W pobliżu Francji i Wielkiej Brytanii pojawiły się rosyjskie bombowce

Kategorie: 

Źródło: Armée de l'Air (Francuskie Siły Powietrzne)

Dwa bombowce strategiczne Tu-160 zbliżyły się wczoraj do przestrzeni powietrznej Francji i Wielkiej Brytanii. Myśliwce Mirage i Typhoon eskortowały rosyjskie samoloty, które leciały przy zachodnim wybrzeżu Irlandii aż do Zatoki Biskajskiej, po czym zaczęły zawracać.

 

Jak podaje brytyjski The Sun, bombowce Tu-160 (w kodzie NATO oznaczone jako "Blackjack") znalazły się w pobliżu Irlandii około godziny 11:30. Najpierw zostały przechwycone przez myśliwce RAF, a następnie przez francuskie myśliwce Mirage, gdy dwa Tu-160 wkroczyły do Zatoki Biskajskiej. Ostatecznie rosyjskie bombowce, uznawane za najcięższe samoloty bojowe na świecie, zawróciły a potem oddaliły się od Wielkiej Brytanii.

Tu-160 nie naruszyły brytyjskiej przestrzeni powietrznej, ale były w "przestrzeni zainteresowania". Lokalne media zwracają uwagę, że przelot rosyjskich bombowców nastąpił dzień po tym, jak Władimir Putin zlecił swoim siłom powietrznym przygotowania "na czas wojny".

Uważa się, że wysłanie przez Rosję bombowców w pobliże Francji i Wielkiej Brytanii może mieć związek z wzmocnieniem sił, stacjonujących przy zachodniej granicy Rosji. Do Litwy przybyli niedawno niemieccy żołnierze w ramach wsparcia NATO. Prezydent tego państwa Dalia Grybauskaite zapowiedziała, że będzie domagała się jeszcze większego wsparcia od NATO i zwiększy wydatki na cele militarne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Trak

Oni chcą wojować z

Oni chcą wojować z przeciwnikiem, który wypracuje procedury na okoliczność ataku, aby w  chwili ataku był w pełni zaskoczony. Co to za przyjemność wojować z przeciwnikiem, który procedur nie wypracuje?

Portret użytkownika arF

Po prosu chcieli się

Po prosu chcieli się dowiedzieć co z elektrownią atomową w Francji
Zmierzyli promieniowanie tła okolicy i mogą się teraz opierać na własnych danych Smile
Przez satelity tego nie zrobią ... a tymbardziej nie będą sięsugerować tym co zostało podane w TV.

Portret użytkownika ACHILES

OSTATECZNA ROZGRYWKA LOSAMI

OSTATECZNA ROZGRYWKA LOSAMI ŚWIATA, DECYDUJĄCO SIĘ ROZPĘDZA I PRZYSPIESZA !!! 

Jak myślicie, po co niby Nasi jeździli, do Izraela w " pielgrzymkach ", a zaraz po tym do nich przyleciała ciocia Merkelowa ?

Może myślicie, że te wizyty naprawdę, jak podają środki masowego mass ogłupiania zachodu, miały na celu ratowania unii przed imigrantami i przed nią samą i się mało będziecie mylić bo POŚREDNIO PRZECIEŻ TAK JEST ( unia i tak jest już trupem PUDROWANYM , na siłę ) , ale tu chodziło o coś grubszego, jak to, co zostało podane do mendialnego ŚCIEKU OFICJALNEGO, 

GŁÓWNYM CELEM TYCH WIZYT WEDLE MYCH PRZECZUĆ I OCENY MEJ INDYWIDUALNEJ, było ustalenie zasad wspólnego wojowania z Rosjanami i to jeszcze TEGO ROKU. 

ALE OBYM SIĘ MYLIŁ, czego zarówno Wam, jak i sobie bym życzył. 

 

a co do tych bombowców, to MOŻE DLATEGO WCZORAJSZEJ NOCY ZOSTAŁO ODŁĄCZONE OD PRĄDU PONAD POŁOWA BRUKSELI I ZOSTAŁY ODPALONE alarmowe syreny ??!

http://www.tvp.info/29008802/bruksela-bez-pradu-chaos-w-stolicy-belgii

http://pikio.pl/pilne-co-tam-sie-dzieje-bruksela-po-prostu-zgasla-chaos-i-panika-zdjecia-i-video/#

 

p.s I JAKAŚ DZIWNA CISZA PO JEDYNYM PODANIU TEGO NIUSA NA TVP INFO w reszcie ścieku mendialnego NASTAŁA . 

Skomentuj