W Pekinie trwa 365-dniowy eksperyment symulujący życie na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Eksperyment symulujący życie na Księżycu rozpoczął się w wyspecjalizowanym laboratorium znajdującym się w Pekinie. Czterech ochotników będzie przebywać w pełnej izolacji przez okrągłe 200 dni w ramach przygotowań do chińskiego programu księżycowego.  

 

Laboratorium Yuegong, nazywane „księżycowym pałacem” znajduje się na terenie Uniwersytetu Beihai - Państwowego Uniwersytetu Technicznego w Chinach. Stworzono odizolowany kompleks badawczy o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Jest to pierwsze takie laboratorium w Chinach i zaledwie trzecie na świecie.

 

Cały projekt ma trwać 365 dni, jest jednak podzielony na etapy. W niedzielę grupa czterech uczestników zakończyła 60-dniowy pobyt w laboratorium uniwersyteckim. Rozpoczęto kolejny 200-dniowy etap, a po nim nastąpi kolejny, trwający 105 dni.„Pałac Księżycowy” składa się z modułu przeznaczonego dla ludzi o powierzchni 42 metrów kwadratowych oraz dwóch dodatkowych modułów, przygotowanych dla roślin. W pomieszczeniu mieszkalnym znajdują się cztery oddzielne sypialnie, jeden pokój wspólny, łazienka, pomieszczenia dla zwierząt oraz pomieszczenie do uzdatniania odpadów. Zdaniem badaczy, tego typu eksperymenty pomogą chińskim naukowcom w dokładniejszym zbadaniu czego potrzebuje do życia człowiek znajdujący się podczas długiej misji na Księżycu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Skomentuj