W Polsce uchwalono zakaz promowania banderyzmu. Ukraiński nazizm został wreszcie zdelegalizowany!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dzisiejszy dzień przynosi zaskakujące i pozytywne wieści. Uchwalono wreszcie długo oczekiwaną nowelizację ustawy o IPN, która penalizuje gloryfikację zbrodniczej ideologii ukraińskich nacjonalistów zwaną od nazwiska ich głównego ideologa banderyzmem.

 

Stefan Bandera, bo to o niego chodzi, to nazistowski agent, który do dzisiaj jest wielbiony na Ukrainie. Stawia mu się pomniki i nazywa się jego nazwiskiem place, ulice i szkoły. To właśnie on zapoczątkował nacjonalistyczną ideologię, która doprowadziła do tego, że ulegający jej Ukraińcy dopuścili się bestialskich rzezi polskiej ludności zamieszkującej na Kresach Rzeczypospolitej.

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie jest przełomowe, bo w końcu odważono się na to, aby dać jasno do zrozumienia, że banderyzm jest zbrodniczą ideologią, której propagowanie jest tak samo złe jak promowanie niemieckiego faszyzmu czy komunizmu. 

 

Warto przypomnieć, że ustawa postulująca zakaz rozprzestrzeniania ukraińskiego nazizmu, którą pod obrady sejmu zgłosił klub parlamentarny Kukiz15, była już głosowana w przeszłości i wtedy upadała przez sprzeciw partii rządzącej, PiS. Tym razem posłowie tej formacji zdecydowali jednak o jej uchwaleniu. 

Nie wiadomo dlaczego teraz postanowiono to uczynić, ale może mieć z tym związek afera z kilkoma neonazistami chowającymi się po lasach na posępnych hitlaerowskich rytuałach, która została niedawno rozpętana przez polskojęzyczną telewizję TVN. Jeśli tak było, to ta szkodliwa dla Polski i Polaków stacja telewizyjna wreszcie się na coś przydała. 

 

Uchwalenie prawa zakazującego promocji zbrodniczej ideologii banderyzmu jest bardzo potrzebne, ponieważ w Polsce przebywa kilka milionów Ukraińców, którzy byli do tej pory w tej kwestii zupełnie bezkarni. Miejmy nadzieję, że teraz to już koniec tego stanu rzeczy. 

 

Z pewnością decyzja Sejmu nie spodoba się niektórym ukraińskim fanom z Polski skupionym wokół środowiska Gazety Polskiej. Dziennikarze z tej opcji od lat przekonują Polaków, że trzeba pozwolić Ukraińcom na gloryfikację zbrodniczych organizacji w stylu OUN UPA i zapomnieć o setkach tysięcy bestialsko pomordowanych Polaków, składając ich w ofierze wyimaginowanej przyjaźni polsko-ukraińskiej. Miejmy nadzieję, że to już koniec z tym szaleństwem i zaczniemy się wreszcie szanować jako naród. 

Teraz wypadałoby jeszcze zastanowić się nad tym jak wyłapać w Polsce apologetów ukraińskiego nazizmu, aby ich deportować z naszej ojczyzny. Dla ludzi, którzy są dumni z mordowania naszych rodaków nie powinno być miejsca w Polsce. 

 

Przydałoby się również wprowadzenie zasady, że każdy Ukrainiec, który chce przyjechać do naszego kraju, powinien przekazać loginy do swoich profili w sieciach społecznościowych, aby już na granicy wyłapać groźnych ekstremistów. 

Ewentualnie nasze służby powinny prowadzić stałą analizę treści publikowanych przez ukraińskich internautów celem budowania bazy danych z danymi zwolenników banderyzmu. Każdy z takich nowożytnych nazistów powinien kończyć z wbitym do paszportu wieloletnim zakazem wjazdu do Polski. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Skwarek

drako_tr może pojedź do evy11

drako_tr może pojedź do evy11 i pociesz ją,bo chyba kijka jej brakuje,tak tu jątrzy razem z tobą na prawdomówną upadline,a i wierzcie lub nie ale jego/ją nie znam.Admin kiedy zlot użytkowników?komentatorów.Posłuchać Angelusa na żywo czy Upadline,Medium, MiamiVibe,Akami i wielu innych.

