W Polsce rozpocznie się budowa toru testowego Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Tesla

W kolejnych latach, Polska będzie mogła dołączyć do grona państw, które rozwijają u siebie technologię Hyperloop. Jest to superszybka kolej, z pomocą której będziemy mogli podróżować w odległe regiony Polski i Europy szybciej niż samolotem pasażerskim. Pierwszy odcinek toru testowego dla Hyperloop powstanie w Łodzi.

 

Hyperloop to bardzo interesująca alternatywa dla szybkich kolei i komunikacji lotniczej. Jest to kolej magnetyczna, osiągająca prędkość zbliżoną do prędkości dźwięku, czyli około 1100 km/h. Dzięki niej moglibyśmy pokonać trasę Warszawa-Paryż w ciągu 90 minut. Wyobraźmy sobie również, że mieszkańcy Górnego Śląska mogliby dotrzeć nad Morze Bałtyckie w zaledwie 30 minut.

Źródło: Hyper Poland

Rozwojem tej futurystycznej formy transportu w naszym kraju zajmuje się polska spółka Hyper Poland, która chce wybudować w Łodzi na przełomie 2019 i 2020 roku tor testowy o długości 500 metrów. W tym celu, Hyper Poland uruchomi zbiórkę pieniędzy na brytyjskiej platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs.

 

Projekt zakłada stopniowe wprowadzanie technologii Hyperloop i uwzględnia trzy etapy. Pierwszy zakłada modernizację istniejących odcinków kolejowych bez wykorzystania próżni, a pociąg będzie mógł osiągać prędkość do 300 km/h. Drugi etap to budowa kolei próżniowych, które pozwolą na transport towarów z prędością do 600 km/h. Ostatni trzeci etap zakłada udostępnienie superszybkiej kolejki do transportu ludzi.

 

Zespół pracujący nad polskim Hyperloopem zyskał już poparcie licznych firm z całego świata. Co ważne, prace polskiego zespołu są wspierane przez rząd. Istnieje zatem duża szansa, że nowa forma transportu, prędzej czy później, zawita również do Polski.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Hyperloop? Ciekawe jak np

Hyperloop? Ciekawe jak np będzie się zatrzymywał we wszystkich małych miejscowościach hehe to będzie bardziej jak szejker. W sumie to fajna by była sprawa gdy trasa przebiegała by przez np parki przemysłowo technologiczne w całym kraju. Można by mieszkając np w Rzeszowie pracowac w Szczecinie. Nie głupie Smile ciekawe czy wypali.

Portret użytkownika żulo

Jak dla mnie to żadna

Jak dla mnie to żadna technologia przyszłości. Wydaje się zbyt delikatna i niewygodna w użytkowaniu. Myślę że taka wydawałoby się pierdoła jak brak okien sama już dyskwalifikuje to. Warto przyponieć że tak miały pierwsze wagony metra. Ludzie źle się czuli w takich puszkach. Tutaj będzie podobnie tylko gorzej.

Portret użytkownika Taki

Trzeba zaczac od tego zeby

Trzeba zaczac od tego zeby sie pozbyc ...myckow ...Oni pluja na Siebie a MY Polacy sie ...Denerwujemy ....przecierz Cala  ,,,, Gora to Mycki na nich Pluja Mycki z Amerhiki ...a rzad patrzy i nic nie mowi Ciekawe ..Dlaczego zadnej reakcji. ,,,,czlowieka kur.....wa ; bierze a Oni nic nie robia ??????to jest Teatr dla nas Polakow 

kiedy sie pozbedziemy tego Parcha ....???????

