W Polsce zaczyna się sezon burzowy, lokalnie może być niebezpiecznie

Kategorie: 

kontakt24.tvn.pl

Różnice temperatur występujących na terenie Polski prowadzą do powstawania komórek burzowych. W efekcie od 24 godzin dochodzi w większości kraju do wielu poważnych gradobić i ulew.

 

Zjawiskom towarzyszy zwykle bardzo silny wiatr i duża ilość wyładowań atmosferycznych. Jak podaje portal polskalokalna.pl

„Gwałtowna burza przeszła w poniedziałek po południu w rejonie Wadowic. Spadł grad wielkości piłek pingpongowych. Okolice Kozińca, Świnnej Poręby i Kleczy pokryła kilkunastocentymetrowa warstwa lodu”

 

Sporej wielkości grad uszkodził kilka dachów i powybijał szyby w samochodach. Pokrył też drogi, co utrudniało przejazd. W miejscowości Jaroszowice strażacy musieli użyć koparki by usunąć grubą warstwę błota zalegającą na miejscowej drodze.

 

Łódzcy strażacy interweniowali 40 razy po wielkiej burzy, jaka miała miejsce 24 kwietnia na terenie powiatu skierniewickiego. Nawałnica nim dotarła w łódzkie przeszła najpierw nad Małopolską i Podkarpaciem.

 

Na twitterowym profilu @skierniewice napisano

"Powódź w Skierniewicach. Osiedle Widok płynie w wodzie. Samochody stają przejeżdżają przez kałuże i gubią rejestracje. Ludzie zamiast spędzać święta z rodziną szukają tablicy rejestracyjnej w 50 metrowej kałuży"

 

Na polskim forum łowców burz naoczny świadek tak opisał zjawisko ze Skierniewic.

 

„Pojawił się silniejszy wiatr (około 40 km/h), około godz. 15-15:30 spadł grad wielkości monety jednogroszowej. Sam opad gradu trwał około 10-15 minut.

Pioruny uderzały w ziemię w częstotliwości 2-3 piorunów na minutę w dwóch falach. Całość trwała do godziny około 16:00.

Opad deszczu był przez około 15-20 minut ulewny (wtedy spadł także grad), potem lekko zelżał i był przez resztę czasu dość mocny i obfity.

Skutkiem tego było zalanie na całej długości ulicy Łuczyńskiego, częściowo ulicy Asnyka i Iwaszkiewicza oraz Norwida. (wszystko w obrębie 0,5 kilometra od mojego miejsca zamieszkania)”

 

 

Źródło: http://kontakt24.tvn.pl/temat,skierniewice-zalane-40-interwencji-strazy,96971.html

Źródło: http://lowcyburz.pl/forum/viewtopic.php?f=766&t=5242&sid=cbaa0d5d25c134bd106a7aa1a6a09785

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Marcin

Jasna sprawa że te ostatnie

Jasna sprawa że te ostatnie burze są wynikiem manipulacji, zjawisko chemtrails ma na bank 2 zadania, pierwsze to dostarczyć nam odpowiednią ilość związków metali cięzkich do organizmu co pozwoli na szybsze nagromadzenie paliwa dla kom rakowych, a 2gie to tworzyć anomalie, jak susza a potem deszcze, zniszczyć plony, i ekonomicznie wyniszczyć kraje,  obserwuje codziennie niebo i widzę kiedy formują się sztuczne chmury, jak im zalezy na dobrej burzy, to specialnie w miejscach gdzie są przeswity często przelatują obok siebie albo zaraz po sobie samoloty które oczywiście zostawiają smugę, te ostatnie chmury przypominają jakieś mutanty z filmów SF a nie standardowe burzowe. Pozdrawiam

Skomentuj