W Portugalii zaobserwowano halo słoneczne

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Spektakularne halo słoneczne pojawiło się w Portugalii. Zwykle z racji pozycji Słońca na nieboskłonie nie dochodzi do pełnego efektu halo, ale tym razem jest to właśnie tego typu obserwacja.

 

Fenomen optyczny zaobserwowano 15 marca 2013 roku w miejscowości Braga. Takie jaśniejące pierścienie otaczające jasne źródło światła nazywane są efektem halo. Zjawisko to powstaje wtedy, gdy w wyższych partiach atmosfery pojawia się odpowiednia ilość kryształków lodu, które działają, jako naturalne pryzmaty.

Czasami zjawisku temu towarzyszy też pojawienie się słońc pobocznych zwanych parhelionami. Zwykle pełne halo słoneczne można zobaczyć podczas dziennych lotów samolotami pasażerskimi. Na pewnej wysokości jest to zjawisko częstsze, ale na powierzchni ziemi zdarza się głównie w obszarach polarnych. Tym bardziej wystąpienie tego zjawiska w Portugalii można uznać za rzecz wyjątkową.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika GRG

Widziałem halo słoneczne

Widziałem halo słoneczne wczoraj w okoliach Działdowa około godz 13.00, było widzane przez ciemne okulary i zastanawiałem sie własnie co to jest, a to było halo słoneczne Smile Po zdjęciu okularow było trudno dostrzegalne, choc Słońce było przykryte szara zawiesiną to jednak dośc mocno raziło w oczy, dodam ,że jechałem samochodem. Pozdrawiam wszystkich obserwujących niebo i myslacych inaczej niz nam karzą mysleć.

Portret użytkownika aqe88

Mega Chembuster. Jedną z

Mega Chembuster.
Jedną z najskuteczniejszych broni przeciwko tej wielkiej komorze gazowej jaką są toksyczne opryski nieba jest Mega Chembaster. Wyobraźcie sobie zwykły Chembaster i Chembaster np. 10 albo 20 razy większy z zachowaniem wszytkich proporcji i potężnymi kryształami w środku. Teraz ustawiamy tak z 10 takich dział i sychronizujemy je ze sobą a następnie czekamy na efekty. Wyobraźmy sobie moc takiego Mega Chembastera o średnicy rurek np 20 cm i wprost proporcjonalnej wysokości. Nie wiem jaka to mogłaby być wysokość. Może ktoś policzy. Takiej średnicy rurki miedziane da się zamówić u producenta. Przy 10 takich działach można by spokojnie udrożnić i oczyścić niebo na obszarze np. całej Polski. Im większy Chembaster tym lepiej. Na wszystko jest sposób nawet na takie pentagońskie gówno jak ta rozpylana broń chemiczna. Pentagon, Watykan, Mosad - gniazda czarnych żmij.

Portret użytkownika RobertK

Chembuster? Buhahaha! Jakie

Chembuster? Buhahaha! Jakie durne są zarządy wszystkich portów lotniczyć świata! Za darmo cały czas czyściutkie niebo nad lotniskiem. Sprzedaj im patent age88! I może skonsultuj się z psychiatrą lub zmień dilera!

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Portret użytkownika aqe88

Do Spoteera i podobnych jemu.

Do Spoteera i podobnych jemu. Spotter myśli że myśli samodzielnie. Spotter, myśli są jak fale. Bezkresny ocean przenikających się fal miliardów istot. Spotter sprawdź czy to aby napewno są twoje myśli ? Wsłuchaj się w wewnętrzny głos swojej Duszy i Ducha. Połącz się z boskim światłem w twoim wnętrzu i daj światu coś więcej niż te żałosne komentarze. Proszę Cię o to z całego serca.

Strony

Skomentuj