W październiku zapowiada się pokaz deszczu meteorytów na dużą skalę

Kategorie: 

Rój Leonidów

Kanadyjski astronom Paul Wigert powiedział, że w tym roku tradycyjnie prowadzone w październiku obserwacje deszczu meteorów, Drakonidów będą prawdziwą meteorytową burzą i na niebie będzie można zobaczyć ponad tysiąc meteorów na godzinę.

 

Deszcz meteorów nazywa się Jesienne Drakonidy ponieważ meteoryty nadlatują zwykle z pozycji  konstelacji Smoka. Są to pozostałości komety Gacobini-Zinner, która została odkryta w 1900 roku. Zjawiska te są związane z podejściem do peryhelium komety, wtedy znajdzie się najbliżej Słońca.

 

 

Ze względu na wysokie temperatury gazów i pyły jakie są uwalniane liczba spadających gwiazd wzrasta. W 1933 i 1946 liczba bolidów spadających z nieba sięgnęła dziesiątek tysięcy na godzinę. W tym roku szczyt przypada na deszcz meteorów 8 października od 23 czasu uniwersalnego. Zakłada się, że liczba meteorów może dochodzić do tysięcy ciał niebieskich na godzinę.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ILLUMIGEN

"Fragment z Apokalipsy: I

"Fragment z Apokalipsy:
I widziałem, gdy otworzył Baranek jedną z owych pieczęci, i słyszałem jedno z czterech zwierząt mówiące, jako głos gromu: Chodź, a patrzaj!
Zwycięzca:
I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.
Wojna:
A gdy otworzył wtórą pieczęć, słyszałem wtóre zwierzę mówiące: Chodź, a patrz!
I wyszedł drugi koń rydzy; a temu, który na nim siedział, dano, aby odjął pokój z ziemi, a iżby jedni drugich zabijali, i dano mu miecz wielki.
Głód:
A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące: Chodź, a patrzaj! I widziałem, a oto koń wrony, a ten, co na nim siedział, miał szalę w ręce swojej.
I słyszałem głos z pośrodku onych czworga zwierząt mówiący: Miarka pszenicy za grosz, a trzy miarki jęczmienia za grosz; a nie szkodź oliwie i winu.
Śmierć:
A gdy otworzył czwartą pieczęć, słyszałem głos czwartego zwierzęcia mówiący: Chodź, a patrzaj!
I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła; i dana im jest moc nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez zwierzęta ziemskie." wikipedia.

Jeźdźcy Apokalipsy już tu są, wszyscy czterej.

Skomentuj