W pobliżu amerykańskiej bazy wojskowej na Grenlandii eksplodował meteor, który wyzwolił moc porównywalną z wybuchem małej bomby nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Nad Grenlandią miała miejsce potężna eksplozja meteoru. Co więcej, wybuch nastąpił nad amerykańską bazą wojskową, w której znajduje się system wczesnego ostrzegania przed atakiem rakietowym. W pierwszym momencie zaczęto sugerować, że Rosja mogła dokonać ataku.

 

Eksplozja została zarejestrowana 25 lipca przez bazę sił powietrznych Thule Air Base, oraz agencję NASA. Ustalono, że wybuch nastąpił około 43 km nad radarem wczesnego ostrzegania. Meteor wyzwolił moc 2,1 kiloton trotylu – to zdecydowanie mniej niż w wyniku eksplozji słynnego meteoru czelabińskiego, ale specjaliści porównali ją do wybuchu małej bomby jądrowej.

Zdarzenie nie wywołało żadnych zniszczeń. Początkowo spekulowano jednak nad naturą tego zjawiska i badano, czy wybuch nie był efektem rosyjskiego ataku nuklearnego.

Hans Kristensen, dyrektor Nuclear Information Project w Federacji Amerykańskich Naukowców wskazał, że prawie 2 tysiące głowic nuklearnych jest w stanie gotowości. Gdyby eksplozja meteoru nad Grenlandią została potraktowana jako atak ze strony Rosji, mogłoby dojść do przypadkowej wymiany uderzeń jądrowych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Tam obok tego radaru może i

Tam obok tego radaru może i akurat 43 kilometry dalej może być przecież HAARP 2 albo 3 albo 4. Szatani zjednoczeni w talmudzie na potęgę tam coś budują. ''Tam'' tz w zachodniej Grenlandii. Posurfujcie na zdjęciach Google. Oglądnijcie sobie wioski liczące 35 mieszkańców, które posiadają najnowocześniejsze ogromne lotniska pozwalające przyjmować gigantyczne samoloty. Tam coś się dzieje. Podejrzewam że kilka różnych projektów może być budowanych w zachodniej Grenlandii.

Portret użytkownika zdzichu

Prawda jest taka, ze w

Prawda jest taka, ze w kosmosie cos sie dzieje czego my tutaj na ziemi nie ogarniamy, nie dlatego, ze jestesmy glupi, tylko dlatego, ze wielcy #Panowie zabronili tego wiedziec.
To co sie dzieje ma potezne skutki dla ludnosci i mozna zawnioskowac, ze ludzie sa rasa stracencow przeznaczona do utylizacji. Ot projekt sie nie udal.
Niestety wielcy panowie nie chca zmiany i robia co moga by powstrzymac, to co i tak jest nieuniknione.

Kosmos nie slucha sie, jak czlowiek rasy wielkich panow i sprawy zalatwia wg. praw obowiazujacych w nim.

Mamy fale upalow, bedzie pomor bydla potem glod itd. wojny nie bedzie, bo zaden nie zagra Vabank wiedzac ze Jockera ma ten trzeci, ktory tylko obserwuje gre dwoch pozostalych......

Taki mi sie gryps dla masonerii napisal......

Portret użytkownika Lommo

No te upały to zbyt korzystne

No te upały to zbyt korzystne nie są z wyjątkiem wzrostu produkcji warzywniczo - owocowej gdzie i tak się podlewa. Ale nie rób sensacji jakby nigdy nie było upałów. Pamietam w latach 80 - tych termometr na południowej ścianie dobił do 50 stopni Celsjusza. Nawet w czasach małej epoki lodowcowej czyli w XVII wieku zdarzały się takie upały że Wisła płynęła cienkim strumieniem a bydło jadło piasek z głodu gdyż nie było żadnej trawy. No niestety takie rzeczy się zdarzają.

Portret użytkownika alojzy

Nie ma przypadków,

Nie ma przypadków, szczególnie takich. Kawałek skały przeleciał miliony kilometrów, żeby wybuchnąć 43 km od radaru wojskowego Smile
Albo ussyńskich łajdaków miłujących wolność i demokrację jest tak dużo na globie, że już nawet jak gdziekolwiek wybuchnie przypadkowy meteoryt to nad jakimś ussyńską bazą, albo tak wyglądają czyjeś poważne ostrzeżenia. Albo i jedno i drugie.
 

Portret użytkownika hs100

Skoro nikt na Ziemi nie jest

Skoro nikt na Ziemi nie jest w stanie  tego zrobić  to może jakaś siła z kosmosu załatwi tych s..qwysynów   i następny przypadkowy meteoryt po prostu p..lnie w ich bazę albo pentagon. Żydzi i USSA stanowią dzisiaj największe zagrożenie dla  ludzkości.

Skomentuj