W pobliżu Kamczatki znaleziono nowy gatunek delfinów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Parku Narodowego "Wyspy Komandorskie" odkryli w wodach archipelagu nowy gatunek waleni - pręgowanego prodolfina. Teraz fauna waleni w wodach Wysp Komandorskich obejmuje 22 gatunki, informuje służba prasowa parku narodowego.

 

We wrześniu przy ujściu rzeki Sarannaja na wyspie Beringa odkryto szczątki delfina. Kiedy pracownicy działu naukowego parku narodowego dowiedzieli się o znalezisku, zbadali szczątki i przestudiowali fotografie. Od razu pojawiła się wersja, że ​​był to delfin pręgowany.

 

Szczątki nie były zbyt dobrze zachowane i konieczne stało się wyjaśnić prawidłowość identyfikacji gatunku. Zdecydowano o przesłaniu próbek do badań genetycznych. Wyniki potwierdziły, że zwierzę to prodolfin pręgowany Stenella coeruleoalba. Dla akwenu Komandoru znalezisko pręgowanego prodolfina jest pierwszym wiarygodna rejestracja gatunku, wcześniej nie było żadnych dokumentów potwierdzających spotkania.

 

Podaje się, że pręgowane prodolfiny osiągają długość 2-2,5 metra. Ich charakterystyczną cechę można nazwać ciemnymi ukośnymi paskami po bokach zwierzęcia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj