W polskich szkołach pojawi się zakaz sprzedawania żywności typu fast food

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
W Polsce rozpoczyna się najwyraźniej walka z tzw. śmieciową żywnością. Sejm uchwalił wczoraj nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Niemal jednogłośnie zadecydowano, że jedenie typu fast food nie powinno być sprzedawane i podawane w szkołach i przedszkolach.

 

Nie od dziś wiadomo jak negatywny wpływ na nasze zdrowie, a zwłaszcza na rozwój dziecka, ma śmieciowa żywność. Ogromne ilości cukru, soli i nasyconych kwasów tłuszczowych niekorzystnie wpływają na nasz organizm i prowadzą do różnych chorób. Z tego powodu, sprzedawanie między innymi słodkich napojów, chipsów i jedzenia typu fast food w polskich szkołach, przedszkolach i na stołówkach będzie zakazane.

Co więcej, pojawi się również zakaz reklamowania wspomnianej żywności na terenach szkół. Mowa jest o wszystkich placówkach, do których uczęszczają osoby niepełnoletnie, czyli przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne. Nowe prawo ma wejść w życie dopiero 1 września 2015 roku.

 

 

Na podstawie: Onet.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika xes666

Chyba niektórzy z Was dawno 

Chyba niektórzy z Was dawno  nie byli w szkole co ??? dziewczynki w wieku 10 lat są już lekko upasione . Jak będą miały 30 to będą grube świnie . Teraz jeszcze po nich tego nie widać ale 20 lat temu żadne dziecko nie miało "gastro boków" . I co to za zje...e pomysły że niby bułka ogórek , mięso osobno jest ok - nie nie jest, bo nie o samo jedznie chodzi ale o to że dostajesz je szybko i zanim twój organizm powie że jest najedzony ty już wpierd.lsz następną porcję . Przy normalnym obiedzie nie ma czegoś takiego . I tak jestm za tym by zakazywać wielu rzeczy bo jak idioci nie potrafią dbać o sobie to trzeba zakazać nawet batem . Bo nie chę potem opłącac opieki zdrowotnej dla grubasów z problemami zdrowotnymi jasne ! .Chaba że likwidujemy służbę zdrowia , każdy płąci za siebie i wtedy jak dla mnie lekcje mogą odbywać się w MCdonaldzie !!! . Problemem tej wyśmiewanej przez was demokracji jest to że się wam wydaje że wiecie co jest dla was dobre - no niestety nie ! nie możecie wiedzieć bo 90% ludzii w tym społeczeńśtwie i w każdym innym jest przeciętna, nijaka i nic nie wnosi od siebie - wiecznie nie zadoleni konsumenci - nic nie warci - możecie po mnie jeździeć ale nikt łącznie ze mną nie może się tu poszczycić jakimiś osiągnięciami prawda ????  Dlatego uważam że powinno się nami kierować !!!!  tak jak się kieruje dziećmi by wyrosły na w miarę normalnych ludzi .

Portret użytkownika X

Nie chcesz opłacać opieki

Nie chcesz opłacać opieki zdrowotnej dla grubasów z problemami zdrowotnymi? Ależ już to robisz. Mało tego, płacisz im za luksusowe mieszkanka, wakacje na Karaibach, nowe samochody i za wybicie się ich dzieciątek. Wiesz o kim mówię? Chodzi o polityków rzecz jasna, tych, którzy nam mówią co jest dobre a co złe.

Portret użytkownika didier

haha cała

haha cała demokracja....
tylko zakazy i nakazy - oczywiście dla dobra obywatela.......BO TRZEBA ,,DABAĆ" O NIEWOLNIKÓW ŻEBY PRACOWALI JAK NAJDŁUŻEJ !!

W Polsce, gdzie dzieci raczej niedojadają niż chodzą otłuszczone zakazuje się takiej żywności ?
A wy w komentarzach uważacie, że to jest dobre ? i powinno się w ogóle usunąć takie jedzenie ? koniec z kfc czy mcdonald.
Niech mi ktoś wytłumaczy co jest złego w pieczywie, mięsie, sałacie, pomidorze, ogórku ? bo z tego składa się hamburger ? jak zamienie pieczywo na ziemniaki to już jest idealnie ? lol

Czemu nikt nie zabroni papierosów ????????????????????????????? tu chodzi tylko o kase.... gdyby pogłówkować to znalazłoby się wytłumaczenie.
Pewnie gminy będą organizować płatne obowiązkowo stołówki. Oczywiście prywatne firmy zewnętrzne pod zarządem prezesa= żony kogoś wysokopostawionego. Oczywiście będzie przetarg....ale wiadomo kto wygra, a nawet jak ktoś da lepszą oferte to sanepid i po konkurencji.
Tu jest ,,Polska" i tu nie ma wolności.......od 1939.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Strony

Skomentuj