W okolicy Fukushimy rośnie liczba dzieci z sześcioma palcami

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

W Japonii szerzą się pogłoski o fatalnym wpływie na zdrowie ludzi wywieranym przez uszkodzoną elektrownię atomową Fukushima Daiichi.  W regionach dotkniętych radioaktywnym skażeniem nastąpił ogromny wzrost ilości dzieci z polidaktylią, czyli dotkniętych przypadłością w postaci posiadania dodatkowych palców u rąk i nóg.

 

Jak donoszą lokalni lekarze w kolejce do usunięcia dodatkowych palców w największym szpitalu prefektury Fukushima, czeka ponad 100 osób. Wiele osób, których dzieci urodziły się z takimi defektami genetycznymi uważa, że są to efekty mutacji wynikłych z powodu skażenia z elektrowni.

 

Informacje o przypadkach polidaktylii pochodzą głównie z serwisów społecznościowych takich jak Facebook, gdzie wypowiadają się na ten temat lekarze i zmartwieni rodzice. Co ciekawe oficjalne dane nie potwierdzają, aby dzieci z dodatkowymi palcami było znacznie więcej niż zwykle. Według oficjalnych danych zanotowano wzrost jedynie o 0,26%.

 

Wada w postaci polidaktylii jest przenoszona przez rodziców, dlatego nie można wykluczyć, że to oni podlegli jakiejś mutacji, która potem skutkowała tyloma przypadkami tej wady. Wiadomo, że po katastrofie w Czarnobylu doszło do około trzykrotnego wzrostu ilości urodzeń dzieci z dodatkowymi palcami, dlatego nie można wykluczać podobnych skutków ubocznych katastrofy, która przecież nadal nie jest zażegnana.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Xn

W okolicy czego? Fuk U Shimy?

W okolicy czego? Fuk U Shimy? To przecież było do przewidzenia, że każda elektrownia atomowa kiedyś się dołoży do spi****enia nam genów i chorób popromiennych. Redakcja też może napisać co złowiono w tamtej okolicy oraz o nowych nieznanych "gatunkach" ryb.

Portret użytkownika Cezar

Na wegrzech jest lekarz

Na wegrzech jest lekarz internista ktory od urodzenia ma po szesc palcow i mu to nie przeszkadza,a ma juz okolo 60 lat.
Jak bym mial dziecko z szescioma palcami to nie pozwolilbym usunac ich bo ktos by mial taki kaprys,dorosnie to samo podejmie decyzje.

Portret użytkownika Pulsar

Ta wada genetyczna istniała

Ta wada genetyczna istniała już tysiące lat wcześniej i związana była też z wielkim wzrostem ciała.
Bowiem w Biblii napisano, iż pewien Filistyn z rodu Refaitów był „olbrzymiego wzrostu” i miał po sześć palców u rąk i nóg. [Wszystkie wersety -  Biblia Warszawsko-Praska]

"W tym samym czasie Jozue znów wyruszył na wyprawę wojenną, wytępił Anakitów, mieszkających w górach, w Hebronie, w Debirze i w Anab, we wszystkich górach judzkich oraz izraelskich. Wszystkich obłożywszy klątwą, skazał na zagładę razem z ich miastami. I od tego czasu nie było już Anakitów wśród Izraelitów, ocaleli jedynie w Gazie, Gat i Aszdod." (Jozuego 11:21,22)

"I znów doszło do walki, tym razem pod miastem Gat. A był tam pewien wojownik olbrzymiego wzrostu, o sześciu palcach u każdej ręki i nogi, czyli miał dwadzieścia cztery palce. Pochodził on również z rodu Refaitów." (1 Kronik 20:6)

Ciekawostką jest to, że ród Refaitów miał powiązania z ludem Anakitów, którzy to mogli być kolejną próbą odtworzenia Nefilimów po potopie. Moabici, którzy później zajęli ziemię Refaitów, nazywali ich "Emitami" co oznacza „przerażające rzeczy”.

"Widzieliśmy tam olbrzymów, potomków Anaka, pochodzącego z owej rasy olbrzymów. W porównaniu z nimi my sami - i w naszych oczach, i według ich oceny - bylibyśmy jak szarańcza."  (Liczb 13:33)

"Kiedyś mieszkali tam Emici, naród potężny i liczny, rosły jak Anakici. Zaliczano ich do Refaitów, podobnie jak i Anakitów. Moabici jednak nazywają ich Emitami." (Powt.Pr. 2:10,11)

Portret użytkownika walmar77

Zgadzam się ,że jeśli

Zgadzam się ,że jeśli dodatkwy palec kest ,że tak powiem , ruchliwy. ma dodatkowy miesien zginacz i prostownik to po co usuwa ? niech sobie osoba dorosła opdejmie decyzje czy usunąc jeśli będzie przeszkadzał. I też mi się wydaje że trochę za wcześnie na pitolenie że to Fukushima . A co do zdjęcia to wydaje mi się że powinny byc bardziej zaznaczone chrząstki wzrostowe kosci .

Portret użytkownika ZIWK

Takie nadmiarowe palce

Takie nadmiarowe palce (rosnące z nadgarstka) są "normalne" - posiadają zwyczajne umięśnienieora unerwienie - a mózg "od małego" uczy się z nich korzystać.
Są też inne wady wielopalcowości, gdy dodatkowe palce są na zewnątrz od małego palca i wtedy mają obniożoną ruchliwość - wręcz przypominają mały palec u stopy. Często ich "korzeniem" nie jest nadgarstek, a któryś z dalszych stawów.
Wpisz sobie w googlarce "polidaktylia" i zobacz różne możliwe wady :( 
 
Samo zdjęcie dłoni w artykule niekoniecznie musi pochodzić z "tu i teraz" z Japonii.
 
 

Portret użytkownika człęk

TAKIE PRZYPADKI SĄ OD LAT

TAKIE PRZYPADKI SĄ OD LAT SPOTYKANE RÓWNIEŻ W EUROPIE. JEST TO EFEKT  MUTACJI GENOWYCH. OSOBIŚCIE ZNAM DWA TAKIE PRZYPADKI, GDZIE STARSZE RODZEŃSTWO URODZIŁO SIĘ Z NORMALNĄ ILOŚCIĄ PALCY U RĄK I U NÓG A NAJMŁODSZE DZIECI Z OBYDWU RODZIN Z DŁOŃMI I STOPAMI O SZEŚCIU PALCACH. TE DZIECI MAJĄ W TEJ CHWILI PO 17 I 18 LAT I ZOSTAŁY PODDANE ZABIEGOM USUNIĘCIA NADLICZBOWYCH PALCY. WYNIKA Z TEGO, ŻE I U NAS JEST TO EFEKT POPROMIENNY PRZYPUSZCZALNIE CZARNOBYL. TYM BARDZIEJ TAKIE PRZYPADKI SĄ SPOTYKANE NA UKRAINIE CZY BIAŁORUSI. 

Portret użytkownika JD

Idiotyzm usuwać dodatkowe

Idiotyzm usuwać dodatkowe palce. Przecież ro dodaje ogromu możliwości w życiu.
Jeszcze lepiej, gdyby mieli po 3 ręce.. Taki gość po stosownym treningu w boksie byłby nie do pokonania. Jego pojedynki przyciągałyby setki milionów widzów.
A zespół gitarowy złożony z sześciopalczastych muzyków? Pustaki pozbywają się swojego największego atutu.

Strony

Skomentuj