W Obwodzie Kaliningradzkim odbyły się niezapowiedziane ćwiczenia wojskowe

Kategorie: 

Pojazd przewożący taktyczne pociski balistyczne Iskander - źródło: Creative Commons/ru.wikipedia.org
Rosja dopiero dziś poinformowała o przeprowadzonych wcześniej ćwiczeniach, które miały miejsce w Obwodzie Kaliningradzkim między 5 a 10 grudnia. Ćwiczenia te miały sprawdzić gotowość bojową wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

 

W manewrach wojskowych wzięło udział 9 tysięcy żołnierzy, około 250 czołgów, 55 okrętów, artyleria i lotnictwo. W ramach ćwiczeń przerzucony został balistyczny system rakietowy krótkiego zasięgu Iskander-M z centralnej części Rosji. Przetestowano również logistykę, komunikację i zdolność do szybkiego reagowania wojsk.

 

Generał Andriej Kartapołow, Szef Wydziału Operacyjnego rosyjskiego Sztabu Generalnego powiadomił jedynie, że w pełni sprawna i samowystarczalna grupa wojsk powstała w bardzo krótkim czasie i po zakończeniu ćwiczeń, wszystkie jednostki powróciły na swoje miejsca.

 

Rosyjscy wojskowi planują wielkie manewry wojskowe latem 2015 roku. Weźmie w nich udział kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, testowane będą nowe rodzaje broni oraz zdolność do obrony, gdyby doszło do ochłodzenia relacji między Rosją a Zachodem. Ćwiczenia odbędą się zarówno na terenie kraju jak i poza granicami.

 

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/2014/12/16/uk-russia-military-drills-idUKKBN0JU0KI20141216

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika oko proroka

 tak sie ostatnio

 tak sie ostatnio zastanawialem,skoro siemoniak jest potomkiem trujzuba,dowodzi nasza armia-wicepremier,a jego ojczyzna ukraina ma kolopoty,to czy nie poswieci zycia polskich zolnierzy,zeby na wiosne wspomoc swoich w walkach,kopacz to pionek postawiony tylko chwilowo,jest ktos kto wyciagfnal podobne wnioski,na onecie jak napisalem cos takiego to od razu wymazali mi wpis. 

Portret użytkownika achiles

Miło wiedzieć, że jest coraz

Miło wiedzieć, że jest coraz więcej myślących logicznie i umiejących łączyć logicznie fakty w całość, nawet, na ONECIE, czego poniższy komentarz jest przykładem, a z którym to ja się całkowicie utożsamiam:
 
Nie wiem kto płaci panu Kużniarowi, ale na pewno jako naukowiec tworzy na zamówienie. Daleko jego analizom do obiektywizmu, ale to temat dla jakiejś rady etycznej. 
Podkreślić należy, że to Polska, też nie we własnym interesie, zaczęła prowadzić zdecydowanie antyrosyjską politykę i stała się jej tubą. To rząd polski kierując lekceważąc polski interes zablokował budowę drugiej nitki Jamału. widać opłaty z tranzytu i bezpieczeństwo gazowe kraju tranzytowego nie były dla niego istotne. To rząd polski usiłował bezsensownie i bez szans na powodzenie blokować nord Stream, mimo, że Polska została zaproszona do udziału w tym projekcie i budowie przyłącza. Zdaniem polskiego (czy aby??) rządu lepiej być na końcu rury idącej przez niestabilną politycznie i gospodarczo Ukrainę niż na tranzycie do potężnych krajów UE. Widać rządzący tym krajem są przed szkoda jak i po niej głupi. nie pamiętają sytuacji, kiedy przed paru laty Ukraina wypompowała tzw gaz technologiczny z rurociągu i kraje UE musiały utworzyć specjalny fundusz by zapłacić Gazpromowi za tą ilość po to, żeby można było wznowić dostawy do UE. Teraz z tym problemem zostaniemy sami.
To polscy politycy jeździli na majdan nie wciągając wniosków z historii pomarańczowej rewolucji. Wówczas, także po zamieszkach na majdanie ekipa Juszczenki została po upływie kadencji demokratycznie pozbawiona władzy , a pani premier Tymoszenko poszła odsiadywać wyroki.
Z tej historii też nie wyciągnięto wniosków. Polscy politycy poklepywali się na majdanie z postbanderowcami i pogrobowcami OUN. Nie słyszałem słowa protestu, jak w tym czasie jedna z głównych ulic Lwowa dostała imię Stepana Bandery. To prawie tak, jakby w Niemczech ulice nazywano imionami Adolfa Hitlera i jego współpracowników.
W rocznicę rzezi Wołyńskiej w czerwcu 2014 ani Prezydent RP, ani Premier, ani Minister Spraw Zagranicznych, ani Marszałek Sejmu czy Senatu nawet nie zająknęli się o tej rocznicy, mimo, bestialsko (widłami, siekierami, przybijani od drzwi stodół, małe dzieci roztrzaskiwane o ściany domów, ludzie paleni żywcem spędzani do drewnianych domów) zamordowanych ok 200.000 ludzi, których JEDYNĄ WINĄ było to, że byli Polakami.. Za to na okrągło przypomina się zbrodnię stalinowska w Katyniu. Tendencyjna propaganda? Żerowanie na tragedii ludzi!
Ten, tutejszy rząd doprowadził swoją polityką (bycie rzecznikiem Ukrainy) do sankcji, których ofiarami zostali polscy sadownicy, ogrodnicy, przedsiębiorcy. Za awanturę ukraińską płacimy wszyscy obywatele, ja, ty MY WSZYSCY. Rząd się jednak zawsze wyżywi.
Realizując nieodpowiedzialną (dla Polski) politykę doprowadzić można do punktu skąd nie ma odwrotu. Widać, że rządzący Polska lub raczej ich mocodawcy zza oceanu nie znają psychiki Rosjan lub odwrotnie - chcą ją cynicznie wykorzystać.
Rosja to wielki i potężny kraj. Rosjanie to wspaniali, ludzie, którzy w historii potrafili znieść bardzo dużo. Byli odporni na hekatombę ofiar, byli odporni na nędze i głód. Jednak zawsze potrafili zachować godność. W imię tej godności na pewno nie skapitulują. W ostateczności będą gotowi na najwyższe ofiary, w tym śmierć. Ale ponieważ są potęga wojskową to zniszczą każdego kto ich zaatakuje.
Polecam naukę historii IX i XX wieku od wojny napoleońskiej po drugą wojnę światową nie bez racji nad Wołgą nazywaną Wielką Wojną Ojczyźnianą.
Dobrze by było, żeby panowie "naukowcy", komentatorzy, doradcy i politycy o tym pamiętali. chyba, że maja zamiar w imię swojej idde fixe zapalić świat i zniszczyć to co jest między Odrą i Bugiem, w tym parę milionów mieszkających tu ludzi.

Portret użytkownika Zenek :)

"W rocznicę rzezi Wołyńskiej

"W rocznicę rzezi Wołyńskiej w czerwcu 2014 ani Prezydent RP, ani Premier, ani Minister Spraw Zagranicznych, ani Marszałek Sejmu czy Senatu nawet nie zająknęli się o tej rocznicy..."
 
"Jacek Boki:
Banderowcy spod znaku OUN-UPA w latach 1939-1951 wymordowali dokładnie 500 000 Polaków (PÓŁ MILIONA) , a nie żadne 150 czy dwieście tysięcy.
 
Kiedy bowiem umarł w 2007 roku największy i najwybitniejszy znawca tematyki banderowskiego ludobójstwa na Polakach prof EDWARD PRUS, jego książki na ten temat, bogato udokumentowane, których napisał kilkadziesiąt zostały wyrzucone do lamusa. Nie osmielą się dziś o jego gigantycznej pracy jaką wykonało na ten temat przez całe swoje życie wspomnieć dziś nawet tacy ludzie jak ksiądz Isakowicz-Zalewski i prof. Siemaszko, gdyż ci ludzie powtarzają ZAŁGANĄ MANTRĘ tzw. IPNu, który zapodał zupełnie wziętą z sufitu liczbę około dwustu tysięcy pomordowanych przez UPA. No, ale jak może coś takiego dziwić, gdy wiceszefem IPNu jest Ukrainiec członek OUN Grzegorz Motyka, którego profesor Edward Prus demaskował już dawno w swoich książkach kim jest ta szuja naprawdę. Więc nie dziwcie się moi drodzy, że niedługo stwierdzą, iż na Kresach Rzeczypospolitej zginęło może dwóch polaków i to w nieszczęśliwym wypadku drogowym.
Z dyskusji na FB https://www.facebook.com/hudziecWNS?ref=ts&fref=ts "
 
PS. Co zaś do Jamalu 2 i innych gazociagów, z nimi teraz Putin zwyczajnie by spuścił żydowskich naziztów z Kijowa w odmenty koszernego świńskiego szamba zwyczajnie zakręcając tranzytowy kurek i puszczając gaz do Europy innymi nitkami. Ponieważ polszewickie pajace jak rejtani bronili każdej innej marszruty gazociągów jak tylko przez ukraine to mozna przyjąć, że już wtedy globalnyu nazizm planował dokonanie żydowskiego przewrotu na Ukrainie by doszedł tam do władzy najbadziej zbydlęcony semicki element co właśnie obserwujemy w postaci prawego sektora.
 
 

Portret użytkownika achiles

To że Rosjanie dopiero teraz

To że Rosjanie dopiero teraz o tym poinformowali, to jest zrozumiałe, ale to, że u nas nikt nas o tym, nie informował, to daje wiele, do myślenia. No ale są lepsze tematy, jak Sikorski Marszałek, co wyłudzał kasę na paliwo, jak Pendolino, jak to, że w Pakistanie i Australii zaszaleli jacyś tam terroryści, a o tym co nas bezpośrednio dotyczy i naszego bezpieczeństwa, lub nie, w związku z tym co się obecnie dzieje u naszych granic i tak na marginesie z reszto z winy naszych Pajaców będących u steru władzy, nie było nigdzie w NIUSACH, ani słowa. Czas się przebudzić OBYWATELE i dostrzec, jak jesteście obecnie dymani i co się szykuje, skoro już nawet o tym, nie mówią. A wciskają wam jedynie bajeczki ile to FR niby traci finansowo.

Portret użytkownika dora

'Rosyjscy wojskowi planują

'Rosyjscy wojskowi planują wielkie manewry wojskowe latem 2015 roku. Weźmie w nich udział kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, testowane będą nowe rodzaje broni oraz zdolność do obrony, gdyby doszło do ochłodzenia relacji między Rosją a Zachodem. Ćwiczenia odbędą się zarówno na terenie kraju jak i poza granicami."
Testowana to będzie cierpliwość reszty świata i zdolnosć obrony granic Polski.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika dąb

Chyba że się zmieni

Chyba że się zmieni przywódca. Dzisiaj zaczęła się panika u ruskich : 90 rubli (chwilami 100) za 1 EURO , 80 rubli za 1 dolara. Dla porównania w październiku było 53 ruble za 1 euro. 

Portret użytkownika achiles

Panika to się bardziej

Panika to się bardziej zaczęła w innych szeregach, bo o ROSYJSKICH tego typu przypadkach, nikt jakoś, nie słyszał :

Wyskakują z okna lub pędzącego pociągu, albo ulegają rozmaitym wypadkom komunikacyjnym. Niektórzy piszą wcześniej list pożegnalny.
Pięć dni temu pisały "Deutsche Wirtschafts Nachrichten" (DWN): Zwłoki bankiera ING-Group Geerta Tacka zostały odnalezione w środę 03 grudnia na wybrzeżu w Ostendzie - mieście portowym w Belgii. Przyczyna śmierci jest niejasna. 52-letni wysokiej rangi urzędnik bankowy wyszedł 05 listopada br. ze swej willi do pracy, jednakże tam nie dotarł. 15 listopada został oficjalnie uznany za zaginionego. Geert Tack był odpowiedzialny w banku za obsługę zamożnych prywatnych klientów.
Po dwóch dniach DWN informują: Brytyjski inwestor Scot Young nie żyje. W poniedziałek, 09 grudnia, wyskoczył z okna swego domu w Londynie. Young był doradcą nieżyjącego już oligarchy Borysa Bierezowskiego. W ubiegłym roku rozwiódł się ze swą żoną.
Jest to już od 08 marca 2014 roku 52. śmierć wysokiego urzędnika bankowego w krajach zachodnich. Trzech pierwszych umierało w odstępach około dwumiesięcznych:
---  08 marca 2013 - David Rossi wyskoczył z okna;
---  27 kwietnia 2013 - David William Waygood wyskoczył z jadącego pociągu;
---  23 czerwca 2013 - Rob Evans uległ wypadkowi podczas triathlonu we Francji.
Przyspieszenie tych dziwnych i tajemniczych zgonów nastąpiło w lipcu ub.r. Bankierzy, z których 12 pracowało w JP Morgan, wyskakiwali nadal z okna lub pędzącego pociągu, albo ulegali rozmaitym wypadkom komunikacyjnym. Niektórzy napisali wcześniej list pożegnalny.
Pełną listę samobójstw i nieszczęśliwych zdarzeń można przeczytać w języku niemieckim w artykule, link:  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/11/london-britischer-top-investor-faellt-aus-fenster-und-stirbt/

 

Skomentuj