W Nowym Jorku wybito 70 tysięcy ptaków dla zapewnienia bezpieczeństwa na lotniskach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Nowym Jorku w ciągu ostatnich siedmiu lat wybito ponad 70 tysięcy ptaków w celu zapewnienia bezpieczeństwa na lotniskach Newark i LaGuardia. Według The Guardian, władze miasta zdecydowały się pozbyć ptaków po awaryjnym lądowaniu A320 na rzece Hudson w 2009 roku. Eksperci poinformowali, że awaria dwóch silników samolotu była spowodowana była kolizją statku powietrznego ze stadem gęsi, informuje Tvnet.

 

 

Według wewnętrznych statystyk lotniskowych, liczba incydentów z ptakami wzrosła dwukrotnie. Tak więc, od 2004 do 2009 roku odnotowano 158 kolizji z ptakami, a od 2007 roku do chwili obecnej - 299. Pomysłodawcy inicjatywy eksterminacji ptaki mówią, że program okazał się skuteczny, ponieważ od 2009 roku „nie powtórzył się żaden przypadek  awaryjnego lądowania na Hudson".

 

Dziennikarze podkreślają, że stada ptaków pojawiają się nad Nowym Jorkiem regularnie. Najbardziej niebezpiecznie jest wtedy, gdy rozpoczynają się migracje większych osobników. Nowojorskie władze okresowo stosują bardziej humanitarne metody ochrony przestrzeni powietrznej, używając laserów i pirotechnicznych urządzeń odstraszających.

 

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu w USA orzeł bielik stał się przyczyną wypadku małego samolotu Cessna 172. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby zginęły.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

wierutna bzdura i kit ! już

wierutna bzdura i kit ! już to widzę jak to amerykanie biegają za sikorkami i wybijają je tak o bez sensu :PP skażenie czymś wybiło ptaki i tyle ! Pierwsza oznaka skażeń chemicznych/radioaktywnych to ilustracja naoczna kiedy widać padnięte małe ptaki żyjące w danym środowisku gdzie panuje duże skażenie... (i to jest info amerykańskie z lat 50tych - kiedy giną ptaki tzn. że trzeba spierdalać !)

Portret użytkownika Eva11

czy myslisz,ze takie

czy myslisz,ze takie shizofremiczne sadystycznie uzdolnione stwory nie znajda sposobu na zabicie paru ptaszkow ....przeciez wybili juz wieksza polowe zycia na ziemi ,poza soba ....niby przyrost postepuje ...

tak skazenie zwlaszcza te od trutki dla slimakow ...tu ptaszki padaja w szybkim tempie ...bo cala irlandia sypie to jak platki w swieto maki zielnej ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Medium

Tydzień temu wychodząc z

Tydzień temu wychodząc z lecznicy ze zdumieniem zobaczyłam pięć martwych lisów leżących na śniegu i uśmiechniętego nad nimi myśliwego. Okazuje się, że prowadzony jest kontrolny odstrzał dzikich zwierząt, by człowiek mógł skontrolować, czy nie przenoszą one groźnych chorób.

Scena była bardzo przykra i wydaje mi się, że to nadmiar starań... No ale oni pewnie wiedzą lepiej... Sad

Portret użytkownika inzynier magister

Powinni je wyłapać jakoś i

Powinni je wyłapać jakoś i przesiedlić, ale ptaki chyba wracają jak sięje przesiedli ? To chociaż powinni je rozmnożyć w innych regionach, to siębędzie działo zanim nie wymyslą napędu antygrawitacyjnego ! Szkoda że tak niszczą przyrodę, ale pamiętajmy że oni też mordują dzieci nienarodzone, traktując ludzi w brzuchach matek jak mięso i jak rzeczy martwe ! To są ludożercy i mordercy a wielu nazywa ich nowymi hitlerowcami ! Niestety elity nie mają moralności i należą do organizacji które czczą lucyfera ! Dlatego powinniśmy prosić Jezusa Jedynego Zbawiciela by się zlitował nad Polską, bo chyba nikt inny nie ogłosił Jezusa Królem danego państwa, tylko Polska ! Chociaż nie było to ogłoszenie w pełni poprawne, tak jak Jezus sobie tego życzył to jednak prezydent w tym uczestniczył, a premier Szydło w tym czasie uciekła do Izraela, tak jak o tym opowiada Ks. Natanek, chyba w tym wideo !

Znamie bestii - Rok 2017 to kumulacja diabelstwa, czesc IV, Ks. Natanek

https://www.youtube.com/watch?v=g4PvzVpJ3eg

albo w tym, bo już nie jestem pewien

Liczba 666 - Rok 2017 to kumulacja diabelstwa, część V, ks Natanek

https://www.youtube.com/watch?v=Y3Up50roT-E

Grzegorz Braun - NAJGENIALNIEJSZY Wykład - Musisz Koniecznie Posłuchać - Dezinformacja

https://www.youtube.com/watch?v=Gl-y7q7rPcU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Eva11

ptaki przyczyna wypadku ..

ptaki przyczyna wypadku ...powalilo tych chorych na umysle ,,ludzi,,

to chyba te blaszane puszki sa zbedne ,a nie ptaki czy zwierzeta ...

psychopaci ,niedorozwinieci umyslowo !

ci co czyszcza swiat i ci co udaja ,ze to normalne bo w imie naszego bezpieczenstwa ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj