W Polsce znaleziono liczne ślady dinozaurów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Polsce odnaleziono setki odcisków łap dinozaurów, tak dobrze zachowanych, że widać na nich nawet łuszczącą się skórę prehistorycznych gadów. Skamieniałe odciski stóp i kości znaleziono w odkrywkowej kopalni gliny w Borkowicach, 130 kilometrów na południe od Warszawy.

 

Jak donosi Państwowy Instytut Geologiczny, ślady największych mięsożernych dinozaurów, mają długość 40 centymetrów. W wielu przypadkach ich skóra odbiła się na powierzchni skały, co pozwoliło badaczom zidentyfikowanie kilkuset śladów dinozaurów reprezentujących co najmniej siedem gatunków. Geolodzy twierdzą, że prawdopodobnie znajdą ich dużo więcej.


Źródło: Państwowy Instytut Geologiczny

Znaleziska, dokonał zespół badawczy złożony z naukowców z Państwowego Instytutu Geologicznego, oraz ze szwedzkiego Uniwersytetu Uppsala. Zdaniem specjalistów z PIG, dinozaury odpowiedzialne za pozostawienie tych śladów, mogły mierzyć niemal 6 metrów długości. Ponadto, są to najlepiej zachowane tropy z opisanych dotychczas w Polsce.


Źródło: Państwowy Instytut Geologiczny

Zgodnie z ekspertyzą naukowców z Pańśtwowego Instytutu Geologicznego, ich jakością dorównuje najlepszym znanym odkryciom z Grenlandii, Ameryki Północnej, Afryki Południowej czy Chin. Aż strach pomyśleć, że taka skarbnica wiedzy o dawnych mieszkańcach naszej planety, mogła zostać przeoczona i wysadzona w powietrze.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Uratujcie Karpia

To dopiero czasy nadeszły,

To dopiero czasy nadeszły, obecnie hardkorowi foliarze zaczeli brać się ostro nawet za dinozaury. No prosze teoria ewolucji im nie pasuje. Foliarze jak was złapiemy do puchy , a ustawa będzie pan prezident długopis podpisze. To jak was złapiemy i zamkniemy do paki to damy do każdej celi wielki telewizor i będziecie oglądac 24 godziny na dobę diskowery może to coś was w końcu nauczy. Nie wolno podważać żadnych oficjalnych teorii i kropka. Jak naukowce ogłaszają że znależli dino to znaleźli jak ogłaszają że ma 200 baniek lat to kuźwa po prostu tyle ma lat.

Portret użytkownika Świąteczny Pasztet

Oczywiście teraz wypadało by

Oczywiście teraz wypadało by wziąc taki jeden kawałek tej skały czy czym to jest, i na podstawie tego kawałka kamienia odbudować model szkieletu z wnętrznościami i kolorem skóry. Dobra wyobrażnia i pare lat roboty , ale na chlip i telewizor to będzie.

Portret użytkownika Ksiądz Natanek II

Zauważyłem że strusie mają

Zauważyłem że strusie mają podobne ślady , oczywiście zespół tęgogłowych naukowców to odkrył więc nie mozna się sprzeczać, polak mądry bardzo ufa doktorkom zaraz by mnie społeczeństwo wyśmiało, żem nieuk.

Portret użytkownika Quark

Równie dobrze mógłbyś

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć , że to kurze tropy ... tylko trochę większe. A nie przyszło Ci waść do głowy , że ptaki są bezpośrednią linią spadkową genetyki dinozaurów ? - więc i te wszystkie podobieństwa dziwić nie powinny .

Portret użytkownika Janek Paliszko

Znane są historie dzielnych

Znane są historie dzielnych naukowców darwinistów którzy za odpowiednie granty. Na podstawie wykopanego zęba świni oni zrekonstruowali szkielet małpy człekokształtnej i ogłosili to jako brakujące ogniwo. Albo też wiadomo że prawdziwe artefakty są ukrywane przed opinią publiczną przez różne instytuty historyczne np: The Smithsonian Institution. Pokazuje się lub fabrykuje artekakty które popierają jedynie słuszną teorię czyli teorię ewolucji. Wiem wiem to teorie spiskowe Lol wasze teorie mają akceptację "naukowców" dla tego są lepsze.

Portret użytkownika Kwazar

Bo, to były w końcu polskie

Bo, to były w końcu polskie Dinozaury ! Jak nie, jak były ! I pomyśleć tylko, w Polsce sprzed 65 mln lat ! Ciekawe, czy tam wtedy w Polsce, też mieli ten NASZ zielony ład i polski PORZDEK ? Kurde KAWAŁ CZASU historii wstecz. A parę słów, zamiast o Dinozaurach tamtego czasu, to o Wielkiej Lechii panującej nad światem, to już nic ?!  

Portret użytkownika Quark

To że dinozaury spotkał

To że dinozaury spotkał smutny koniec ok. 65 mln. lat temu nie znaczy że nie było ich wcześniej bo były już 200 mln. lat temu nazad i te tutaj ślady też mogą być równie stare. Tak wychodzi z "długiej rachuby czasu" , że okres ich panowania rozciągał się przez ok. 135 mln. lat ... trochę długo sobie łaziły po świecie. A ta Lechia nie panowała nad całym światem lecz jedynie nad europą i częścią bliskiego wschodu i południa . Resztek jej doszukać się idzie w środkowej europie łącznie z bałkanami , w Persji i okolicach oraz na półwyspie Indyjskim.

Portret użytkownika sio

Ciekawy jestem czy te

Ciekawy jestem czy te pozostałości to zwierzęta z tzw biblijnego raju czy poprzedniej apokalipsy, która ma ponownie nastąpić?
Ciekawe czy zaszczepieni i niezaszczepieni już porobili ślady na ziemi aby potem wiedziano o ich istnieniu

Portret użytkownika Antek Telenowelas

"Ciekawe czy zaszczepieni i

"Ciekawe czy zaszczepieni i niezaszczepieni już porobili ślady" czy porobiłaś już swoje ślady ? a może ty jesteś hybrydą w połowie zaszczepioną a w drugiej połowie nie ? gimbasiarzu za dużo desperadosów ?

Strony

Skomentuj