W Portugalii znaleziono jedną z najstarszych czaszek Europejczyka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Międzynarodowa grupa archeologów znalazła w Portugalii fragmenty ludzkiej czaszki, której wiek szacuje się na około 400 tysięcy lat.

W Europie najstarsze czaszki ludzkie, datowane na wiek około 500-400 tysięcy lat, zostały odkryte podczas wykopalisk w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Szczątki w pierwszych dwóch miejscach należały prawdopodobnie do neandertalczyków, a w trzecie, najciekawsze odkrycie, należy do gatunku Homo erectus.

Według analizy, francuskie odkrycie ma około 390-436 lat. Wirtualna rekonstrukcja wykazała, że objętość czaszki wynosiła ponad 1100 centymetrów sześciennych, co pozwala przypisać ją do gatunków, które plasowały się między Homo erectus, a późnymi neandertalczykami.

 

Ostatnie lata są rekordowo obfite w odkrycia śladów ludzkich przodków. Według naukowców nowe znalezisko uzupełnia anatomiczną różnorodność znanych hominidów kopalnych, a w przyszłości może pomóc w wyjaśnieniu ewolucji neandertalczyków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

i pomyśleć że my północni

i pomyśleć że my północni europejczycy odziedziczyliśmy po neandertalczyku najwięcej bo aż do 20% DNA i to dzięki temu mamy niebieskie oczy, jasną karnację i bląd włosy - tak przynajmniej mówią naukowcy badający DNA, Kiedy byłem nastolatkiem czyli jakieś 25 lat temu znalazłem niekompletną czaszkę neandertalczyka, od tamtego czasu zacząłem tworzyć własną teorię że, nasza (północno europejska ) "inność" jest spowodowana domieszką neandertalskiej krwi, oczywiście byłem wyśmiewany przez znajomych którzy byli indoktrynowani przez ówczesną naukę, a nie tak dawno temu została potwierdzona przez naukowców, więc teraz ja mogę śmiać się z ich ciemnoty i braku wyobraźni.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Varan

Te teksty to jakieś skończone

Te teksty to jakieś skończone tumany piszą czy ktoś się nudzi i wypisuje wymyślone bzdury? A słyszałeś ty, autorze! o człowieku znalezionym dobrych kilka lat temu w Alpach włosko-szwajcarskich, który jak oceniono, przeleżał w lodowcu około 4 miliony lat? To czyja czaszka znaleziona w Europie jest starsza? Szkoda czasu na ten głupawy portal... Żałosne i płytkie.

Skomentuj