W ONZ zagłosowało za dalszym utajnieniem izraelskiego programu jądrowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ze strony polityków izraelskich i zachodnich słyszymy wciąż o potrzebie rozbrojenia niektórych krajów. Gdy trzeba wypowiedzieć się na temat programu atomowego Korei Północnej czy Iranu, lub kwestii broni chemicznej z Syrii, maja oni zwykle gęby pełne frazesów, ale gdy inne kraje zwracają uwagę, że potrzebna jest międzynarodowa kontrola arsenału atomowego Izraela ci sami politycy milkną pokornie.

 

Media głównego nurtu raczej nie wspominały o głosowaniu, do jakiego doszło podczas spotkania jednej z agend ONZ, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Z 94 krajów, które głosowały za rezolucją mającą za zadanie zmusić państwo Izrael do współpracy z inspektorami MAEA aż 51 zagłosowało przeciw. Pozostałe 43 państwa wzywające za takim nadzorem to głównie kraje z okolic Zatoki Perskiej.

 

Przemilczane w zachodnich mediach głosowanie to dowód podwójnych standardów. Okazuje się, że są kraje poza jurysdykcją kogokolwiek i takie, które można zaatakować, czy to politycznie, czy militarnie nawet na podstawie szemranych pseudo dowodów.

 

Można sobie zadać pytanie, dlaczego inspektorów MAEA musiało przyjąć każde państwo świata prowadzące tajny bądź nie program jądrowy, a Izrael znajduje się ponad prawem. Dzieje się tak głównie dlatego, że to Izrael, kraj wielkości województwa dolnośląskiego, jest najpotężniejszym państwem świata, którego musi się słuchać USA, Wielka Brytania czy Francja. To właśnie te mocarstwa stanowią o parasolu ochronnym jaki rozpostarto nad państwem żydowskim.

 

Pojawia się tez uzasadnione pytanie, co Izrael ma zamiar zrobić ze swoim arsenałem nuklearnym. Można chyba założyć, że nie będą z tego korzystać na terytorium swojego kraju, ale atakując innych. Świadczy o tym dotychczasowa historia tego bytu ustanowionego na terenie przedwojennej Palestyny. Izrael miał konflikty zbrojne ze wszystkimi swoimi sąsiadami. To doprawdy zdumiewające i być może przyczyna nie tkwi tylko w organicznej nienawiści Żydów do Arabów. Przyjmując jednak, że tak jest może to oznaczać, że około 100 głowic jądrowych zostanie wykorzystane przeciwko państwom arabskim.

 

To bardzo niebezpieczna ewentualność, bo Izrael sugerował ostatnio, że w celu zniszczenia pewnych irańskich laboratoriów nuklearnych może a nawet musi być użyta bomba atomowa. Oczywiście zapowiedzi takich napaści na Iran nikogo nie oburzają, a gdy MAEA zwraca się z rezolucją mająca poprzedzać dokonanie inspekcji, na przykład w ośrodku Dimona na Pustyni Negew, to więcej niż połowa członków tej organizacji głosuje za dalszym utajnieniem izraelskiego programu nuklearnego.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika sceptyyk

"Na pogrzebie rabina Rabbi

"Na pogrzebie rabina Rabbi Ovadia Yosef pojawiło sie 700tys żydów.      W ceremonii uczestniczył prezydent Szimon Peres oraz premier Benjamin Netanjahu.
"Rabbi Ovadia był gigantem w nauczaniu Tory, żydowskiego prawa oraz nauczycielem dla dziesiątek tysięcy", napisał w oświadczeniu Netanjahu. "Lud żydowski stracił jednego z najmądrzejszych ludzi tego pokolenia. Podziwiałem jego osobowość oraz bezpośrednie podejście. Po spotkaniach z nim zawsze byłem mądrzejszy”.
Rabbi Ovadia Yosef był nazywany żydowskim ajatollahem, a jego wypowiedzi mocno oddziaływały na życie polityczne Izraela przez wiele dziesięcioleci. Niektóre z jego sformułowań wywoływały wielkie kontrowersje. Między innymi porównanie Palestyńczyków do węży, czy stwierdzenie, że Bóg postawił pogan na Ziemi, by służyli Żydom."                                                                                                                        Wniosek - tylu Żydów identyfikuje się jawnie z słowami tego rasisty i je popiera cyt.: "Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie. – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla żyda"                                                         A gdyby tak jakiś goj mówił o Żydach jaka byłaby reakcja mediów?

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie to żebym trzymał stronę

Nie to żebym trzymał stronę Izraela, bo tak nie jest (ja tylko trzymam stronę Mateczki Natury), ale nie dziwię się ich sposobowi prowadzenia polityki zbrojnej... Ta mapka mówi wszystko:

Każdy jeden kraj, wielkości województwa dolnośląskiego, otoczony z każdej strony wrogami w sile około miliarda, postępowałby tak samo jak Izrael...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Adam88

To, że Niemcy i Polacy są

To, że Niemcy i Polacy są katolikami (chrześcijanami) nie znaczy, że się kochamy. Większośc z tych państw jest-albo neutralna, albo jest sojusznikiem syjonistów, oprócz Syrii, bo Iran jest już kawałek dalej :]. A część z nich jest zdstabilizowana i nie liczy się zupełnie. Zresztą w jakiej sile około miliarda, jak Izrael ma roń nuklerną i najnowocześniejsze siły zbrojne w tym regionie. Propaganda syjonistyczna uwielbia taki czarno-biały obraz sytuacji, bo usprawiedliwia to każdą akcję zbrojną Izraela czy skrytobójcze zamachy terrorystyczne MOSSAD-u, oni zawsze będą kreować się na święte pokrzywdzone krowy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Rozumiem Twoje dość mocne

Rozumiem Twoje dość mocne argumenty i gdybym patrzył tylko przez pryzmat polityki, przyznałbym Ci 100% racji... Ale moim zdaniem tu nie chodzi o nienawiść na linii Żyd-Syryjczyk, czy Żyd-Irańczyk... Tu chodzi o nienawiść na linii Żyd-Muzułmanin i dlatego padła liczba "miliard"... Muzułmanie nienawidzą się z Żydami po pierwsze z powodu tego, że po II Wojnie Światowej, Narody Zjednoczone wbrew woli Muzułmanów, wydzieliły kawałek islamskiej ziemi Żydom, a po drugie z najgłupszego powodu pod słońcem, czyli z powodu religii... Oni po dziś dzień kłócą się o pierdoły, dotyczące synów Abrahama (Izaaka i Ismaela)... Radykalizm religijny w dzisiejszych czasach najczęściej kończy się walką na śmierć i życie, a że na mojej mapce widać która religia ma przewagę liczebną (i jak dużą), uważam że Izrael właśnie z tego powodu zachowuje się tak, jak zachowuje...
Jak wiemy, bywało nasz kraj też niemal znikał z mapy świata...
Wyobraź sobie teraz, że to nas Narody Zjednoczone wypier..lają na pustynię pełną ludzi uważających nas za niewiernych, którzy powinni jak najszybciej trafić do piekła...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj