W okolicy Czelabińska znaleziono największy fragment meteorytu

Kategorie: 

Źródło: vesti.ru

Duży fragment meteorytu znaleziono w okolicy Czelabińska. Masa fragmentów meteorytu to ponad 1 kilogram. Fragment znaleziono wieczorem 24 lutego. Naukowcy postanowili pilnie zabrać go do laboratorium, ponieważ się utleniał.

 

Według ITAR-TASS poszukiwanie fragmentów meteorytu będzie kontynuowane, a znalezione fragmenty, zostaną badane. Naukowcy uważają, że wszystkie wykryte cząstki meteorytów to elementy tego samego obiektu, który spadł w rejonie Czelabińska, 15 lutego 2013 roku.

Deszcz meteorów zanotowano 15 lutego w godzinach porannych w pięciu regionach Rosji: w Tiumenie, Sverdlovsku, Czelabińsku i regionach Kurgan i w Baszkirii. W wyniku deszczu meteorytów ponad tysiąc osób zostało poszkodowanych, w tym 311 dzieci. Szkody materialne spowodowane przez deszcz meteorytów, według wstępnych szacunków wynoszą ponad 1 mld rubli.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

W wirtualnym swiecie

W wirtualnym swiecie wirtualnych wiadomości realna prawda będzie już niedługo prawdziwym rarytasem. Zwłaszcza jak nagle sie zacznie 'szum informacyjny" zmierzający do załamania percepcji odbiorców by ich zakodowac w golemy 4 Rzeszy Nazistowsko-Semickiej (tej od przodka mojrzesza -> MOJa RZESZa).
 
Równie dobrze jako "meteoryt" można gapiom pokazać kawał pomalowanej farba darniny i tak więszość bez refleksyjnie uwierzy w pokazywany w TV podpis pod eksponatem z oburzeniem depcząc wszelkich watpiących. A jak sie jeszcze do tego doda wszystkich tych którym terrorystyczny reżim zwany "technokracją" za to płaci ... będzie obraz tego co doprowadziło do "zatopienia" Atlantydy - matecznika wszelkich nazioli w tym świecie.
 
 

Portret użytkownika 777

tvn24 ?! toć to telewizja

tvn24 ?! toć to telewizja ktora oszukuje jak może, lepiej kolego nie wchodz na ich strony bo ci powykręcają umysł i będziesz jak te lemingi chodził po forumach i opowiadał jakieś historie o zielonych wyspach jak ci szaleńcy z tvn-ów...  ;-))) ja już od czteech lat nie załączam ich kanałów i ich stron i się lepiej czuję  bo tej sieczki kłamliwej nie otrzymuje ! Smile

Strony

Skomentuj