W pobliżu Palmyry znaleziono ogromny skład amunicji Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Starożytna Palmyra została jakiś czas temu wyzwolona z rąk terrorystów z Państwa Islamskiego (ISIS). Tak jak przewidywano, całe terytorium zostało mocno zaminowane. W oczyszczaniu Palmyry brali udział rosyjscy saperzy.

 

W ciągu 20 dni rozbrojono niemal 3 tysiące ładunków wybuchowych na obszarze 2,3 kilometra kwadratowego. Operacja rozminowania odbyła się również w pobliskim mieście, z którego udało się wypędzić islamistów. Wtedy niespodziewanie odkryto największy jak dotąd magazyn amunicji.

 

W kryjówce znaleziono łącznie ponad 12 tysięcy różnych przedmiotów i materiałów wybuchowych, w tym pociski moździerzowe i artyleryjne, miny przeciwpiechotne i przeciwczołgowe, detonatory oraz ładunki wybuchowe domowej roboty. Budynek był zabezpieczony minami lądowymi.

 

Współpraca rosyjskich i syryjskich sił zbrojnych powoduje że Państwo Islamskie zaczyna tracić kolejne terytoria. Samozwańcza stolica terrorystów, Rakka, wkrótce może zostać wyzwolona - od północy nacierają Kurdowie, a od południowego zachodu siły rządowe. Aby dotrzeć do Rakki, muszą pokonać jeszcze kilkadziesiąt kilometrów.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SONIA

Sycylijska Cosa Nostra uznała

Sycylijska Cosa Nostra uznała że miarka się przebrała i oficjalnie ostrzegła imigrantów że albo się wynoszą albo ich dni są policzone. Dla podkreślenia wagi tych słów pewien człowiek na środku ulicy i w środku dnia w Palermo dostał kulkę w sam środek czoła.dailymail.co.uk/ news / article-3546081/
 

 

 

 

 

 

Skomentuj