W paryskiej katedrze Notre Dame po raz pierwszy od 200 lat nie będzie pasterki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Po raz pierwszy od ponad 200 lat katedra Notre Dame w Paryżu nie będzie gospodarzem świątecznych uroczystości. W obiekcie kontynuowane są prace konserwatorskie po potężnym pożarze, który zniszczył dach i iglicę katedry.

 

Główne nabożeństwo w nocy 25 grudnia odbędzie się w kościele Saint-Germain-l'Oserua. Jest to średniowieczny kościół na Luwrze, który podczas monarchii służył jako parafia dla mieszkańców Luwru. Pożar w Notre Dame miał miejsce w kwietniu tego roku. Zgodnie z planem prezydenta Francji Emmanuela Macrona katedra powinna zostać odrestaurowana w ciągu pięciu lat.

 

W październiku minister kultury Francji ogłosił, że na prace konserwatorskie przeznaczono miliard euro, część tej kwoty to darowizny od osób fizycznych i firm. W 2013 roku Katedra Notre Dame skończyła 850 lat. Jest uważana za jedną z pereł architektury gotyckiej i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Nabożeństwa bożonarodzeniowe odbywały się bez przerwy przez ponad dwa stulecia. Dopiero pod koniec XVIII wieku, podczas rewolucji francuskiej, przeciwnicy katolicyzmu zamienili ją na chwilę w Świątynię Rozumu.

 

Zwolennicy tak zwanego kultu rozumu próbowali znieść chrześcijaństwo we Francji. Podczas ceremonii wielbili męczenników rewolucji i zmusili kapłanów do abdykacji. Kult trwał jednak tylko rok, po czym Notre Dame ponownie stała się głównym kościołem katolickim w stolicy Francji.

 

W wywiadzie dla Associated Press rektor katedry Patrick Chauvet powiedział, że w tym roku w kościele Saint-Germain-l'Oserua została zbudowana specjalna drewniana platforma, przypominająca prezbiterium w Notre Dame.

„Musimy odprawić mszę za murami, ale znaleźliśmy sposób na identyfikację naszego związku z Notre Dame” - powiedział ksiądz.

Przyczyna pożaru w katedrze nie została jeszcze ustalona. Śledczy skłaniają się ku wersji zaniedbania. Do pożaru mogło dojść z powodu zwarcia instalacji elektrycznej lub od niedopałka papierosa. Na razie nie ma dowodów na to, że podpalenie zostało spowodowane umyślnie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Caly zachód i zachodnia

Caly zachód i zachodnia europa jest chora na ciężką chorobę, mają w sobiie wszczepione istoty duchowe, w ciałach wielu ludzi zagnieździły się istoty wampiryczne tęczowej zarazy ! W walce z Tęczowa zarazą musimy prosić Ducha Świętego o pomoc ! Duch Święty jest wspaniały, jest cudowny ! Duch Święty Jezusa Chrystusa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Alien1974

Notre Dame miała być

Notre Dame miała być zniszczona, ale Kościół Kat...olicki dogadał się z Napoleonem i jego poplecznikami, Francuzi uwierzyli w wielką Francję m.in dzięki Wiktorowi Hugo, papież Pius VII koronował Napoleona na cesarza Francji, a Robespierre skończył na gilotynie. W między czacie Watykan załatwił z Katarzyną II kwestię wschodniej flanki imperium kościelnego, nazywaną podobno Polską i skączył się sen o wolności. Dziś zamiast Targowicy mamy Kaczyńskiego i Pis. 

Portret użytkownika inzynier magister

Noter Dame został celowo

Noter Dame został celowo spalony ! To dzieła wyznawców bafometa, któreg oczczą tajne bractwa ! We Francji spłonęło pełno kościołów podpalanmych przez islamitów jak i przez ilumiaciarzy ! Cała Europa już jest pogańska i za chwilę będzie wprowadzała punkty poprawności NWO a po jakimś czasie zaczipują ludzi bo to już widać coraz wyrazniej po planach elity szatańskiej uniiii europejskiej kołchozu NWO post hitlerowskiego mittleeuropa ! Naszym zadaniam Polaków jest się dużo modlić i prosić Jezusa i Ducha Świętego o pomoc w duchowej walce końca czasów, byśmy się ostali kiedy zaatakuje Polskę Antychryst ! Maryja Dziewica BĘDZIE TEŻ NAM POMACGAĆ W TEJ WALACE Armagedonu ! Musimy się organizować i pomagać wszystkim którzy walczą z szatańską ideologią Tęczowej Zarazy ! Wszystko jest przepowiedziane w Biblii ! Oni ci iluminaciarze to są fanatycy którzy wyznająhybrydę ufonautyczną bafometa ! To dlatego wszędzie jest wciskane GENDER i LGBT-KGB ! Post hitlerowska europa kołchozników NWO chce zniszczyć całe chrześcijaństwo, musimy zewrzeć szyki słowiańskiej i chrześcijańskiej Europy i się bronić wsparci Duchem Świętym i Maryją Dziewicą !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kmieć

Jaka talmudyczna szajba...

Jaka talmudyczna szajba...
Insztalator, nie mam sił dziś prostować tego nadjordańskiego blakotu, jakim nasyciłeś swój wpis.
Muszę poszukać gdzieś pod biurkiem swych rąk. Po przeczytaniu tego odpadły mi obie. I to gdzieś daleko.
A gdy już znajdę ręce, to pójdę umyć oczy. Bo mi zakrwawiły.
Jutro cię wychłostam.

P.S. Nie ma szans na Polskę, skoro takie wpisy są tak plusowane... Będzie Międzymorze, w pełni koszerne i doprawdy suwerenne - od Polaków.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj