W Paryżu zlikwidowano kolejną "dżunglę" - nielegalny obóz uchodźców

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/AFP

Na terenie Francji zniszczono kolejne nielegalne koczowisko uchodźców. Policja zabrała się za demontaż największego obozowiska w Paryżu, które było zamieszkiwane przez około 1600 obcokrajowców.

 

We wtorek w godzinach porannych, setki policjantów wkroczyło do obozu w północnej części miasta w pobliżu stacji metra Porte de la Chapelle. Mieszkańcy "dżungli", pochodzący głównie z Afganistanu, Erytrei i Somalii, od tygodni żyli w skandalicznych warunkach. Media opisują tę operację jako "ewakuację" uchodźców.

 

Z pomocą autobusów, obcokrajowcy zostali wywiezieni do schronisk znajdujących się w regionie paryskim. Operacja przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Była to największa akcja od listopada 2016 roku, gdy służby zabrały się za likwidację wielkiego obozowiska, które zamieszkiwało niemal 4 tysiące uchodźców.

 

"Dżungla" przy metrze Porte de la Chapelle stopniowo rozrastała się. Wielu obcokrajowców przybyło do Paryża tuż po likwidacji obozu w miejscowości Grande-Synthe niedaleko miasta Dunkierka, który zamieszkiwany był przez około 1500 ludzi. W kwietniu na terenie nielegalnego koczowiska wybuchły zamieszki a pożar zniszczył praktycznie wszystkie namioty.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

France pielęgnuje wartości

France pielęgnuje wartości europejskie, krzewi demokrację, jest państwem prawa - nie to co Polska, kraj zaściankowy i zacofany, w którym zagrożona jest wolność i praworządność. Dlatego we France jest stan wyjątkowy a w Polsce go ni ma (czego nie może ścierpieć KOD).

Portret użytkownika ajwaj

Niech ktoś powie francuzom,

Niech ktoś powie francuzom, że jak już będą uciekali do Polski to niech zabiorą ze sobą karabiny, pistolety i amunicję, bo Polacy są rozbrojeni przez rządzących skurwy**nów, a polskie wojsko w iraku, syrii, afganistanie na zlecenie tutejszego agenta cia ministrem przezywanego.
...no bo jak się pod granicami Polski pojawią wyłącznie francuskie ćwoki z tych co to "tak syneczku, oni mają bomby, a my przeciw nim mamy kwiaty" to mogę nie wytrzymać i osobiście pojadę pod granicę witać francuzów laniem po mordach. I coś czuję, że nie będę jedyny który tak ich powita.

Portret użytkownika Groot

"Niech ktoś powie francuzom,

"Niech ktoś powie francuzom, że jak już będą uciekali do Polski to niech zabiorą ze sobą karabiny, pistolety i amunicję..."

Francuzi zabiorą ze sobą tylko białe flagi i czołgi ze czteroma biegami wstecznymi.

 

 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Akamai

No brawo, brawo. I co dalej ?

No brawo, brawo. I co dalej ? 

Zakwaterują ich w Hotelu Hilton ?

A może powoli będą zajmować mieszkania Francuzów. W końcu większość mieszkań we Francji kupowana jest na kredyt.

A każdy kredyt można przecież wypowiedzieć.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika SlawomirF

Cytat z filmu "Kandahar":

Cytat z filmu "Kandahar":

"Myślicie, że cały świat powinien się wam podporządkować tylko dlatego, że macie bombę atomową, w rzeczywistości jesteście słabi, boicie się nawet własnej siły. Za kilka lat my też będziemy mieć bombę atomową, wtedy świat się zmieni.Już dawno odeszliście nawet od nakazów waszego Jezusa, pozwalacie by wasze kobiety sprzedawały swoje ciała, pozwalacie na śluby homoseksualistów i organizujecie koncerty w waszych świątyniach. Dlatego pokonamy was tak jak wy kiedyś pokonaliście Rzym. Biedni i głodni zawsze pokonują sytych i bogatych, jeśli głodni posiadają wiarę syci jej nie mają. Walczymy za naszą wiarę a wy walczycie o benzynę w waszych zbiornikach. Razem z Amerykanami rozdawaliście nam broń, uczyliście nas walczyć myśląc że będziemy waszymi psami łańcuchowymi. Ale my nie jesteśmy psami, teraz mamy waszą broń i jesteśmy gotowi umrzeć za Allaha. Pokonamy was." 

Chyba jest w tym jakieś odzwierciedlenie tego co się dzieje obecnie. Oby to nigdy nie nastąpiło.

Portret użytkownika ajwaj

Jak to "Oby to nigdy nie

Jak to "Oby to nigdy nie nastąpiło."?! Przecież to już nastąpiło i to wielel lat temu: parlament europejski skorumpowany, naćpany i pijany próbuje drugi raz wprowadzić prawo szariatu, rzadzący państwami skorumpowani, urzędy jak we mgle plączą się w sprzecznym prawie, w służbach patologia, bezwład i korupcja, ludzie bezradni, zastraszeni i bez broni.
Europa jest miastem w którym euopejscy zdrajcy odebrali strażnikom broń, z koszar wygonili własne wojsko a wprowadzili wrogów i szeroko otworzyli wszystkie bramy miasta.
To już jest etap w którym do miasta weszła połowa obcej armii, a druga połowa właśnie się wlewa.

 

Skomentuj