. Pozdrawiam
http://www.foxnews.com/science/2013/12/19/snorkels-in-space-macgyver-solution-to-protect-spacewalking-astronauts.html
http://www.space.com/24027-nasa-spacesuit-snorkels-spacewalk.html

Portret użytkownika Weles

Zabijaja nas na raty. Od

Zabijaja nas na raty. Od kilku lat kiedy wprowadzono technologię 4G ludzie coraz częściej skarżą się na depresje, zawroty głowy, syndrom przewlekłego zmęczenia, osłabienie, kłopoty z pamięcią i koncentracją, niezbornośc ruchową. Wzrosła też znacznie statystyka zachorowań na białaczki. Nikt nie wiąże tego póki co z elektrosmogiem wobec którego nasze organizmy i postrzeganie zmysłowe są bezbronne. Każdy wie co mikrofale robią z jedzeniem poddanym ich działaniu. Teraz możemy spodziewać się dalszego wzmacniania sygnału w postaci technologii 5G. Nasz świat w przeciągu 50 lat zmienił się pod tym względem całkowicie. Jesteśmy teraz otoczeni promieniowaniem z satelitów, wież komórkowych, wifi, fal radiowych i TV (niebawem maja tez bezprzewodowo przesyłac prąd). Czy naprawdę dla filmików 4K i wygody warto poświęcać zdrowie?
 
https://www.youtube.com/watch?v=TWZ-_YlbzuU
https://www.youtube.com/watch?v=P4UdozjyLlA

Portret użytkownika qismo

  Jak czytam takie bzdury

 
Jak czytam takie bzdury odnośnie przesyłania prądu elektrycznego bezprzewodowo to chcę mi się śmiać. Otóż nie ma możliwości przesyłania prądu elektrycznego bezprzewodowo, można to zrobić pośrednio za pomącą fal radiowych(m.in. za pomocą mikrofal). 
Ale takie przesyłanie prądu jest koszem tak dużym oraz tak niebezpiecznym, że nikt tego wprowadzał nie będzie. A niebezpieczne nie w przeciągu 20 lat, powodując choroby tylko niebezpieczne, bo organizm ludzki po prostu by się ugorował. Także najpierw uzupełnij wiedzę a potem pisz.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Israfel

"prędkość transferu danych

"prędkość transferu danych wzrośnie dramatycznie" - co znaczy dramatycznie?
 
Dramatyczne jest to, że:
1. Każda nowa technologia, szybsza niż poprzednia, wymaga gęstszej sieci triangulacyjnej anten, bo ma mniejszy zasięg. Ja mam wyłączone 4G w smartfonie, bo zazwyczaj zasięg w mieście jest szczątkowy i waha się skrajnie na bardzo małym obszarze. 3G przynajmniej trzyma podobne parametry w obrębie kilometra. Jak będzie z 5G? oby nie gorzej niz z 4G.
 
2. Po co urządzeniom AGD taki szybki transfer? Jaką ilość danych będa między sobą wymieniać mój telewizor i lodówka? Czy lodówka będzie oglądała film? A może uzyska dostęp do obrazu z kamery w laptopie? Protokoły wymiany danych między urządzeniami IoT ie powinny wymagać nie wiadomo jakich transferów, tylko stabilnego (nawet wolnego)połączenia. Martwi mnie mówienie o konieczności dużych transferów między urządzeniami i specjalnych szybkich sieci do tego dedykowanych. Po co to?
 
Przykładowa wzorcowa transmisja między urządzeniami IoT:
 
ID: drzwi_wejsciowe
timestamp: 9:37:46
status: otwarte
 
ID: drzwi_wejsciowe
timestamp: 9:37:58
status: zamkniete
 
ID: system
timestamp: 9:40:00
status: sprawdzam_obecnosc_domownikow
 
ID: czujnik_ruchu_1
timestamp: 9:40:01
status: brak_ruchu
 
ID: czujnik_ruchu_2
timestamp: 9:40:01
status: brak_ruchu
 
ID: analizator_WIFI_i_BT
timestamp: 9:40:03
status: brak_aktywnych_urzadzen
 
ID: system
timestamp: 9:40:04
status: ogranicz_temperature_w_pomieszczeniach
 
ID: centralne_ogrzewanie
timestamp: 9:40:05
status: zakrecono_kaloryfery
 
 
 
No dobrze, wszystko fajnie, oszczędzamy na cieple, inteligentny dom, reklamy o korzyściach z IoT na wszystkich kanałach TV, bla, bla, bla.
 
Aż tu nagle dochodzi nieautorzyowane urządzenie (lub wirus w pralce) i dalsza komunikacja wygląda tak:
 
ID: agent
timestamp: 9:41:00
status: wlacz_TV_i_uruchom_kamere
 
ID: agent
timestamp: 9:41:01
status: polacz_system_z_nowym_urzadzeniem_agenta
 
ID: agent
timestamp: 9:41:02
status: przeslij_obraz_z_kamery_do_urzadzenia_agenta
 
ID: laptop_zewnetrzny
timestamp: 9:41:03
status: otrzymano_obraz_rozpoczeto_rejestracje
 
ID: agent
timestamp: 9:41:04
status: cylkicznie_sprawdzaj_czy_domownicy_nie_wrocili
 
ID: drzwi_wejsciowe
timestamp: 13:12:28
status: otwarte
 
ID: drzwi_wejsciowe
timestamp: 13:12:29
status: wylacz_TV_zakoncz_streaming_do_laptopa
 
Biggrin
 
Myślę, że Internet of Things może dostarczyć nam dużo pikantnych materiałów audio i video które szybko staną się hitami internetu ;).

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Wojox

Moje osobiste zdanie.

Moje osobiste zdanie. Wszystko idzie w technokrację. Ludzie wklejają nosy w telefony/telewizory i tablety. Niestety jednocześnie nie zauważają że wszystko dookoła nich zaczyna marnieć. Giną zwierzęta, ptaki i ryby. I kto wie  czy to nie czasem zasługa wszechobecnego "falowego" smogu. No wiadomo, mówią że to wszystko jest bezpieczne dla zdrowia (już to widzę). Tak jak dodatki do żywności i szczepionki. Ja już "im" w nic nie wierzę i nie ufam. Naukofcy się już niejednokrotnie zbłaźnili. A ostatnio w polskich wiadomościach na TVP pokazywali "osiągnięcia" NASA, że niby odkryli fale grawitacyjne. Wybaczcie ale pani która to prezentowała i sposób w jaki to zrobiła sugeruje że przekaz był chyba do amerykańskiego społeczeństwa. Bo mi to tylko potwierdziło iż NASA to szopka dla idiotów. W nic im już nie wierzę. Ale każdy ma swoje zdanie. Skoro dochodzi do tego iż w NASA trzeba wierzyć, to to jest już na pograniczu absurdu...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Ractaros96

Sam osobiście kibicuję

Sam osobiście kibicuję dalszemu rozwojowi technologii, bo wierzę, że jej właściwe wykorzystanie rozwiąże wiele problemów ludzkości. Jednak jeżeli ukrywana jest szkodliwość pewnych popularnie stosowanych rozwiązań, bo ludziom, którzy mają w tym interes "kasa musi się zgadzać" to zwykłe kłamstwo i oszustwo wobec całego społeczeństwa. A co do odwracania się od przyrody, no cóż...tablety i smartfony zostały dość niedawno spopularyzowane - ludzie jeszcze nie dojrzeli, aby korzystać z tych urządzeń z umiarem.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj