W Odessie proklamowano "Republikę Noworosyjską"

Kategorie: 

Źródło: Odessit.ua

Do Republiki Krymskiej i Republiki Donieckiej dołączył nowy twór wirtualny powołany przez rosyjskojęzyczną ludność Ukrainy. Tym razem jest to powołana w Odessie Ludowa Republika Noworosyjska (Hародной Pеспубликa Новороссия)

 

Organizacja ta została powołana przez niejakiego Walerego Kaurowa (Валерий Кауров). Został on również wybrany na jej prezydenta. Kaurow wcześniej był szefem związku prawosławnych obywateli Ukrainy. Co ciekawe obecnie znajduje się on w Moskwie. Do zgromadzenia popierających go działaczy tak zwanego "Antymajdanu" przemawiał on za pomocą komunikatora Skype.

 

Retoryka jaka pada z jego ust wpisuje się w to co słyszymy ze strony Kremla. Nie ma on zrozumienia dla zamachu stanu w Kijowie i odmawia uznania legitymacji obecnej władzy, jako ekipy, która zdobyła ją w sposób nielegalny. Ewidentnie widać, że ustalenia genewskie mają się nijak do obserwowanego rozwoju sytuacji.

 

Separatyści na wschodniej Ukrainie nie wycofali się z okupowanych przez nich urzędów. Z drugiej zaś strony operacja antyterrorystyczna prowadzona przez puczystów z Kijowa, delikatnie mówiąc nie osiąga sukcesów.

 

Wszystko wskazuje na to, że konflikt ukraiński będzie raczej zmierzał w kierunku eskalacji a nie uspokojenia. Wyraźnie widać, że Moskwa uruchamia swoich agentów wpływu we wszystkich miejscach wskazanych wcześniej jako terytorium, które mogłoby być włączone w skład Federacji Rosyjskiej.

 

Czeka nas zatem następna seria nic nieznaczących ustaleń międzynarodowych, które będą przeplatane kolejnymi krokami, których celem będzie realizacja celów Kremla, a nie ustaleń podjętych w formie porozumień międzynarodowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Jedyna przewagą Rosji i

Jedyna przewagą Rosji i Putina jest to ze w odroznieniu od reszty swiata bez wzgledu na osmieszanie sie bezczelnie klamie

Ruska banda separatystow ma dosc duzo broni jak na biednych przesladowanych cywilow

Przeciwko rebeliantom w mundurach z kałachami i granatnikami, dowodzonymi przez oficerów GRU i FSB, bezprawnie zajmującym instytucje państwowe, terroryzującym miejscową ludność. Ludziom, którzy wystąpili przeciwko własnemu państwu, po prostu zdrajcom walczącym pod obcą flagą. Jeśli im się nie podoba Ukraina, to droga na drugą stronę granicy stoi otworem, gdzie dobry wujek Wołodia ma do zasiedlenia całą Syberię, której będą bronić przed Chińczykami, którzy stanowią "prześladowaną" mniejszość, a w których obronie Chiny mogą wystąpić w każdej chwili, aby odzyskać historycznie chińską tajgę nadamurską.

Portret użytkownika Nostra Damus

@Wlod   celem moich wpisów

@Wlod
 
celem moich wpisów nie była wcale chęć podziału na prawdziwych lub nieprawdziwych Polaków - nie mam takiej mocy i możliwości, dzięki Bogu.
W moich wpisach chciałem zwrócić uwagę jak  bezsensowna jest postawa polityków, jak idiotyczny jest ten konflikt, i z jaką perfidią prowadzona jest wojenna propaganda.
Z jednej strony walka o ochronę mniejszości narodowych, nie tylko Rosyjskiej mniejszości (Joe Bidet ostrzegał ostro Kijów przed agresją na żydowską mniejszość, tego USrael nie toleruje wogóle), a z drugiej strony walka przeciw ochronie mniejszości narodowych. 
Idiotycznej kampanii propagandowej i idiotyczniejszej postawy polityków jak długł żyję jeszcze nie widziałem.
Jestem przeciw jakiejkolwiek wojnie, dlatego walczę z tym idiotyzmem. kaóda wojna to debilizm debilowatych polityków, obojętnie w jakim mundurze. 
Lecz moim skromnym zdaniem tym razem przecholował bombowy zachód - nie inaczej, i jedynym rozwiązaniem, jedyną możliwą walką jaka nam pozostała, to pokazać tym psychopatom, że przejżeliśmy ich grę i że nie ujdzie im to na sucho.
Historia to oceni, kto zawinił. Nie nam sądzić. ale nasza powinność to krzyczeć ile sił przeciw wojnie, przeciw morderstwom NATO, przeciw przelewowi krwi.
 
