W Nowej Zelandii powstała kamienna rzeka

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ostatnio nad Nową Zelandią przeszedł tropikalny cyklon Gita, w wyniku którego wystąpiły powodzie. Równolegle z tymi żywiołami w regionie Canterbury powstał niezwykły fenomen, polegający na przekształceniu rzeki Rakaia. Teraz zamiast wody jej korytem toczą się małe kamienie.

 

Film, dokumentujący to zjawisko, opublikowano w sieci. Pierwsza zdarzenie ujrzała i opisała Donna Field, która podróżowała z synem 20 lutego br., aby ocenić stan zalanych dróg w okolicy. W trakcie inspekcji kobieta usłyszała dziwne dudnienie, jakby jakaś maszyna wyładowywała tony gruzu. Po chwili Donna i jej syn zdali sobie sprawę, że dźwięk pochodzi od znanej rzeki.

 

Zastany na miejscu widok był uderzający. Rzeka przekształciła się radykalnie. W korycie zamiast wody było pełno drobnych kamieni. Ponadto okazało się, że Rakaia jest nie do przebycia i farma państwa Field została odcięta od cywilizacji. Jeśli wcześniej udawało się jakoś pokonać strumienie wody, to teraz masy poruszających kamyków uniemożliwiają to.

 

Eksperci nie komentują tego, co się stało. Najprawdopodobniej wyjaśnienie anomalii nastąpi po znormalizowaniu pogody i ustąpieniu powodzi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj