W przyszłości, ludzki mózg będzie narażony na ataki hakerów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/amy leonard/CC BY-ND 2.0

Choć tytuł brzmi sensacyjnie, sprawa jest naprawdę poważna. W dzisiejszym świecie coraz trudniej jest zachować prywatność. Większość osób traci ją w łatwy sposób i zazwyczaj zupełnie nieświadomie. Problem stale pogłębia się a zagrożeniem dla naszej prywatności mogą być urządzenia, które można kontrolować wyłącznie przy pomocy naszych myśli.

 

Tego typu technologia już istnieje. W ostatnich latach zaprezentowano bezzałogowca, telewizor, samochód, egzoszkielet a nawet samolot, który można obsługiwać bez używania rąk. Potrzebny jest tylko elektroencefalograf (EEG), który odczytuje bioelektryczną aktywność mózgu. Wszystko oczywiście w imię wygody - wystarczy, że pomyślisz o kilku rzeczach i uruchomisz telewizor, zgasisz światło w pokoju a żaluzje w oknach same się zasłonią. Więcej na ten temat można znaleźć w kategorii: sterowanie umysłem.

 

Jednak to jeszcze nic. Naukowcy pracują nad komunikacją mózg-mózg. Moglibyśmy wymieniać się myślami bez używania słów. Nasze myśli natychmiast pojawiłyby się w głowie drugiej osoby. W przyszłości, planuje się również podłączyć ludzki mózg do internetu, co zdaniem Stephena Hawkinga jest możliwe do wykonania. Wybitny fizyk teoretyk jest przekonany, że umysł człowieka mógłby żyć w komputerze.

Skoro nasz mózg miałby zostać podłączony do internetu, lub innych urządzeń elektronicznych, istnieje możliwość, że zostaniemy zhakowani. Podczas niedawnej konferencji Enigma Security Conference, Tamara Bonaci z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle wyjaśniła w jaki sposób można byłoby "włamać się" do czyjejś głowy.

 

Kobieta opracowała technologię, która pozwala zobaczyć reakcję neuronów na obrazy podprogowe, zawarte w grze Flappy Whale, takie jak loga, restauracje czy samochody. Można zatem dowiedzieć się jaka jest reakcja danej osoby np. na żywność typu fast food lub czy jest maniakiem motoryzacji. Technologia może rozwinąć się do tego stopnia, że pozwoli uzyskać nawet takie informacje jak przynależność religijną, cechy charakteru, fobie lub stan zdrowia psychicznego.

"Sygnały elektryczne, produkowane przez nasze ciało, mogą zawierać wrażliwe informacje o nas samych, którymi nie chcielibyśmy dzielić się ze światem. Poza tym, możemy dzielić się tą informacją nawet nie zdając sobie z tego sprawy" - twierdzi Tamara Bonaci.

Tamara Bonaci uważa, że gdyby połączyć jej technologię z goglami wirtualnej rzeczywistości, aplikacjami fitness wykorzystującymi urządzenia elektroniczne itp., można byłoby zdobyć duże ilości danych na temat konkretnej osoby. Czytanie ludzkich myśli pozwoliłoby między innymi zamieszczać indywidualne reklamy i oczywiście znalazłoby zastosowanie militarne.

 

Czytaj również:

http://tylkonauka.pl/wiadomosc/ludzki-umysl-zyjac-w-komputerze-moze-uzyskac-niesmiertelnosc

http://tylkonauka.pl/wiadomosc/ray-kurzweil-uwaza-ze-w-niedalekiej-przyszlosci-ludzki-mozg...

http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-po-raz-pierwszy-dokonali-komunikacji-mozg-mozg-nas...

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie ważne o czym się pisze

Nie ważne o czym się pisze ważne że autor zarobił kilka złotych na flaszkę. Co do sterowania to ułomy boją się że ktoś im ukradnie postacie z gier sieciowych, ułomy nie mają mózgu tylko w tym miejscu zamiast mózgu jest jakaś animka z gierki która zapełnia pustkę w czerepie ułoma.

Portret użytkownika tomasz26

już dziś fale internetowe i

już dziś fale internetowe i tv wysyłają podprogowo szyszynkowe częstotliwości zrób to ,kup to itp..wolni to są min.Indianie z amazonki , którzy mają w 3D rządy ,partie ,religie ,pieniądze ubezpieczenia, agencje ,służby ,zegarki ,kalendarze,,armagedony ..itp ....żyją dla życia

Portret użytkownika ajwaj

Mózg ludzki jest jednak

Mózg ludzki jest jednak prymitywny i od tysięcy lat ulega atakom i włamaniom. Religia - najgroźniejszy wirus - zmutowany przez żydów do postaci wyjątkowo zjadliwej. Używa gróźb, strachu, autorytetów, paradkosów i nielogiczności żeby w umyśle "zamontować" furtkę przez którą odpowiednie osoby będą mogły wstrzykiwać najróżniejsze jady i rozkazy. Po zarażeniu przestają dziwić zwroty typu "niewidzialna trójca w jednej osobie", "nieskońćzona dobroć posyłąjąca syna na śmierć aby odkupił przed samym sobą winy tych którzy nic nie zrobili", czy "obniżanie podatków przez podwyższanie podatków", abo "redukcja administracji za pomocą zwiększenia administracji".

Portret użytkownika Ciekawe

 

 

" W przyszłości, ludzki mózg będzie narażony na ataki hakerów "

Bez obrazy , ale już jesteśmy w tym etapie o czym autor pisze , do sieci WiFi już dawno się podpinamy , a co ludzki mózg jest jakimś problemem ? a może o czymś się nie mówi społeczeństwu , przecież istnieją jakieś tajemnice które są z dala trzymane od społeczeństwa , zresztą jeśli się postaramy , to takie informacje już wczśniejchodziły po internecie że to jest robione , wystarczy poszperać a się znajdzie .

Portret użytkownika Nicco

Bez obrazy , ale już jesteśmy

Bez obrazy , ale już jesteśmy w tym etapie o czym autor pisze , do sieci WiFi już dawno się podpinamy , a co ludzki mózg jest jakimś problemem ?

Co ma Wi-Fi do mózgu? W dalszej części komentarza już widzę same teoryzowanie niepoparte absolutnie niczym.

 przecież istnieją jakieś tajemnice które są z dala trzymane od społeczeństwa

A ty już widzę je znasz. Może jednak wcale nie tajemnice ;] 

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

Strony

Skomentuj