W pobliżu wieży Eiffla aresztowano podejrzanego mężczyznę. Turyści zostali uwięzieni w wieży

Kategorie: 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Wczoraj późnym wieczorem tuż przy wieży Eiffla policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę, który według różnych doniesień mógł planować atak na ludzi. Wieża została otoczona przez służby. Turyści zostali w niej tymczasowo uwięzieni.

 

Obecnie najwięcej informacji wypłynęło za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie wiadomo co dokładnie było przyczyną zatrzymania mężczyzny. Niektóre doniesienia wskazują, że mógł być uzbrojony w nóż i/lub pistolet i miał wykrzykiwać "Allahu Akbar". Jednak policja twierdzi, że aresztowany nie miał przy sobie żadnej broni i nie podaje żadnych szczegółów z tego zdarzenia.

Niedługo potem wieża Eiffla znów została otwarta a turyści mogli opuścić obiekt. Jednak mniej więcej w tym samym czasie ogłoszono ewakuację Dworca Północnego (Gare du Nord). Policja miała znaleźć na miejscu podejrzany przedmiot.

Francuska policja przesłuchuje mężczyznę zatrzymanego przy wieży Eiffla. Do mediów przedostają się szczątkowe informacje, więc nie można potwierdzić czy w Paryżu planowano atak terrorystyczny. Zwykle w takich sytuacjach bardzo niechętnie podaje się do wiadomości pochodzenie podejrzanego, ponieważ ataki na ludzi są zwykle domeną osób o afrykańskim lub azjatyckim pochodzeniu, którzy traktowani są w Europie niczym rasa panów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Skomentuj