W okolicach Seatlle prom zderzył się z wielorybem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Prom płynący z Seattle na wyspę Bainbridge uderzył we wtorek wieczorem w wieloryba szarego w Elliott Bay - podają przedstawiciele lokalnych władz.

 

 

Po godzinie 20.15 urzędnicy z Washington State Ferries powiedzieli, że wieloryb przepływał około półtorej metra od dziobu i wtedy doszło do zdarzenia. Prom Wenatchee zderzył się z wielorybem. Urzędnicy poinformowali, że wieloryb prawdopodobnie zatonął.

 

Ludzie na promie opowiadają, że byli świadkami incydentu. Jedna z osób powiedziała, że widziała krew tryskającą z ciała ssaka. Prawdopodobnie zadana rana była śmiertelna, ale stan i losy zwierzęcia nie są znane.

„Moja żona i ja oglądaliśmy zachód słońca mniej więcej o 20:20 i zauważyliśmy stado wrzaskliwych ptaków krążących nad jednym miejscem. Zapytałem: Co widzisz? Czy to wieloryb? A ona, że nie wie. Wyciągnąłem telefon i zacząłem filmować. Nie zdawałem sobie sprawy, że wieloryb został uderzony chwilę wcześniej przez prom”.

Film przesłano do stacji telewizyjnej KIRO 7. Widać na nim rzekomo wieloryba na powierzchni w oddali otoczonego stadem ptaków. Obszar wypadku do wczesnych godzin porannych penetrowany był przez straż wybrzeża. Urzędnicy promowi powiedzieli, że wieloryb był ostatnio widziany w pobliżu Mola 66 (Pier 66). Nie ma doniesień o obrażeniach pasażerów ani o uszkodzeniu jednostki pływającej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tomcio

W jednostkach miar i wag nie

W jednostkach miar i wag nie ma czegoś takiego jak metra  owszem metr tak i jak wskazuje słownik języka polskiego metr jest rodzaju męskiego, a nie jak autur wskazuje na żeński. 

Jeden metr, półtora metra, to tak mniej więcej wygląda pisownia i słownictwo po polsku

Jedna metra, półtorej metra to trochę wskazuje na to, że autor tallinn nie umie posługiwać się Językiem Polskim.

Skomentuj