W obrębie Morza Śródziemnego formuje się burza tropikalna

Kategorie: 

The Weather Channel

Tropikalna burza albo jakaś jej pochodna uformowała się na obszarze Morza Śródziemnego. Jak donosi witryna The Weather Channel to, co tam powstaje nie jest zjawiskiem typowym, ale anomalią.

 

Zdjęcie satelitarne powyżej pochodzi ze wspomnianej witryny i możemy zobaczyć wyraźnie, że w okolicy Korsyki powstaje potężny front burzowy. Ten widok satelitarny pochodzi z wtorku.

 

Według amerykańskiej agencji NOAA a właściwie jej departamentu zajmującego się badaniami huraganów, tego typu niskociśnieniowe systemy pogodowe zawierające elementy burz tropikalnych i huraganów miały tam w przeszłości miejsce w latach 1947, 1969, 1982, 1983 i 1995. W większości występowały we wrześniu albo styczniu.

 

Ze względu rzadkość tych zjawisk nie są one do końca zbadane. Tajemnicą pozostaje na przykład to czy te systemy pogodowe mają podobną strukturę do formacji powstających na Atlantyku i Pacyfiku.

 

Według prognoz burza powinna słabnąć gdyż porusza się powoli w kierunku południowego wybrzeża Francji i północno zachodniego wybrzeża Włoch. To ten sam obszar gdzie kilka dni temu doszło do apokaliptycznej powodzi

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syzyf

jeden raz to wszystko sa

jeden raz to wszystko sa anomalie pogodowe,problem zacznie sie jesli okaze sie to w nastepnych latach norma, masz racje OZ w czesci niemiec nie padalo ze dwa miesiace,sucho i cieplo,mamy listopad a na lakach w najlepsze kwitna kwiaty polne,lataja pszczoly,komary,przedwczoraj widzialem dzikie gesi(nie jestem ornitologiem ale chyba nie powinno ich juz tu byc)!jest czym oko nacieszyc i niezla odmiana po poprzednich dwuch ostrych i wczesnych zimach.Jesli jednak okaze sie to norma w nastepnych latach pomyslcie jaki chaos nastapi!zmieni sie caly ekosystem,we wloszech miasta kture sa zalewane przez monsunowe deszcze raz idzie wszystko odbudowac jak to po powodzi stulecia ale jesli tak bedzie co roku - to bez sensu!-dziesiec miesiecy wszystko porzadkowac,odbudowywac... i w "pare dni"znowu wszystko poplynie... zacznie sie prawdziwa wedrowka ludow!!! i naukowcy w koncu beda mieli niezbity dowod co do przyczyn poprzednich "takich ruchawek" na swiecie ale to nie moze skonczyc sie dobrze bo tam gdzie teraz bedzie klimat umiarkowany mieszkaja juz ludzie kturzy z pewnoscia nie beda przyjmowac z otwartymi ramionami mas przesiedlencow... mamy wiec przed nami haos wojny i oczyszczanie "sobie nowej przestrzeni zyciowej" patrzac na to co sie dzieje i "skladajac to wszystko do kupy" mozna dojsc do wniosku ze poniekturzy od dawna wiedza ze i gdzie trzeba bedzie przenosic "swoje gospodarstwa"

Skomentuj