W pobliżu Turcji zatonął kolejny statek z uchodźcami

Kategorie: 

youtube.com
Na Morzu Egejskim w północno-zachodniej Turcji zatonął statek przewożący nielegalnych imigrantów do Grecji na wyspę Lesbos. W wyniku katastrofy zginęło przynajmniej 39 osób, w tym kilkoro dzieci, podała w sobotę agencja AP.

 

 

Turecka Straż Wybrzeża uratowała 75 osób. Niektóre trzeba było hospitalizować z powodu doznanych urazów i hipotermii. Pozostali trafili na policję, gdzie są przesłuchiwani. Pod zarzutem przemytu zatrzymano na razie jednego obywatela Turcji.

 

Uchodźcy, płynący z Turcji do Grecji, pochodzą przeważnie z Syrii i Afganistanu. Tak było i w tym przypadku. Tymczasem Niemcy przygotowują nowy plan walki z napływem imigrantów.

 

Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM), w styczniu 2016 roku na morzu w okolicach Lesbos zginęło blisko 250 uchodźców.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj