W przyszłym roku, Chiny rozpoczną budowę elektrowni słonecznej w Czarnobylu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Stefan Krasowski/CC BY 2.0

Po 30 latach od katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, ukraiński rząd chce w jakiś sposób "ożywić" tereny, znajdujące się w strefie zamkniętej wokół reaktora jądrowego. Dwie chińskie firmy mają zamiar zbudować tam elektrownię solarną. Prace nad instalacją rozpoczną się już w przyszłym roku.

 

Jak wynika z dostępnych informacji, farma fotowoltaiczna będzie posiadała moc 1 gigawata i powstanie w bezpiecznym miejscu, wolnym od radiacji. Nie podano jednak dokładnej lokalizacji ani kosztów, jakie będą wymagane na realizację tego projektu.

 

Firma China National Complete Engineering Corporation (CCEC) będzie ponosić odpowiedzialność za prace nad projektem, zaś GCL System Integration Technology (GCL-SI) zajmie się dostarczeniem niezbędnych elementów do Czarnobyla i instalacją elektrowni.

Teren, na którym powstanie farma słoneczna, został uznany jako bezpieczny przez ukraińskie władze oraz techników firmy GCL-SI. Rząd zatwierdził ustawę, która zezwala na wykorzystanie strefy zamkniętej np. do celów rolniczych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MiamiVibe

To ma sens, z tą bliskością

To ma sens, z tą bliskością do Rosji. Poza tym bez przerwy słyszy się o błyskawicznym postępie technologicznym i gospodarczym w Chinach, które już wyprzedziły Stany w dążeniu do hegemona światowego. Czyżby wyznawcy diabła postanowili przenieść się do Chin, porzucając usa, w których niebawem wybuchnie wojna rasowa ? Jeśli tak, coś czuję że zbliża się depopulacja żółtej rasy i kolejny ,,kryzys imigracyjny" tym razem w Azji... obym się mylił. Niestety Europę przynajmniej zachodnią lada chwila czeka ten sam los co w stanach i hekatomba z białej rasy.

Skomentuj