W pobliżu Ziemi przeleci duża asteroida

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Jutro w okolicy Ziemi ma przelecieć sporej wielkości asteroida. Ciało niebieskie oznaczone jako 2012 TT5 znajdzie się w odległości 21 razy większej niż średni dystans do Księżyca. Zwolennicy teorii spiskowych spekulują, że może to być obiekt, który miał spać na naszą planetę pod koniec września bieżącego roku.

 

Asteroida 2012 TT5 to obiekt wielkości około 270 metrów, który porusza się z prędkością relatywną w stosunku do Ziemi wynoszącą około 19,5 km/s Jest to zdecydowanie za mała asteroida aby mogła spowodować zapowiadaną przez niektórych apokalipsę. Niewątpliwie jednak upadek czegoś takiego spowodowałby dużą regionalną katastrofę i wiązałby się z wielką ilością ofiar.

Astronomowie zwracają uwagę, ze przeloty tego typu ciał niebieskich nie są czymś szczególnie nietypowym. Warto nadmienić, że 4 października bieżącego roku jeszcze bliżej w okolicy naszej planety znajdzie się odkryta dopiero w tym roku asteroida 2015 FS332. Jej największe zbliżenie to 18 odległości do Księżyca, a jej wielkość jest szacowana nawet na 1,3 km.

Różne duże asteroidy, o których wiemy mijają naszą Ziemię nawet kilkanaście razy w miesiącu. Nikt nie wie ile z nich przelatuje niezauważone. Na szczęście ziemscy naukowcy potrafili w ostatnich latach znacznie poprawić poziom detekcji takich obiektów. Mimo to wiele osób twierdzi, że zabezpieczenie Ziemi przed skutkami ewentualnej kolizji jest obecnie niewystarczające i możemy się kiedyś spotkać z ciałem niebieskim, z którym sobie po prostu nie poradzimy. Nic jednak nie wskazuje na to, aby miała to być już asteroida 2012 TT5.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DJ Bestsior

Grawitacja jest tylko na

Grawitacja jest tylko na Ziemii i do momentów jej stadiumiu atmosferycznych od tropo do exsosferycznych(stopniowo tracąca swoja wartość), dalej od końcowej naszej powłoki już w kosmosie niema jej, jest ZERO Smile Każdy odłamek noszącą swoją nazwe ma swój TOR, to że udało się dostać do Ziemii, jakiś kamyczek to tylko dlatego że trafił w kumulacje Smile Otóż co do księżyca dlaczego krąży w swojej osi jest tylko dodatkiem do tła, fobos-satelita(nie obraca się)... Smile Wracając do tego co się stało, a raczej doszło do upadku obiektu w Rosji, wydaje mi się, że to resztki kosmiczne, które były wystrzeliwane sondy, satelity itd. Wy lemingi za bardzo łykacie, a sami nie potraficie rozwikłać naukowe zagadki. Obiekt porusza się z olbrzymią prędkością i to w km/s plus tor ! Reszte sami sobie wyodrębnijcie, skoro tak rezonujecie intelektualiści Smile

Portret użytkownika AMR1

"Grawitacja jest tylko na

"Grawitacja jest tylko na Ziemii i do momentów jej stadiumiu atmosferycznych od tropo do exsosferycznych(stopniowo tracąca swoja wartość), dalej od końcowej naszej powłoki już w kosmosie niema jej, jest ZERO :)"
 Otóz to! Bo "grawitacja" to uproszczenie zjawiska, czym ona jest.
To o czym mówisz (" przyciąganie ziemskie") to podstawa wiatraka grawitacyjnego Ziemi... "Fałdy" okołoziemskiej zagiętej przestrzeni. Dalej oddziaływanie jej  na odkształcenie się znosi z z odkształceniem przestrzeni przez nasza  Gwiazdę. Strefa tego "zakłócenia" przestrzeni jest dla każdego ciała niebieskiego naładowanego energetycznie inna zalezna od jej masy i energii wewnętrznej, jak również od prędkości obrotowej tego ciała.
 Wracając do Księżyca, to obraca się on wokółswojej osi zgodnie z obrotem Ziemi, Tak jak w mechanicznym zegarze obracają sie zębatki - napedzająca i bierna. Te "zęby" to właśnie "skrzydła" wiatraka graw.
 Przestrzeń to w pewnym sensie materialna, niematerialna idealna trójwymiarowa guma, którą odkształcają  materialne obiekty trójwymiarowo...

Portret użytkownika AMR1

Zdumiałem się widząc, że moje

Zdumiałem się widząc, że moje autorskie opracowanie graficzne działania grawitacji zostało zablokowane przez ZnZ. Pytam się wkurwiony dlaczego? Jakie żydowskie ścierwo poleciło ukryć niepoprqawne idee??
 Czym jest w takim razie ZnZ.. Może drugim inwigilatorem jak facebook??!!

Portret użytkownika John Moll

AMR1 napisał: Zdumiałem się

AMR1 wrote:

Zdumiałem się widząc, że moje autorskie opracowanie graficzne działania grawitacji zostało zablokowane przez ZnZ. Pytam się wkurwiony dlaczego? Jakie żydowskie ścierwo poleciło ukryć niepoprqawne idee??
 Czym jest w takim razie ZnZ.. Może drugim inwigilatorem jak facebook??!!

Nie wiem czy to Cię uspokoi, ale Twoja grafika nie została zablokowana. W sumie to ja nie wiem co się stało, coś takiego zdarzało się już wielokrotnie u innych osób, ale możesz zamieścić ją jeszcze raz?

Strony

Skomentuj