W okolicy Portugalii orki zaatakowały i zatopiły jacht

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Zdarzył się kolejny incydent z udziałem orek atakujących jachty, tym razem stało się to u wybrzeży Sines w Portugalii. Pięć osób na pokładzie zdołało opuścić mocno uszkodzony statek, który zaczął tonąć, uciekli na pontonach, po czym przez radio wezwali pomoc. 

Kuter rybacki Festas André był w pobliżu i poszedł prosto na ratunek i dzięki temu wszyscy członkowie załogi są bezpieczni. To, co wydaje się być dość agresywnym zachowaniem w stosunku do małych żaglówek, ma miejsce od 2020 roku. Wokół Hiszpanii i Portugalii od tego czasu zgłoszono 52 incydenty z orkami między czerwcem 2020 a marcem 2021 roku.

Zdarzały się również incydenty w okolicach Gibraltaru. Nikt nie ma pojęcia, co powoduje, że ssaki morskie zachowują się w ten sposób, jednak długoterminowe konsekwencje i eskalacja są niepokojące zarówno dla orek, jak i operatorów statków.

 

Nie jest jeszcze jasne pod jaką banderą pływała zatopiona żaglówka; jak rozpoczęła się interakcja ze zwierzęciem lub dlaczego skończyło się to tak drastycznymi konsekwencjami. W przeszłości żaglówki były unieruchomione, ale nie uszkodzone do tego stopnia, że ​​faktycznie zatonęły. 

Zdaniem zaatakowanych gdy tylko orki zobaczyły łódź, skierowały się w jej stronę i wielokrotnie atakowały kadłub i ster. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Orka

Ktoś „zapomniał” dopisać, że

Ktoś „zapomniał” dopisać, że te orki broniły się przed technologią jaka została zainstalowana na tych jachtach w postaci 5G i sonarów. Tego te ssaki nie tolerują i przed tym się bronią. Ludzie powinni tylko uczyć się od przyrody.

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115%; background: transparent }a:visited { color: #800000; so-language: zxx; text-decoration: underline }a:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline }

Skomentuj