Tym razem, aby utrzymać Pokój, trzeba zatrzymać NATO.
Nie ma niebezpieczeństwa od strony Moskwy - ona reaguje na akcję. a nie odwrotnie. 
Niebezpieczeństwo jest niestety znowu, po raz kolejny, od strony NATO.
Jako demokrata idę w niedzielę i na 1-Maja na demonstracje anty-wojenne. Każdy miłujący Pokój powinien zrobić to samo. 
Bo pokój jest ważniejszy od tego. kto ma rację. Racje są wymienialne, Pokój nie. Aby nie dopuścić do wojny trzeba zatrzymać NATO i USrael. Oni nie mają na Ukrainie nic do do szuakania, a Rosja z Ukrainą zawsze się dogadają, jak nie będzie mieszał się nikt inny. Oni razem walczyli przeciw Hitlerowi na II wojnie światowej , to są bracia, i obie strony to powtarzają. Ani Ukraina nie chce wojny z Rosją, ani odwrotnie, a to co się dzieje jest próbą skłócenia Unii Gejropejskiej z Rosją, która to rozrosła się do niebezpiecznych dla USraela rozmiarów,
Moje wpisy są często ironiczne, podstępne, a niekiedy trzeba czytać to białe, a nie czarne.
Poza tym, zobaczyłem na własne oczy, że niewielu brobiłoby naszych na Ukrainie.
Ta wiadomość nie była przezemnie wymyślona, ale wykorzystana.
I rzeczywiście, bardzo by mnie ciekawiło, gdyby sytuacja się zaostrzyła, jak zachowałby się polski "rząd" .
Myślę że akurat teraz się nad tym ciężko zastanawiają...
Rumunia rzeczywiście zamierza wkroczyć do Ukrainy by bronić swoich przed prawym sektorem. Jednak Rumunia jest i w NATO i w Unii... Jak to pogodzić? I dlaczego bronić jedną mniejszość, a nie bronić 8-milionowej mniejszości? 
To jest dylemat, wynikający z idiotycznych poczynań idiotycznych polityków, którzy uważają się za bogów. Dlatego trzeba z nimi walczyć, bo to dzieci Szatana, mordercy, psychopaci, zboczeńcy, pedofile, pedały, złodzieje, fałszerze, narkomani, oszczercy, łgarze, zdrajcy,  itd.
Niby chodzą do kościoła, ale modlą się do Szatana i on ich nie opuści ani teraz ani na wieki wieków. 
 
Ja jestem przeciw wojnie, a ty za.
Chcesz by ginęli ludzie. Dałeś się nabrać Diabłu.
 
----
A wróciłem, bo mnie do tego namówili. 
 
 
 
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika januszek

 Jak mnie pamięć nie myli to

 Jak mnie pamięć nie myli to Rosja anektowała Krym,więc gdzież tu jakiekolwiek działania NATO ?.Rosja Kolego nie jest żadną alternatywą  dla tego "lepszego" świata.Można mieć swoje sympatie czy też antypatie ale jeżeli już tak sprawę stawiasz do potrżebne są mocne argumenty.Jeśli ,hipotetycznie w co wątpię,Rosja stała by się tą dominującą siła na świecie to żadnej zmiany to nie przynieśie.Zmieni się tylko nazwa hegemona,czyli jak to nieraz się mówi opakowanie,a zawartość pozostanie ta sama.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Spójrz idioto Wlodi na

Spójrz idioto Wlodi na rozmieszczenie baz NATO wokół Rosji i porównaj rozmieszczenie baz FR wokół jakichkolwiek innych państw Zachodu. Ty jesteś niepoprawnym idiotą i wstyd, że taki pięćdziesięciolatek jak ty plecie takie androny jak sobie pochla..

 Wracaj do tego budynku o gumowych ścianach.. dalej "odpoczywać" i brac leki na dobry sen...

Strony

Skomentuj