W obrębie starożytnych kamiennych kręgów w Szkocji zlokalizowano dużą anomalię magnetyczną

Kategorie: 

Źródło: visitouterhebrides.co.uk

Naukowcy, którzy badali megalityczne kręgi odkryli masowo występujące magnetyczne anomalie w pobliżu jednego z najlepiej zachowanych kamiennych kręgów znajdujących się na północnym zachodzie Szkocji, w obrębie archipelagu Hebrydów Zewnętrznych. 

Starożytne megalityczne kamienne kręgi zostały zbudowane tysiące lat temu. Te tajemnicze konstrukcje od setek lat zastanawiają badaczy i miłośników historii. Tym bardziej zaskakuje to, że gdy za badania jednego z głównych kamiennych kręgów zwanych Stojącymi Kamieniami Calanais, znajdującymi się na wyspie Lewis, zabrali się naukowcy, to odkryto tam ogromną anomalię magnetyczną.

 

Została ona ustalona podczas poszukiwania kolejnych pozostałości po starożytnych kręgach, które mogły pozostawać ukryte w okolicznej trawie. Naukowcy byli zdumieni wynikami badań i musieli poszukiwać rozwiązania dla tej dziwnej anomalii. Oczywiście nie brano pod uwagę magicznego oddziaływania megalitów, tylko zasugerowano bardziej racjonalne wytłumaczenie.

Stwierdzono, że magnetyczne odchylenia mogą mieć związek z wyładowaniami atmosferycznymi, piorunami, które uderzały w to miejsce. Naukowcy twierdzą, że takie dowody na historyczne uderzenia błyskawic są rzadkością w Wielkiej Brytanii. Jest mało prawdopodobne, aby nie miało to związku z lokalizacją znajdującego się akurat tam, kamiennego kręgu.

 

Oprócz tego, dzięki badaniom naukowcy byli w stanie odtworzyć pierwotny wygląd kamiennych kręgów i ustalić, jak ten teren wyglądał 4000 lat temu. To odkrycie po raz kolejny pokazuje, że siły natury były ściśle związane z codziennym życiem i wierzeniami pierwszych społeczności rolniczych w Szkocji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eter

Przy zastosowaniu

Przy zastosowaniu odpowiednich struktur można odkształcić sieć elektromagnetyczną Ziemi. Odkształcenie takie nazywają "anomalią" bo dzisiejsza nauka zamyka Nas w konwencji stłumionego organoleptycznego więzienia i nie pozwala na postrzeganie głębi naszej koegzystencji z Ziemią. Posunę się dalej i dodam, że przy wykorzystaniu odpowiednich struktur można odkształcić sieć elektromagnetyczną Ziemi i połączyć z tak zwaną noosferą (pojęcie funkcjonuje w geopolityce ale już "starożytni" wiedzieli o jej istnieniu nazywając ją "kronika akashy"). Struktury wykorzystywane do doświoadczeń podsuwa sama Natura.

Skomentuj