Portret użytkownika Dr Piotr

U nas każda inwestycja zawsze

U nas każda inwestycja zawsze najdroższa, najtandetniejsza i do poprawki po 1-2 latach...strach będzie wsiąść do takiej kolejki, no i oczywiście kolejny pomysł na wydojenie społeczeństwa z kasy w imię nowocześności i prestiżu. My póki co w Polsce metra w stolicy nie potrafimy dokończyć, a tu panie ho hooo, hyperloop. Hehehe, u nas to powinni od razu nazwać hyperkoszt! Wink

Portret użytkownika Mojeimię44

O co chodzi z tym udziałem

O co chodzi z tym udziałem rządu RP? Zapewne o to żeby wybudować całe przedsięwzięcie za pieniądze podatników a potem sprzedać za psi grosz jakiemuś syjoniście. Przecież wiadomo, ze odcinki testowe w takich przedsięwzięciach są niedochodowe ale pod względem naukowym, inżynieryjnym, technologicznym bezcenne. Więc przetestują, opracują technologię, wybudują za nasze a po otwarciu sprywatyzują i oddadzą w łapska polskich Żydów. Tak jak zawsze.

Portret użytkownika Zenek ;)

to jawny SPONSORING

to jawny SPONSORING BANKRUTUJĄCEJ FIRMY by sobie mogła DOPRACOWAĆ TECHNOLOGIĘ NIE PŁACĄC ZA TO

na podobnej zasadzie trepowstwo z MON MARNOTRAWI PIENIĄDZE "BADANIAMI" nad czołgiem PL-01 jaki jest STWORZONY W CAŁOŚCI z brytyjskich części która to W CAŁOŚCI JEST BENEFICJENTEM tych badań prowadzonych na KOSZT POLACZKOWA.... innymi słowy polaczkowo FUNDUJE brytolskim ZDRAJCOM technologię pancerną na tzw "współpracę"..... by sama móc potem od brytoli te OPRACOWANE w polaczkowie CZOŁGI KUPOWAĆ przepłacając za nie

Portret użytkownika Janka

Reptile juz dawno pokazywali

Reptile juz dawno pokazywali nam nasza przyszłość , łacznie z nowymi technologiami w tzw filmach SF. Sprawdzali w ten sposób nasza reakcję na zło, i zniewolenie, które nadchodzi. Myslę, że ten portal też jest przez nich kontrolowany a wypowiedzi na forum , swoista forma testu.

 

Portret użytkownika Alteregosens

Plan rozbudowy Jedwabnego

Plan rozbudowy Jedwabnego Szlaku.

MY O NICZYM NIE DECYDUJEMY I NA NIC NIE MAMY WPŁYWU.

WOJNY PROWADZONE NA BLISKIM WSCHODZIE SA JAKBY PO CZĘŚCI PLANEM BUDOWY JEDWABNEGO SZLAKU, KTÓRY POTRZEBUJE OGROMNA INFRASTUKTORE . 

OCZYWISTE JEST, ŻE MONGOLIA TO STEPY A SYBERIA JEST NIE ZAMIESZKANA WIEC NIE MA PROBLEMU O ROZBUDOWĘ.

BLISKI WSCHÓD POTRZEBUJE ZMIAN, WIĘC JEST WOJNA/ NOWY ŁAD .

W POLSCE OSTATNIMI CZASY SA DUZE INWESTYCJE W DWORCE KOLEJOWE itd:

A POWODEM JEST, IŻ TO CHINY INWESTUJA.

WOJSKA USA SA W POLSCE NIE PRZEZ ROSJE A STREFY WPŁYWU MIEDZY USA  A CHINAMI.

TU JEST WALKA O EUROPE, KTORA JEST NIE ZDECYDOWANA Z KIM TRZYMAĆ.

Z UPADAJAC AMERYKA CZY GIGANTEM CHINAMI,

TEN HIPERLOOP CZY JAK TO ZWAŁ TO PRETEKST DO KOLEJNYCH INWESTYCJI POD 

JEDWABNY SZLAK.

Portret użytkownika еuklidеs

"Co ważne, prace polskiego

"Co ważne, prace polskiego zespołu są wspierane przez rząd"

Tego właśnie się obawiałem. Jest to zwiastun katastrofy, bo co czosnki z rządu wniosą do tego projektu oprócz korupcji? Sprzedadzą całą technologię tak jak to było z lubelskimi światłowodami, niebieskim laserem, Beskidem, mikrokomputerem K202 i wieloma innymi przedsięwzięciami pod zarządem parszywych komuchów.

Strony

Skomentuj