W okolicy Czelabińska znaleziono największy fragment meteorytu

Kategorie: 

Źródło: vesti.ru

Duży fragment meteorytu znaleziono w okolicy Czelabińska. Masa fragmentów meteorytu to ponad 1 kilogram. Fragment znaleziono wieczorem 24 lutego. Naukowcy postanowili pilnie zabrać go do laboratorium, ponieważ się utleniał.

 

Według ITAR-TASS poszukiwanie fragmentów meteorytu będzie kontynuowane, a znalezione fragmenty, zostaną badane. Naukowcy uważają, że wszystkie wykryte cząstki meteorytów to elementy tego samego obiektu, który spadł w rejonie Czelabińska, 15 lutego 2013 roku.

Deszcz meteorów zanotowano 15 lutego w godzinach porannych w pięciu regionach Rosji: w Tiumenie, Sverdlovsku, Czelabińsku i regionach Kurgan i w Baszkirii. W wyniku deszczu meteorytów ponad tysiąc osób zostało poszkodowanych, w tym 311 dzieci. Szkody materialne spowodowane przez deszcz meteorytów, według wstępnych szacunków wynoszą ponad 1 mld rubli.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

W wirtualnym swiecie

W wirtualnym swiecie wirtualnych wiadomości realna prawda będzie już niedługo prawdziwym rarytasem. Zwłaszcza jak nagle sie zacznie 'szum informacyjny" zmierzający do załamania percepcji odbiorców by ich zakodowac w golemy 4 Rzeszy Nazistowsko-Semickiej (tej od przodka mojrzesza -> MOJa RZESZa).
 
Równie dobrze jako "meteoryt" można gapiom pokazać kawał pomalowanej farba darniny i tak więszość bez refleksyjnie uwierzy w pokazywany w TV podpis pod eksponatem z oburzeniem depcząc wszelkich watpiących. A jak sie jeszcze do tego doda wszystkich tych którym terrorystyczny reżim zwany "technokracją" za to płaci ... będzie obraz tego co doprowadziło do "zatopienia" Atlantydy - matecznika wszelkich nazioli w tym świecie.
 
 

Portret użytkownika 777

tvn24 ?! toć to telewizja

tvn24 ?! toć to telewizja ktora oszukuje jak może, lepiej kolego nie wchodz na ich strony bo ci powykręcają umysł i będziesz jak te lemingi chodził po forumach i opowiadał jakieś historie o zielonych wyspach jak ci szaleńcy z tvn-ów...  ;-))) ja już od czteech lat nie załączam ich kanałów i ich stron i się lepiej czuję  bo tej sieczki kłamliwej nie otrzymuje ! Smile

Portret użytkownika alteranin

Być może dlatego, bo powstał

Być może dlatego, bo powstał w okresie formowania się naszego układu ? Milionów lat trzeba, konkretnie miliardów. Minęło ok 14.5 miliarda lat, zanim na taką planetę walnęła taka skała.
Generalnie nikogo uspokajać nie trzeba. Każdy kto ma rozum wie że prawdopodobieństwo jest niesamowicie małe, ale jest. Więc takie coś się czasami zdaża. To że ty nie wygrałeś w lotka bo prawdopodobieństwo jest małe, nie znaczy że nikt z +40mln polaków nie wygrał.

Portret użytkownika devoratus

Problem w tym, że

Problem w tym, że prawdopodobieństwo jest dość duże i rośnie w bardzo szybkim tempie. Zakładam, że znasz statystyki, więc powinieneś wiedzieć o co chodzi. Jeżeli nie znasz - to może warto je poznać nim coś napiszesz ?

 

 

Portret użytkownika Preston

Według Rosyjskich naukowców,

Według Rosyjskich naukowców, którzy przebadali do tej pory mniejsze fragmenty kosmicznej skały, jest to chondryt - kamienny meteoryt. Znaleźli w nim charaktery­stycz­ne dla takich skał minerały jak oliwiny, pirokseny, troilit, kamacyt i taenit.   
     Zawierający ok. 10 proc. żelaza meteoryt krążył w przestrzeni kosmicznej ok. 4,5 mld lat, zanim uderzył w Ziemię. Jest więc równie stary jak nasz Układ Słoneczny.

Strony

Skomentuj