W Parlamencie Europejskim wprowadzono cenzurę pod pretekstem walki z mową nienawiści

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Walka z tzw. mową nienawiści przeniosła się właśnie do samego Parlamentu Europejskiego. Treść nowych przepisów sugeruje, że podczas posiedzienia nie wolno już negatywnie wypowiadać się na temat uchodźców, którzy zalewają nasz kontynent. Przewodniczący PE może to uznać za rasizm lub ksenofobię, może przerwać transmisję na żywo a nawet wyznaczyć karę finansową.

 

Zgodnie z punktem 5. i 6. artykułu 165, transmisja na żywo z obrad zostanie wstrzymana gdy jeden z uczestników posiedzenia zacznie posługiwać się mową nienawiści, albo jego zachowania będą miały charakter rasistowski bądź ksenofobiczny. Przewodniczący PE może również nakazać usunięcie konkretnych wypowiedzi z zapisów audio/wideo i nałożyć karę finansową w wysokości do 9 500 dolarów, tj. około 38 700 złotych. 

5.   Przewodniczący może zadecydować o przerwaniu transmisji na żywo z posiedzenia w przypadku posługiwania się przez posła językiem o charakterze zniesławiającym, rasistowskim lub ksenofobicznym, lub w przypadku zachowania o takim charakterze.

6.   Przewodniczący może zadecydować o usunięciu z audiowizualnego zapisu obrad tych części wypowiedzi posła, w których pojawiają się sformułowania zniesławiające, rasistowskie lub ksenofobiczne.

Zwykle walka z tzw. mową nienawiści ma na celu ograniczenie wolności słowa i tak też jest w tym przypadku. Nowe przepisy nie wskazują jednoznacznie czego konkretnie nie wolno mówić w Parlamencie Europejskim i mogą być interpretowane dowolnie. Niektórzy zwracają uwagę, że w ten sposób będzie można blokować wypowiedzi niepoprawne politycznie.

Jeśli przewodniczący Parlamentu Europejskiego uzna, że dyskusje na temat ograniczenia napływu uchodźców są ksenofobiczne, to wypowiedź zostanie po prostu usunięta z wszelkich zapisów a jeśli podczas posiedzenia nie będzie dziennikarzy, nikt nawet nie dowie się o tym zajściu. Działania te mają najwyraźniej związek z możliwym zwycięstwem "populistów" w wyborach, które odbędą się w kilku krajach Unii Europejskiej, zaś w 2019 roku odbędą się wybory do samego Parlamentu Europejskiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika XaX

Nowe dośc istotne info, le

Nowe dośc istotne info, le pen straci immunitet poselski, KE odebrało jej a powód? Wrzucanie drastycznych zdjęć na profil społęcznościowy  z egzekucji isis... Grozi jej do 3 lat więzienia oraz 75 tys kary. Tak bardzo boją się przegranej, że przed wyborami chcą zlikwidować opozycję jakąkolwiek.

Portret użytkownika Valerie

szwaby wykombinowaly sobie,

szwaby wykombinowaly sobie, że długofalową polityką propagandy zdejmą z siebie odpowiedzialność za zbrodnie drugiej wojny i udało im się, bo teraz winni są naziści ale nie niemcy, a obozy były polskie. a teraz niemiaszki pozują na obrońców demokratycznych wartości w Europie ukrywając prawdę o niebezpieczeństwie islamu i nachodźców. Kiedy zapłacą wreszcie nam odszkodowanie za drugą wojnę?!!!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Olaf

Tutaj kolega Taki pisze, że

Tutaj kolega Taki pisze, że Opole sprzedane...hm...Ja pamiętam tam spędziłem kilka ładnych lat. Dziwne było to, że w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej jak grali Niemcy to ludzie z tamtych wsi wstawali...tami nie można było nic powiedzieć na NIemca, jak ktoś jechał za granicę, to mówił, że do jakiegoś Hajmatu jedzie. Kolega z niemieckim nzawiskiem za szklaną szybą trzymał w pokoju mundur SS dziadka. Jego babka codzienni świerze kwiatki przed tym mundurem stawiała. Jak nie byłeś z Opolskiego to dla nich byłeś Hadziaj- nie wiem co to dla nich było ale coś obraźliwego, gorszego od nich. Już wtedy mówili o ulicach po niemiecku, a domach grali same niemieckie piosenki um pa,pa...um, pa,pa...na tych wygiętych blaszanych instrumentach...normalnie jakiś odłam niemieckiego wirusa, a nie daj Bóg coś się powiedział o Powstaniu Śląskim, ten Hadziaj to tak jak dla tych z Katowic Gorol ze Sosnowca...jakieś takie mają swoje podziały i leją się po mordzie za to ile wlezie. Ale to trzeba sprawdzić, co kolega napisał, jakaś fundacja musiałaby się tym zająć bo trzeba sprawdzić stan własności poszczególnych działek, w tym państowych. A nawet właściceli czy mają podwójne obywatelstwo. Jeżeli tak to wygląda, to jest źle.

Portret użytkownika Bartoszs

Hadziaj to czysty Polak i

Hadziaj to czysty Polak i generalnie nie jest to obraźliwe a jedynie przyporzadkowanie kto jest kto.

No jest tych folksdojczy tutaj w opolskiem sporo, nawet podwojne tablice nazw miejscowości mamy, kłuje w oczy.

Strony

Skomentuj