W pobliżu egipskiego kurortu Hurghada pojawiły się rekiny

Kategorie: 

wikipedia.org

Jak podaje serwis Ria Novosti w Egipcie w okolicy znanego kurortu pojawiły się rekiny. Drapieżniki zostały dostrzeżone u wybrzeży Morza Czerwonego, w pobliżu centrum turystycznego, jakim jest miasto Hurghada.

 

Pojawienie się rekinów natychmiast spowodowało reakcję ekologów i ratowników. Wszyscy pamiętają jeszcze ataki rekinów na turystów w okolicach Sharm el Sheik. Pojawienie się rekinów blisko Hurghada może być, zatem problemem dla branży turystycznej.

 

Specjaliści udali się na miejsce gdzie widziano drapieżniki. Użyto aż dwóch łodzi jednak zwierząt, nie znaleziono. Niemniej jednak, ekolodzy i ratownicy obiecali w ciągu najbliższych kilku dni regularnie przeczesywać okolice nadmorskich miejscowości wypoczynkowych, w celu uniknięcia ewentualnego zbliżenia morskich drapieżników w okolice plaż.

 

W grudniu 2010 roku w Szarm el-Szejk na południu półwyspu Synaj, doszło do pięciu ataków na turystów.  W rezultacie poważne obrażenia odniosło trzech rosyjskich turystów i jeden ukraiński. Rekiny zabiły 70-letniego turystę z Niemiec.

 

Po tych incydentach władze lokalne zmuszone były rozwinąć całą gamę środków, które znacząco zmniejszyły ryzyko ataków rekinów na ludzi. Środki te, to między innymi instalacje sieci i platform ratowniczych na plaży.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bolek

  Rekiny czują się w wodzie

 
Rekiny czują się w wodzie na najwyższym piedestale, decydują o życiu innych, są na najwyższym szczeblu drabiny łańcucha pokarmowego, usuwają z ekosysytemu najsłabsze osobniki. To jest ich królestwo. Nurkowałem wiele razy i nigdy nie zrobiły krzywdy nurkowi, większość gatunków jest plochliwych, ale są też niektóre jak white tape pewne siebie, które nie boją się nurków, podpływają zaciekawione i wtedy skóra cierpnie, bo one są panami sytuacji Wink
Widocznie rekiny nie lubią ruskich i niemiaszków, Polaków jakoś nie atakują;-)))))))

Portret użytkownika Glebin

Byłem w Hurgadzie i

Byłem w Hurgadzie i nurkowałem w możu czerwonym by podziwiać rafe koralową. Prawda jest taka że owym morzu żyje do 11 rodzaju rekinów wiele niektórzy z grupy rosyjskiej pragneli zobaczyć rekiny. One nie zaatakują dopuki nie poczują się zagrożone boją się ludzi a ludzkie mięso im nie smakuje. Dziwne byłoby gdyby nie było tam rekinów.

Człowiek mądry liczy na swoją pracę, głupi ufa złudzeniom. 
gg 6170829

Portret użytkownika Genom

jak się skończyły wszystkie

jak się skończyływszystkie tematypocząwszy od dziwnych dzwięków, trzęsień ziemi, ufo,erupcji wulkanów, haarpów, wojen, zapadlisk ziemi, i wieleinnych tematów, Ale zarazem dość ciekawych, to o czympisać jak nie o pierdołach bezsensownych, niedługo tenportal będzie nam serwował Bolka i lolka na dzikim zachodzie,i pieska reksia na dobranoc dla grzecznych dzieci, naprawdeten portal zaczyna być pod wielkim znakiem zapytania ?????????zaczynam się zastanawiać nad sensem tu zaglądania, jestempewien że po takich artykułach jak ten wiele ludzi może sięzrazić do tego portalu ZnZ

Portret użytkownika Bzdety !

    Ojej ! wielkie mi co,

  Ojej ! wielkie mi co, afera pomidorowa bo rekiny pojawiły się,a co w tym dziwnego, kiedy świat oceanów do ryb należy, totak jak by powiedział ojejku zobaczcie z afryki przyjechał czarnyczłowiek do europy, ale syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale jak się nie ma o czym pisać, to się wymyśla bzdety !!!!

Skomentuj