W przyszłości roboty będą handlować nieruchomościami

Kategorie: 

Źródło: Zenplace

Automatyzacja przemysłu oraz usług staje się faktem i coraz szybciej rozprzestrzenia się na niemal każdą branżę, w tym sprzedaż nieruchomości. Agencje nieruchomości oraz startupy zaczęły zatrudniać roboty jako swoich agentów.

 

The Wall Street Journal wyróżnił trzy firmy: sprzedaż nieruchomości w Woodland Hills w Kalifornii o nazwie REX, firmę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami w Kalifornii – Zenplace oraz startup o nazwie VirtualAPT. Zarówno REX, jak i Zenplace wykorzystują roboty do komunikacji z klientami. REX umieścił robota w sprzedawanych przez siebie nieruchomościach, aby odpowiadał na pytania i zbierał dane, podczas gdy Zenplace używa robotów, aby pomóc pracownikom w zdalnej komunikacji z klientami.

VirtualAPT zbudował robota, który tworzy trójwymiarowe wizualizacje sprzedawanych domów. Wirtualne wycieczki po nieruchomościach są ogromnym udogodnieniem dla potencjalnych nabywców o napiętych harmonogramach lub tych, którzy nie mogą fizycznie odwiedzić danej lokalizacji.

 

Roboty mogą pomóc uprościć proces zakupu nieruchomości. Mogą również zmniejszyć potencjalne koszty prowizji od pośredników. Na przykład REX pobiera jedynie prowizję w wysokości 2 procent, podczas gdy marża agentów nieruchomości wynosi zazwyczaj około 5–6%.

 

Założyciel i dyrektor generalny firmy REX, Jack Ryan powiedział, że jego zdaniem sztuczna inteligencja i roboty negatywnie wpływają na branżę obrotu nieruchomościami. Jednak z tym twierdzeniem nie zgadza się Robert Reffkin, dyrektor generalny nowojorskiego domu maklerskiego Compass.

Wprowadzenie robotów nie oznacza na razie, że roboty będą pomagać agentom lub pośrednikom w handlu nieruchomościami. Jednak istnieje możliwość, że w przyszłości roboty mogłyby całkowicie przejąć działalność związaną ze sprzedażą nieruchomości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika grzesio

Mam zasade tam gdzie moze

Mam zasade tam gdzie moze mnie obsluzyc maszyna tam nie kupuje  np w ikei nie ide do samoobslugi  tylko do kasjerki. Jak tak dalej pujdzie to 50% ludzi straci prace.My bedziemy biedni a wlasciciele jaks tam firm beda lezeli do gory jajami.Szanujmy sie zalatwiajmy wszystko z ludzmi a nie maszynami

Skomentuj