W pobliżu elektrowni jądrowej w Czarnobylu znaleziono zmutowane czarne żaby

Kategorie: 

Źródło: tg

Specjaliści z Uniwersytetu w Uppsali odkryli nową mutację na terenie elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Znaleźli żaby, które zmieniły kolor pod wpływem promieniowania. Informacje na ten temat publikowane są w czasopiśmie „Evolutionary Applications”.

 

 

W wyniku wypadku w elektrowni jądrowej w 1986 r. środowisko otrzymało dużą dawkę promieniowania. Wiele żywych organizmów żyjących w pobliżu elektrowni jądrowej ma różne mutacje. Naukowcy w szczególności badali przedstawicieli rodzaju żab drzewnych znalezionych na terenie skażenia radioaktywnego. W sumie z 12 stawów wybrano 200 samców żab.

 

Badania wykazały, że kolor żab drzewnych zmienił się z jasnozielonego na prawie czarny. Zmiany te mają charakter długotrwały i nie są spowodowane procesami fizjologicznymi ani oksydacyjnymi.

 

Zmiana barwy powłok została wywołana przez pigment melaninowy, który umożliwił neutralizację wolnych rodników i zmniejszenie uszkodzeń DNA w wyniku rozpraszania promieniowania. Ten sam efekt zaobserwowano wcześniej u grzybów. Autorzy pracy zamierzają kontynuować badania w celu zrozumienia podstawowych mechanizmów i konsekwencji ewolucyjnych wpływu promieniowania na faunę i florę.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny

A ja tego nie kupuję, atomowe

A ja tego nie kupuję, atomowe mutasy mają w was wywoływać strach przed wojną nuklearną. Większość, jak nie wszystkie te zmutancenia to nie wynik radiacji a zwyczajnie efekt eksperymentów chemicznych, to chemia nas zabija a pod czarnobylem życie ma się lepiej niż w zanieczyszczonych aglomeracjach miejskich

Portret użytkownika Zenek ;)

"

"

 XYZ 22:44 on 5 października 2022        

Do 26 września 2022 r. do Unii zaopatrywała się głównie w rosyjski gaz. Dostarczano go albo rurociągiem Braterstwo przez Ukrainę, rurociągiem Nord Stream lub Turkisch Stream . Stanyzłajdaczone, właśnie odcięły te trzy szlaki. Gazociąg Braterstwo nadal funkcjonuje, ale w każdej chwili może zostać przerwany z woli Kijowa, Nord Stream został sabotowany, a Turkisch Stream nie może już być utrzymany z powodu sankcji, które Unia nałożyła na prośbę USA.

"

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

UWAGA  UWAGA....

 

(PODOBNO) WIDZIANO "PIELUCHOWY KONWÓJ" ZMIERZAJACY w KIERUNLU KALININGRADU

UBEZPIECZANY LEGIONAMI PAMPERSOWYCH TIRÓW (stąd możliwe braki w sklepach i aptekach)

 

a tak na poważnie to ZBLIŻA SIĘ 230 DZIEŃ PISUAROWEJ SZAJBY... 

 

D-DAY UKRAIŃSKIEJ HUCPY ŻYDOHITLEROWSKO-ŻYDOHITLEROSKIEJ na jaki ZAPLANOWANO "SROMOWE" PROWOKACJE  ZAPOROWSKIE

 

bo to ładna, kabalistycznie pierdolnieta jeszuą data

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika KarolP.

Etam jakieś żaby....Po

Etam jakieś żaby....Po pobycie rosyjskich żołnierzy w bezpośredniej strefie skażenia radioaktywnego Czernobyla - bez żadnych zabezpieczeń co do wody i powietrza - przybędzie w Rosji mutantów białych (?) ludzi...w onucach....na Kremlu już główkują jak "druga armia świata" ich wykorzysta....

Portret użytkownika KarolP.

Chińczycy zadeklarowali

Chińczycy zadeklarowali koniec choćby medialno-narracyjnego wsparcia dla Rosji - w związku z jej groźbmi użycia broni jądrowej. Mówiełem - Chiny nie potrzebują rosyjskiego awanturnika z atomowym rewolwerem, tylko spokoju do handlu z klientami, w tym z Zachodem - i czasu rzędu dekady do przeprowadzenia reform wewnetrznych i zmiany modelu rozwojowego. Przy czym jak to Chińczycy - puścili to kanałami na spotkaniu z German Marschall Fund - by przy okazji również Niemcy jako najsilniejsze państwo UE [i w ślad za tym cała UE] - zobaczyło zmianę stanowiska Chin. Oficjalny komunikat: "Chińscy dyplomaci pozbyli się swoich przekazów dnia obwiniających NATO za konflikt na Ukrainie i jasno oświadczyli, że użycie broni jądrowej przez Rosję byłoby postrzegane w Pekinie jako całkowicie nie do przyjęcia". Ciekawe, kiedy Putin i Kreml zrozumie, że buduje przeciw sobie koalicję już nie tylko Zachodu, ale Chin i Indii i ASEAN i Azji Środkowej? A także państw arabskich i szczególnie Zatoki - które chcą mieć komu sprzedawać Ropę i gaz - nie mówiąc o tym, że część obróciła się na Chiny, a część jest dalej z USA - a żaden z tych "protektorów" nie popiera eskalacji jądrowej Rosji.  I nawet Iranu i Serbii - nawet te kraje nie uznały rosyjskich "referendów" i dektretów o anschlussie. Ciekawe, kiedy śpiewka Kremla buńczucznych gróźb wywijania atomową pałą zostanie wycofana rakiem na rzecz "nowej mądrości etapu" słodkiego pienia o "deeskalacji i wysiłków na rzecz pokoju" i takich tam kocopałów dla naiwnych...?

Portret użytkownika axell69

że durniem jesteś to jasne ,

że durniem jesteś to jasne , że rozsiewasz głupoty  też wiemy . więc masz tu odemnie  gratis info które jest w statusie "plotka"   do werefikacji, które brzmi  :

Pochodzi ze źródła, którego informacje wydają się być wiarygodne:

Pisałem wczoraj, że przeraża mnie histeria wokół „użycia broni jądrowej przez Moskwę”. Niestety istnieją inne przesłanki, że może coś za tym kryć się. Nie w 100%. Jeszcze... (wkrótce)

https://t.me/craZybear2022/18779

https://stopbioweapons.org/imper/328-snbo-ukrainy-i-nato-gotovjat-jadernuju-provokaciju-dlja-obvinenija-rossii .html

Bardzo chciałbym zwrócić uwagę na ten post i być może przekazać go dalej. Specjalnie dla dziennikarzy. Mój kolega (ekspert wojskowy, obywatel państwa NATO, który służył w międzynarodowych siłach zbrojnych) właśnie poinformował mnie, że w najbliższych dniach może dojść do prowokacji nuklearnej na południu Ukrainy. Wierzę w to sprawozdanie z powodów, które wyjaśnię bardziej szczegółowo poniżej.

Przypomnijmy, że podczas rozmów Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy z dowództwem NATO pod koniec sierpnia omawiano użycie taktycznej broni jądrowej (TNW) lub broni radioaktywnej („brudnej”) na południu Ukrainy , a następnie oskarżenie przeciwko Moskwie. Powinno to zapewnić naprawdę głęboki przełom na froncie i ułatwić emigrację nielojalnej ludności regionu do Kijowa. Dla USA jest to pretekst do pogorszenia sytuacji i zmuszenia krajów UE do zjednoczenia się w ramach NATO.

Może się to zdarzyć w dniach 5-10 października. Do zestrzelenia amunicji można użyć wyrzutni Malka lub Pion, które powinny być dostępne dla Ukrainy. (Ta opcja została opracowana przez ekspertów wojskowych). Kijów nalegał na dostarczenie TNW, ale „partnerzy” obawiali się, że amunicja może zostać skradziona i nalegali na udostępnienie AFU kilku „brudnych” amunicji z materiałów radioaktywnych, prawdopodobnie z Czarnobyla, pod kierunkiem doradców NATO.

Kolega upiera się, że sprawa strajku jest rozstrzygnięta, po prostu nie wie, czy będzie to amunicja TNW, czy „brudna”. Osobiście obawia się, że NATO zwiększy rozmieszczenie, a incydent może doprowadzić do rzeczywistej konfrontacji z użyciem broni jądrowej. Więc pisze o wszystkim dla mnie, może też dla kogoś innego.

Dlaczego informacje są dla mnie nadal wiarygodne: -

Mój kolega jest bardzo poważną osobą, która ze względu na swoje doświadczenie i karierę mogłaby mieć dużą wiedzę i być zaangażowana w przygotowywanie decyzji na polu wojskowym;
- Niektórzy z moich niezależnych kontaktów w UE mówili mi, że wszystko jest przygotowywane na wydarzenie, które w końcu „zabije” stosunki z Rosją. Jedna osoba napisała do mnie, że może to mieć związek z zagrożeniem nuklearnym;
-Z otwartych źródeł wiem o uporczywych atakach na Zaporoską elektrownię jądrową z pomocą dronów i broni dalekiego zasięgu NATO (prawdopodobnie z wyliczeniami NATO), tj. Zachód i Kijów bez wątpienia od miesięcy śledzą incydent nuklearny na południu;
- Na Zachodzie szerzy się histeria na temat "przygotowań nuklearnych" Moskwy, a Biały Dom zapowiedział nawet swoją możliwą reakcję. Podsumowując, mogą to być przygotowania do tego rodzaju prowokacji.

