W Polsce rozpocznie się budowa toru testowego Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Tesla

W kolejnych latach, Polska będzie mogła dołączyć do grona państw, które rozwijają u siebie technologię Hyperloop. Jest to superszybka kolej, z pomocą której będziemy mogli podróżować w odległe regiony Polski i Europy szybciej niż samolotem pasażerskim. Pierwszy odcinek toru testowego dla Hyperloop powstanie w Łodzi.

 

Hyperloop to bardzo interesująca alternatywa dla szybkich kolei i komunikacji lotniczej. Jest to kolej magnetyczna, osiągająca prędkość zbliżoną do prędkości dźwięku, czyli około 1100 km/h. Dzięki niej moglibyśmy pokonać trasę Warszawa-Paryż w ciągu 90 minut. Wyobraźmy sobie również, że mieszkańcy Górnego Śląska mogliby dotrzeć nad Morze Bałtyckie w zaledwie 30 minut.

Źródło: Hyper Poland

Rozwojem tej futurystycznej formy transportu w naszym kraju zajmuje się polska spółka Hyper Poland, która chce wybudować w Łodzi na przełomie 2019 i 2020 roku tor testowy o długości 500 metrów. W tym celu, Hyper Poland uruchomi zbiórkę pieniędzy na brytyjskiej platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs.

 

Projekt zakłada stopniowe wprowadzanie technologii Hyperloop i uwzględnia trzy etapy. Pierwszy zakłada modernizację istniejących odcinków kolejowych bez wykorzystania próżni, a pociąg będzie mógł osiągać prędkość do 300 km/h. Drugi etap to budowa kolei próżniowych, które pozwolą na transport towarów z prędością do 600 km/h. Ostatni trzeci etap zakłada udostępnienie superszybkiej kolejki do transportu ludzi.

 

Zespół pracujący nad polskim Hyperloopem zyskał już poparcie licznych firm z całego świata. Co ważne, prace polskiego zespołu są wspierane przez rząd. Istnieje zatem duża szansa, że nowa forma transportu, prędzej czy później, zawita również do Polski.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Hyperloop? Ciekawe jak np

Hyperloop? Ciekawe jak np będzie się zatrzymywał we wszystkich małych miejscowościach hehe to będzie bardziej jak szejker. W sumie to fajna by była sprawa gdy trasa przebiegała by przez np parki przemysłowo technologiczne w całym kraju. Można by mieszkając np w Rzeszowie pracowac w Szczecinie. Nie głupie Smile ciekawe czy wypali.

Portret użytkownika żulo

Jak dla mnie to żadna

Jak dla mnie to żadna technologia przyszłości. Wydaje się zbyt delikatna i niewygodna w użytkowaniu. Myślę że taka wydawałoby się pierdoła jak brak okien sama już dyskwalifikuje to. Warto przyponieć że tak miały pierwsze wagony metra. Ludzie źle się czuli w takich puszkach. Tutaj będzie podobnie tylko gorzej.

Portret użytkownika Taki

Trzeba zaczac od tego zeby

Trzeba zaczac od tego zeby sie pozbyc ...myckow ...Oni pluja na Siebie a MY Polacy sie ...Denerwujemy ....przecierz Cala  ,,,, Gora to Mycki na nich Pluja Mycki z Amerhiki ...a rzad patrzy i nic nie mowi Ciekawe ..Dlaczego zadnej reakcji. ,,,,czlowieka kur.....wa ; bierze a Oni nic nie robia ??????to jest Teatr dla nas Polakow 

kiedy sie pozbedziemy tego Parcha ....???????

Portret użytkownika Dr Piotr

U nas każda inwestycja zawsze

U nas każda inwestycja zawsze najdroższa, najtandetniejsza i do poprawki po 1-2 latach...strach będzie wsiąść do takiej kolejki, no i oczywiście kolejny pomysł na wydojenie społeczeństwa z kasy w imię nowocześności i prestiżu. My póki co w Polsce metra w stolicy nie potrafimy dokończyć, a tu panie ho hooo, hyperloop. Hehehe, u nas to powinni od razu nazwać hyperkoszt! Wink

Portret użytkownika Mojeimię44

O co chodzi z tym udziałem

O co chodzi z tym udziałem rządu RP? Zapewne o to żeby wybudować całe przedsięwzięcie za pieniądze podatników a potem sprzedać za psi grosz jakiemuś syjoniście. Przecież wiadomo, ze odcinki testowe w takich przedsięwzięciach są niedochodowe ale pod względem naukowym, inżynieryjnym, technologicznym bezcenne. Więc przetestują, opracują technologię, wybudują za nasze a po otwarciu sprywatyzują i oddadzą w łapska polskich Żydów. Tak jak zawsze.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zenek ;)

to jawny SPONSORING

to jawny SPONSORING BANKRUTUJĄCEJ FIRMY by sobie mogła DOPRACOWAĆ TECHNOLOGIĘ NIE PŁACĄC ZA TO

na podobnej zasadzie trepowstwo z MON MARNOTRAWI PIENIĄDZE "BADANIAMI" nad czołgiem PL-01 jaki jest STWORZONY W CAŁOŚCI z brytyjskich części która to W CAŁOŚCI JEST BENEFICJENTEM tych badań prowadzonych na KOSZT POLACZKOWA.... innymi słowy polaczkowo FUNDUJE brytolskim ZDRAJCOM technologię pancerną na tzw "współpracę"..... by sama móc potem od brytoli te OPRACOWANE w polaczkowie CZOŁGI KUPOWAĆ przepłacając za nie

Strony

Skomentuj