Portret użytkownika Ola

A pomyslal ktoś kiedyś nad

A pomyslal ktoś kiedyś nad takim senariuszem ? Polska i USA wzniecają bunt na Ukrainie (Majdan 2.0) i Ukraina pada. Jest pod wpływem polityków zza granicy, albo w ogóle się rozpada i przyłącza do innych państwo. Tym samym, skończyłoby się grożenie, sr..w banie, podżeganie do czegokolwiek złego.

Lub w drugą stronę, Ukraina integruje się z Europą, nadstawia drugi policzek, jest potulnym państwem i chce współpracować. Wyszłoby to na dobre jej i państwom współpracującym (coś jak my i niemcy, obopólna korzyść).

BTW, są jakieś przepowiednie o Ukrainie ?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika n..

 Dobrze wiecie, że mam "swoje

 Dobrze wiecie, że mam "swoje zdanie" na temat tych przeklętych banderowców, ale czy określenie "banderowscy" nie byłoby jednak lepsze niż "Ukraińscy"?
Czy wogóle pamiętacie, że kiedy jedni łapali za siekiery i widły, inni rzucali się ratować Polaków?
Z wołyńskiej masakry ukraińscy chłopi uratowali kilka tysięcy Polaków!

Choć groziła za to śmierć, kryli ich po piwnicach, w snopach siana, przynosili jedzenie, chowali między swoimi dziećmi!
Czy teraz, gdy już uchwalono tę długo wyczekiwaną ustawę, wogóle pamiętacie o Nich?
Widzę, że zawsze znajdziecie coś, żeby usprawiedliwić swoje chore myślenie i nienawiść!

 Zachodnia Ukraina w 1943 pełna była Ukraińców nawykłych do zabijania, przekonanych, że jak teraz nie wyrżną Lachów i Żydów, to przyjdzie im czekać kolejnych sto lat. Mordowano więc wszystkich bez wyjątku. Łącznie z kobietami i maleńkimi dziećmi!

Oczywiście sąsiad z sąsiadem zawsze mają jakieś zatargi...
Potrafią się pokłócić o cokolwiek, o dwa palce miedzy, o kota, o kobietę, o pieniądze...
Taka zwykła sąsiedzka zawiść jest powszechna, i raczej nie jest niczym nadzwyczajnym.
Niesłychana jednak była ówczesna skala banderowskiego okrucieństwa!
11 lipca 1943 roku to tzw. krwawa niedziela była najbardziej krwawym dniem rzezi wołyńskiej!
 Rżnięcie piłą, rozrywanie niemowląt, nabijanie tych niewiniątek na płot, i jeszcze wiele innych, niewyobrażalnych zbrodni, zdecydowanie bardziej okrutnych, wręcz demonicznych, to historie prawdziwe, a słyszałem o nich już dawno temu, od naocznego świadka!
Wówczas, podczas tej straszliwej rzezi, tego niewyobrażalnie potwornego LUDOBÓJSTWA była małą, sliczną, niewinną dziewczynką, Polką!

Została szczęśliwie uratowana przez szlachetnych LUDZI!
Później, ich równie szlachetni potomkowie, podczas tego międzynarodowego, historycznego już Kongresu zostali moimi BRAĆMI!
Niestety, nasza siostra już nie zyje, i nie doczekała tej ustawy, a tym bardziej sprawiedliwego osądzenia tych przeklętych zbrodniarzy!

Gdy jeszcze żyła, to często modliła się, by sprawiedliwy Bóg Jehowa zapisał wszystkich szlachetnych Ukraińców, którzy z narażeniem własnego życia ratowali Polaków, w swojej "wielkiej księdze życia"!
Ja też się modlę, by On błogosławi ich prawdziwie szlachetnym potomkom, tym o wielkich i szczerych sercach!

Pozdrawiam wszystkich moich BRACI Ukraińców, niech Jehowa będzie z Wami i się o Was troszczy!

 

Strony

Skomentuj