Naprawdę chciałbym, żeby informacje były niedokładne lub żeby dyskutowano o szalonym planie nuklearnej prowokacji, ale odwołano. Ale widzę tylko jeden sposób, aby temu zapobiec - pisząc.

Do przewidzenia: nie tylko opublikuję ten tekst, ale także wyślę go do znanych mi rosyjskich dyplomatów. Czy to pomoże, nie wiem. Niestety nie mam dowodów i żadnych szczegółów, a nazwiska kolegi nie potrafię wymienić – dał słowo i oczywiście musi zostać skazany na karę więzienia za próbę zapobieżenia tragedii. 

Więc mogę tylko poinformować o tym zagrożeniu. Zachęcam blogerów i dziennikarzy do dzielenia się tymi informacjami. Ci spośród twoich czytelników, którzy mają powiązania z zagranicą, powinni starać się przekazać te informacje opinii publicznej i prasie."

za  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/from-a-source-in-europe

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika pb88

No i po co tyle zawiłych

No i po co tyle zawiłych wyjaśnień, powoływania się na  jakieś 'żródło'  i innego zamotania.

Przcież każdy kto czyta gazety wie KTO zagroził użyciem  broni atomowej a przekaz poszedł w świat.  Nikt teraz nie uwierzy w odwracanie kota ogonem i wskazywanie  palcem  że to Żełeński.   Wyjątkowo naiwna propaganda. 

Portret użytkownika Trup

Co tak słabiutko - tylko

Co tak słabiutko - tylko żabka innego koloru nic więcej? Ja w 20 sekund znalazłem tyle co narobił czarnobyl - a teraz na dokładkę robi z Fukushimą.

Raczej dla ludzi 18+ https://tinyurl.com/cea3hh6p

 1.  

  2022.10.7-8 Bacologia Szybkie Wieści… 58 (link w opisie)
  2022.10.7-8 Bacologia Szybkie Wieści… 58 (link w opisie)

   

  FRAGMENT: Zmarł nagle, listopad 2022
   Zmarł nagle, listopad 2022

   

  STALKER 1979 Lektor PL (film tylko dla myślących odbiorców)
  STALKER 1979 Lektor PL

   

  Zagłada ludzkości 2030 - Lektor PL
  Zagłada ludzkości 2030 - Lektor PL

   

  Pamiętajmy o planach...
  Pamiętajmy o planach...

   

  Ukrainiec szczerze mówi...
  Ukrainiec szczerze mówi...

   

 2. ks. prof. Tadeusz Guz - Interes Narodowy, prawa naturalne człowieka. (ZERO MEDIÓW!)
  ks. prof. Tadeusz Guz - Interes Narodowy, prawa naturalne człowieka. (ZERO MEDIÓW!)

   

 3. 2022.10.05 Bacologia Szybkie Wieści… 57 Część 3 (link w opisie)
  2022.10.05 Bacologia Szybkie Wieści… 57 Część 3 (link w opisie)

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika axell69

rozumiem że sTalinn  był tam

rozumiem że sTalinn  był tam , widział  i  zrobił  reportaż  z  tą  czarną zmutowaną (jak na zdjęciu)  żabą  i z tego powodu  osobnik typu płaz stał się tak sławny  jak autor  tego chujostwa (nie wytrzymałem) legendarny poszukiwacz  zmyłki  dla kasy " mówię wam jak jest  ale nie jestem pewnien czy to co jest  mówi wam jak naprawdę jest - dla ZnZ  ja legendarny  autor  sTalinn   - czytajcie wyłącznie ZnZ   bo tu są fakty  dla małp i bibliożerców" 

I mozna z tym się zgodzić  , ale pod warunkiem że  zamiast mózgu  osobnik posiada  odbiornik  antenowy typu naziemny,   konfiguracja  analogowo- cyfrowa odbywa się  sekwencjami czasowo idiotycznymi  i zakończy się pełnym sukcesem gdy każdy  zrozumie ze legendarna  sTalinnowść  ma  przywilej w uprzykrzaniu   życia  zwykłym  ludziom  swoimi tekstami które są niekwestionowanym ujściem  jego aspiracji życiowej  z ukrytym celm  " Być jak  zawodowi  w Faktach reporterem"     (lub Onetu , WuPe )  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Sofo11

Nie rozumiem stopki ...czy

Nie rozumiem stopki ...czy wiesz ze krzyz to narzedzie zbrodni bylo,mozna sie zastanawiac jak mozna wogole czcic cos takiego no ale pawel tak nauczal ze z krzyzem bede sie chlubil,jak sie zatem mozna dziwic muzulmanskiemu mieczowi jaka to roznica?

A moze sie naczytales madrych ksiunzek o innych Mesjaszach tylko czy to byly postacje fikcyjne czy uznane przez historykow?  

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Strony

Skomentuj