W Parlamencie Europejskim wprowadzono cenzurę pod pretekstem walki z mową nienawiści

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Walka z tzw. mową nienawiści przeniosła się właśnie do samego Parlamentu Europejskiego. Treść nowych przepisów sugeruje, że podczas posiedzienia nie wolno już negatywnie wypowiadać się na temat uchodźców, którzy zalewają nasz kontynent. Przewodniczący PE może to uznać za rasizm lub ksenofobię, może przerwać transmisję na żywo a nawet wyznaczyć karę finansową.

 

Zgodnie z punktem 5. i 6. artykułu 165, transmisja na żywo z obrad zostanie wstrzymana gdy jeden z uczestników posiedzenia zacznie posługiwać się mową nienawiści, albo jego zachowania będą miały charakter rasistowski bądź ksenofobiczny. Przewodniczący PE może również nakazać usunięcie konkretnych wypowiedzi z zapisów audio/wideo i nałożyć karę finansową w wysokości do 9 500 dolarów, tj. około 38 700 złotych. 

5.   Przewodniczący może zadecydować o przerwaniu transmisji na żywo z posiedzenia w przypadku posługiwania się przez posła językiem o charakterze zniesławiającym, rasistowskim lub ksenofobicznym, lub w przypadku zachowania o takim charakterze.

6.   Przewodniczący może zadecydować o usunięciu z audiowizualnego zapisu obrad tych części wypowiedzi posła, w których pojawiają się sformułowania zniesławiające, rasistowskie lub ksenofobiczne.

Zwykle walka z tzw. mową nienawiści ma na celu ograniczenie wolności słowa i tak też jest w tym przypadku. Nowe przepisy nie wskazują jednoznacznie czego konkretnie nie wolno mówić w Parlamencie Europejskim i mogą być interpretowane dowolnie. Niektórzy zwracają uwagę, że w ten sposób będzie można blokować wypowiedzi niepoprawne politycznie.

Jeśli przewodniczący Parlamentu Europejskiego uzna, że dyskusje na temat ograniczenia napływu uchodźców są ksenofobiczne, to wypowiedź zostanie po prostu usunięta z wszelkich zapisów a jeśli podczas posiedzenia nie będzie dziennikarzy, nikt nawet nie dowie się o tym zajściu. Działania te mają najwyraźniej związek z możliwym zwycięstwem "populistów" w wyborach, które odbędą się w kilku krajach Unii Europejskiej, zaś w 2019 roku odbędą się wybory do samego Parlamentu Europejskiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika XaX

Nowe dośc istotne info, le

Nowe dośc istotne info, le pen straci immunitet poselski, KE odebrało jej a powód? Wrzucanie drastycznych zdjęć na profil społęcznościowy  z egzekucji isis... Grozi jej do 3 lat więzienia oraz 75 tys kary. Tak bardzo boją się przegranej, że przed wyborami chcą zlikwidować opozycję jakąkolwiek.

Portret użytkownika Valerie

szwaby wykombinowaly sobie,

szwaby wykombinowaly sobie, że długofalową polityką propagandy zdejmą z siebie odpowiedzialność za zbrodnie drugiej wojny i udało im się, bo teraz winni są naziści ale nie niemcy, a obozy były polskie. a teraz niemiaszki pozują na obrońców demokratycznych wartości w Europie ukrywając prawdę o niebezpieczeństwie islamu i nachodźców. Kiedy zapłacą wreszcie nam odszkodowanie za drugą wojnę?!!!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Olaf

Tutaj kolega Taki pisze, że

Tutaj kolega Taki pisze, że Opole sprzedane...hm...Ja pamiętam tam spędziłem kilka ładnych lat. Dziwne było to, że w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej jak grali Niemcy to ludzie z tamtych wsi wstawali...tami nie można było nic powiedzieć na NIemca, jak ktoś jechał za granicę, to mówił, że do jakiegoś Hajmatu jedzie. Kolega z niemieckim nzawiskiem za szklaną szybą trzymał w pokoju mundur SS dziadka. Jego babka codzienni świerze kwiatki przed tym mundurem stawiała. Jak nie byłeś z Opolskiego to dla nich byłeś Hadziaj- nie wiem co to dla nich było ale coś obraźliwego, gorszego od nich. Już wtedy mówili o ulicach po niemiecku, a domach grali same niemieckie piosenki um pa,pa...um, pa,pa...na tych wygiętych blaszanych instrumentach...normalnie jakiś odłam niemieckiego wirusa, a nie daj Bóg coś się powiedział o Powstaniu Śląskim, ten Hadziaj to tak jak dla tych z Katowic Gorol ze Sosnowca...jakieś takie mają swoje podziały i leją się po mordzie za to ile wlezie. Ale to trzeba sprawdzić, co kolega napisał, jakaś fundacja musiałaby się tym zająć bo trzeba sprawdzić stan własności poszczególnych działek, w tym państowych. A nawet właściceli czy mają podwójne obywatelstwo. Jeżeli tak to wygląda, to jest źle.

Portret użytkownika Bartoszs

Hadziaj to czysty Polak i

Hadziaj to czysty Polak i generalnie nie jest to obraźliwe a jedynie przyporzadkowanie kto jest kto.

No jest tych folksdojczy tutaj w opolskiem sporo, nawet podwojne tablice nazw miejscowości mamy, kłuje w oczy.

Portret użytkownika Bee

Olaf tam mieszka pelno niem.

Olaf tam mieszka pelno niem. bo to ich potomkowie powracali albo nigdy tej ziemi  nie oddali. Mam znajomych w jednej wiosce i gdy kupowali dawno temu sobie dzialke juz wtedy w tych okolicach  pelno ich bylo. Zreszta oni w tamtych rejonach maja przeciez swoich radnych.....To nie jest swieza sprawa. Zreszta na wioskach mlodych brak. Moze geopolityka spowoduje, ze wiecej ich zacznie sie osiedlac, ale na wsi pracy brak.....

 

Portret użytkownika inzynier magister

Nowi hitlerowcy NWO są bardzo

Nowi hitlerowcy NWO są bardzo niebezpieczni, oni jak by mogli to by nas wykończyli podatkami katastralnymi i szczepionkami które by nakazali chyba wszystkim zaaplikować, starszym też, w ramach eutanazji ! "Hitlerowskie przedstawienie oparte całkowicie na zasadzie: nienawidź i czyń co chcesz, nienawiść cię wyzwoli, w nienawiści jest wyzwoleńczy potencjał – tak właśnie Jan Wróbel, redaktor radia TOK FM ocenił spektakl „Klątwa”. Jego zdaniem zachwyt lewicy nad przedstawieniem jest niezrozumiały.Oklaskiwany przez liberalno-lewicowe media bluźnierczy spektakl „Klątwa” spotkał się z krytyką z niespodziewanej strony. Przedstawianie oburzyło Jan Wróbla, redaktora TOK FM. Dziennikarz nie pozostawia na twórcach suchej nitki i wytyka im posługiwanie się nienawiścią.– Muszę przyznać, że tak się poczułem, że gdybym chciał młodzież szkolną, ale i starsze osoby, zaprowadzić, żeby wytłumaczyć, jak się rodzi faszyzm, jak się rodzi hitleryzm, to właśnie trzeba iść na „Klątwę” – podkreślił Jan Wróbel na antenie TOK FM. Jak dodał, jest to „hitlerowskie przedstawienie oparte całkowicie na zasadzie: nienawidź i czyń co chcesz, nienawiść cię wyzwoli, w nienawiści jest wyzwoleńczy potencjał." http://www.pch24.pl/dziennikarz-tok-fm-zszokowany-klatwa--tak-rodzi-sie-faszyzm--tak-rodzi-sie-hitleryzm,49793,i.html#ixzz4ZzeJBrmE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kimbur

Problemem jest to, że aby

Problemem jest to, że aby dojść siłą do władzy to trzeba tę siłę mieć. A skąd ją wziąć? Większość społeczeństwa zamieniona w lemingi, reszta bez broni i prawie że bez mediów. Jeśli w Niemczech wybór jest między Szulcem a Merkel to świadczy, że Niemcy już przepadły. Merkelowcy są w stanie stworzyć większe piekło niż hitlerowcy, bo sprowadzili uśpioną broń w postaci islamistów, a do tego mają realną broń w postaci policji i wojska.

Portret użytkownika Takitam

O.K. masz całkowitą rację.

O.K. masz całkowitą rację. Parę lat temu widziałem w Szwecji jak grupa ciapatych podrostków atakowała ludzi wychodzących z hipermarketu: wyrywali im torby z zakupami, zabierali pieniądze. Atakowani stali przerażeni wogóle się nie broniąc. Dopiero jak podeszli do jednej z Polek to dostali od nas - Polaków taki łomot, że do końca życia go zapamiętają. Gdyby Szwed się bronił to postawiono by mu zarzuty nietolerancji na tle rasowym. On - grzeczny i poprawny obywatel powinien zadzwonić na policję a nie dokonywać samosądów. A policja złapie jednego czy dwóch, pogłaszcze go po główce i odwiezie do domu. Po paru minutach oni są już znów pod sklepem i robią to samo. Podobnie jest w Niemczech.

Strony

Skomentuj