W Polsce uchwalono zakaz promowania ukraińskiego nacjonalizmu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiejszy dzień przynosi zaskakujące i pozytywne wieści. Uchwalono wreszcie długo oczekiwaną nowelizację ustawy o IPN, która penalizuje gloryfikację zbrodniczej ideologii ukraińskich nacjonalistów zwaną od nazwiska ich głównego ideologa banderyzmem.

 

Stefan Bandera, bo to o niego chodzi, to nazistowski agent, który do dzisiaj jest wielbiony na Ukrainie. Stawia mu się pomniki i nazywa się jego nazwiskiem place, ulice i szkoły. To właśnie on zapoczątkował nacjonalistyczną ideologię, która doprowadziła do tego, że ulegający jej Ukraińcy dopuścili się bestialskich rzezi polskiej ludności zamieszkującej na Kresach Rzeczypospolitej.

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie jest przełomowe, bo w końcu odważono się na to, aby dać jasno do zrozumienia, że banderyzm jest zbrodniczą ideologią, której propagowanie jest tak samo złe jak promowanie niemieckiego faszyzmu czy komunizmu. 

 

Warto przypomnieć, że ustawa postulująca zakaz rozprzestrzeniania ukraińskiego nazizmu, którą pod obrady sejmu zgłosił klub parlamentarny Kukiz15, była już głosowana w przeszłości i wtedy upadała przez sprzeciw partii rządzącej, PiS. Tym razem posłowie tej formacji zdecydowali jednak o jej uchwaleniu. 

Nie wiadomo dlaczego teraz postanowiono to uczynić, ale może mieć z tym związek afera z kilkoma neonazistami chowającymi się po lasach na posępnych hitlaerowskich rytuałach, która została niedawno rozpętana przez polskojęzyczną telewizję TVN. Jeśli tak było, to ta szkodliwa dla Polski i Polaków stacja telewizyjna wreszcie się na coś przydała. 

 

Uchwalenie prawa zakazującego promocji zbrodniczej ideologii banderyzmu jest bardzo potrzebne, ponieważ w Polsce przebywa kilka milionów Ukraińców, którzy byli do tej pory w tej kwestii zupełnie bezkarni. Miejmy nadzieję, że teraz to już koniec tego stanu rzeczy. 

 

Z pewnością decyzja Sejmu nie spodoba się niektórym ukraińskim fanom z Polski skupionym wokół środowiska Gazety Polskiej. Dziennikarze z tej opcji od lat przekonują Polaków, że trzeba pozwolić Ukraińcom na gloryfikację zbrodniczych organizacji w stylu OUN UPA i zapomnieć o setkach tysięcy bestialsko pomordowanych Polaków, składając ich w ofierze wyimaginowanej przyjaźni polsko-ukraińskiej. Miejmy nadzieję, że to już koniec z tym szaleństwem i zaczniemy się wreszcie szanować jako naród. 

Teraz wypadałoby jeszcze zastanowić się nad tym jak wyłapać w Polsce apologetów ukraińskiego nazizmu, aby ich deportować z naszej ojczyzny. Dla ludzi, którzy są dumni z mordowania naszych rodaków nie powinno być miejsca w Polsce. 

 

Przydałoby się również wprowadzenie zasady, że każdy Ukrainiec, który chce przyjechać do naszego kraju, powinien przekazać loginy do swoich profili w sieciach społecznościowych, aby już na granicy wyłapać groźnych ekstremistów. 

Ewentualnie nasze służby powinny prowadzić stałą analizę treści publikowanych przez ukraińskich internautów celem budowania bazy danych z danymi zwolenników banderyzmu. Każdy z takich nowożytnych nazistów powinien kończyć z wbitym do paszportu wieloletnim zakazem wjazdu do Polski. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Paulina

Kiedy Ukraińcy mi mówili, że

Kiedy Ukraińcy mi mówili, że UPA walczyła z Hitlerem, nie wierzyłam, myślałam, że kłamią. Aż pojechałam do Kijowa i w październiku 2017 natknęłam się na wystawę o UPA i OUN, okazało się, że Niemcy ich mordowali! Byłam zszokowana jak Rosja i Polska kłamią, przedstawiając UPA i OUN jako stronników nazistów.

Na tej wystawie była też inforamcja o AK i o wszystkich prawicowych armiach antykomunistycznych II wojny światowej. Bardzo pozytywnie Ukraińcy wypowiadali się o AK, mimo, że AK ich mordowała, np. ukraińskie wioski na Chełmszczyźnie jeszcze przed 1943.

Natomiast Polacy nie potrafią zrozumieć, że UPA to dla Ukraińców armia, która walczyła z Niemcami i Rosjanami o wolną Ukrainę. UPA prowadziła walkę w ZSRR od 1942-1954. Anglicy zrzucali broń dla UPA, która walczyła w lasach Ukrainy zachodniej.

 

AK też nie była święta, np. "Bury" z AK wymordował 5 tys. białoruskich cywili na Podlasiu. To znaczy, że ja mam nazywać całą AK ludobójczą, a Polaków wyzywać od zbrodniarzy i morderców, bo czczą AK?

To nawet nie Bandera odpowiada za Wołyń (o którym dowiedziałam się w 2014 z Internetu, bo w naszych polskich szkołach nie uczą), tylko Klaczkiwski. Bandera w 1941-1944 siedział w niemieckim faszystowskim więzieniu, jego brata stracono w Oświęcimiu.

Zresztą, wiecie, że Wołyń nie wziął się z niczego. Ukraińcy byli maltretowani i prześladowani. Zabrano im ZURL, a potem okupowano i prześladowano na ziemiach, gdzie stanowili 70 %.

To tak, jakby ktoś miał pretensje do Bin Ladena i WTC, podczas kiedy Amerykanie popierają Żydów, którzy mordują Palestyńczyków. A w sumie dobrze im zrobił, zawsze to popierałam, mimo, że miałam 12 lat, to popierałam WTC. Zamach w Bostonie też popieram. I do Wołynia nic nie mam, rozumiem go.

Pewnie ktoś wyzwie mnie do Ukrainek, bo mówię prawdę. Polacy biją w Polsce Czeczenów, a ja ich bronię, to znaczy, ze Czeczenką też jestem? Ogarnijcie się, ludzie.

Broniłam Irakijczyków, Afgańczyków i Libijczyków, jak ich napadły USA i Zachód, to znaczy, że ejstem Afganką, Irakijką i Libijką?

To dla ruskich trolli, takich jak tutaj grasujący, np. UPAdlina, którzy się pewnie przyczepią.

Portret użytkownika Skwarek

drako_tr może pojedź do evy11

drako_tr może pojedź do evy11 i pociesz ją,bo chyba kijka jej brakuje,tak tu jątrzy razem z tobą na prawdomówną upadline,a i wierzcie lub nie ale jego/ją nie znam.Admin kiedy zlot użytkowników?komentatorów.Posłuchać Angelusa na żywo czy Upadline,Medium, MiamiVibe,Akami i wielu innych.

Portret użytkownika Ola

A pomyslal ktoś kiedyś nad

A pomyslal ktoś kiedyś nad takim senariuszem ? Polska i USA wzniecają bunt na Ukrainie (Majdan 2.0) i Ukraina pada. Jest pod wpływem polityków zza granicy, albo w ogóle się rozpada i przyłącza do innych państwo. Tym samym, skończyłoby się grożenie, sr..w banie, podżeganie do czegokolwiek złego.

Lub w drugą stronę, Ukraina integruje się z Europą, nadstawia drugi policzek, jest potulnym państwem i chce współpracować. Wyszłoby to na dobre jej i państwom współpracującym (coś jak my i niemcy, obopólna korzyść).

BTW, są jakieś przepowiednie o Ukrainie ?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

W sumie powolny acz stały

W sumie powolny acz stały postęp lepszy jest i bezpieczniejszy niż rewolucyjny przewrót.

Przyznam Ci, że mam głębokie przekonanie, że wszystko pójdzie w korzystym kierunku, po prostu jestem wewnętrznie spokojna.

Ale ten Maliniak to mistrzowskie Biggrin Czy to Twój autorski pomysł, czy ktoś inny w necie to wymyślił?

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj