W okolicach Krakowa widziano słońca poboczne

Kategorie: 

Źródło: tommif430

Mieszkańcy okolic Krakowa widzieli w zeszły poniedziałek niezwykłe zjawisko. Na niebie pojawiły się trzy słońca. Bardzo wyraźnie widziano je na przykład w Myślenicach. Było to tak zwane halo słoneczne, a dodatkowe dwa słońca to tak zwane parheliony, albo inaczej słońca poboczne.

Takie odbicia pojawiają się zawsze na łuku halo słonecznego i czasami może być ich nawet więcej niż dwa. Jest to zjawisko powodowane przez nietypowe warunki atmosferyczne, a zwłaszcza obecność dużej ilości kryształków lodu w powietrzu oraz źródło silnego światła, takiego jak Słońce. 

Foto: tommif430

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się czegoś takiego z pewnością wzbudziłoby sensację.  Widoki tego typu długo były zarezerwowane wyłącznie dla koła podbiegunowego. Jednak w atmosferze ziemskiej następują jakieś zmiany, a ich efektem jest to, że halo słoneczne i towarzyszące im słońca poboczne, stały się powszechne również w naszych szerokościach geograficznych. Zwolennicy teorii chemtrails twierdzą, że to skutek rozpylania nad nami aerozoli i uważają to za dowód na wykonywane "opryski".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo

"Jednak w atmosferze

"Jednak w atmosferze ziemskiej następują jakieś zmiany, a ich efektem jest to, że halo słoneczne i towarzyszące im słońca poboczne, stały się powszechne również w naszych szerokościach geograficznych. Zwolennicy teorii chemtrails twierdzą, że to skutek rozpylania nad nami aerozoli i uważają to za dowód na wykonywane "opryski"."

Ciekawe że prawie zawsze do normalnego z pozoru newsa musisz człowieku dodać jakąś swoją bzdurę. Notorycznie nie podajesz też źródeł.

Conajmniej od dekad odkąd pamietam w polsce obserwuje sie to zjawisko - ciekawe co te głupki od chemtrailsów jeszcze wymyślą.

 

Portret użytkownika Zenek ;)

Ciekawe co się stanie jak

Ciekawe co się stanie jak pewnego dnia "ludzkość" wstanie a za oknem wszystko czerwone... ziemia, woda, niebo.... a w uszach będzie dominował jedynie jeden dzwięk...WINNY(A) ZDRADY CHRYSTUSA.  Ciekawe ilu "ludzi" od razu zwariuje także w kolejkach do aptek... bluźnic... urzędów... Biggrin

I maryjka satanistom w tych boleściach nie pomoże, ani inny jezusek ;p

 

Portret użytkownika drako_tr

Właśnie się zastanawiam czy

Właśnie się zastanawiam czy tobie i komikowi potrzebny jest już psychiatra, czy jeszcze psycholog...

...jak trzeba być "chorym" by wchodzić na portal, którego się nie lubi, tylko po to, żeby napisać, że się go nie lubi i że CHYBA się z niego zrezygnuje... ehhh,  kobiety mają więcej od was męskości i zdecydowania...

Skoro przestało być tu śmiesznie, bo nie ukazuje się tu nic naukowego *shok**shok* ..... to szerokiej drogi i powodzenia w szukaniu "wesołych naukowców"

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Komik

To tak jak ja ... 'też w

To tak jak ja ... 'też w celach rozrywkowych", ale nikt z poważnych, albo raczej żałosnych komentatorów na tym portalu tego nie skumał a nawet co niektórzy /ci bardziej ograniczeni i zawzięci/ - wypominają mi że nie piszę na temat i tak obszernie jak oni.

Reszta bez komentarza ...

Strony

Skomentuj