W południowych Chinach zapadlisko cudem nie pochłonęło jadących samochodów

Kategorie: 

youtube.com
Na jednej z dróg w Sanjiang Dong w autonomicznym okręgu Liuzhou w chińskim regionie Guangxi - Zhuang, dwa samochody cudem uniknęły zniszczenia, podaje CCTV. 

 

 

Kierowca pierwszego samochodu zobaczył kawałki ziemi, spadające z góry i postanowił wycofać się z kontynuowania jazdy. Drugi kierowca zwolnił, ale próbował przejechać przez feralny odcinek drogi. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał.

 

Powodzie i osunięcia ziemi na południu i wschodzie Chin spowodowane są przez ulewne deszcze. W ostatni piątek zginęły co najmniej trzy osoby, a kolejne trzy uznaje się za zaginione.

 

Klęska dotknęła siedmiu regionów: Anhui, Fujian, Jiangxi, Hubei, Syczuan, prowincję Guizhou i gminę Chongqing. Skutki złej pogody odczuwa 242 tys. mieszkańców. 1300 osób ewakuowano, a setki kolejnych potrzebują pomocy humanitarnej. Poza tym, zalane zostało ponad 13,7 tysięcy hektarów pól uprawnych. Całkowitą wartość szkód oszacowano na 150 mln juanów (23 mln dolarów).

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj