W obawie przed terroryzmem, uczeni będą pracować nad systemem rozpoznawania twarzy nowej generacji

Kategorie: 

Źródło: Bournemouth University
W związku z zagrożeniem terrorystycznym w Europie, Wielka Brytania rozpocznie prace nad systemem rozpoznawania twarzy nowej generacji. Nowa technologia ma zapewnić większe bezpieczeństwo, lecz kto wie jakim odbędzie się to kosztem.

 

W projekcie wezmą udział naukowcy a także psycholodzy z Uniwersytetu w Stirling. Prace potrwają 5 lat i pochłoną 6 milionów funtów. Psycholog Peter Hancock i jego zespół będą badać w jaki sposób człowiek rozpoznaje podobne do siebie twarze a osiągnięte w ten sposób wyniki posłużą do opracowania przyszłego systemu. Nowa technologia, według założeń, ma dorównać człowiekowi w identyfikowaniu podobnych ludzi.

 

Hancock przyznał, że głównym powodem prac nad projektem jest zagrożenie terrorystyczne i przypomniał sytuację z 2005 roku, kiedy to rodzice jednego z niedoszłych zamachowców zdołali go zidentyfikować dzięki kamerze CCTV, choć nagranie było dość kiepskiej jakości.

 

System rozpoznawania twarzy nowej generacji raczej nie przyczyni się do większej ochrony obywateli i nie pozwoli całkowicie wyeliminować zagrożenia. Choć korzystamy z zaawansowanej technologii a służby posiadają coraz większe możliwości, nikt nie był w stanie zapobiec zamachom w Paryżu. Oczywiście pojawiają się obawy, że nowe cyfrowe technologie są zagrożeniem dla naszej prywatności.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-rozpoczna-prace-nad-systemem-rozpoznawania-twarzy-nowej-generacji

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Greg8866

To będzie takie

To będzie takie bezpieczeństwo, że zwykli obywatele będą odarci z prywatności a "terroryści" i przestępcy jak działali, tak działać będą dalej. GŁUPOTA!

Portret użytkownika Lolekmuciol

Powoli, powoli...czytajmy

Powoli, powoli...czytajmy ukryte przekazy...po co jest terroryzm?  Co się dzieje kiedy atakuje ISIS? Wchodzą w życie najnowocześniejsze środki do inwigilizacji, systemy rozpoznania...terroryzm to narzędzie mające na celu zastraszenie, które ma spowodować zwiększenie inwigilacji człowieka. Kiedy te sposoby dojdą do prawie niewolniczego życia - terroryzm zniknie i będzie utrzymywany do nastepnych zmian...

Portret użytkownika Ferdynand Kiepski

        A co jeśli ktoś ma

        A co jeśli ktoś ma twarz starej generacji i nie da się jej przeskanować biometrycznie, a chipy podskórne nie zdadzą egzaminu gdyż rozpuszczą się od spożywania płynów promilowo-procentowych oczyszczających organizm z toksyn. Są ludzie odporni na unowocześnienia genetyczno-demokratyczne i muszą jakoś z tym żyć.

Skomentuj