W Norwegii stworzono wężowego robota do prac podwodnych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Norweski robot Eelume AS zdobył w zeszłym roku popularność ze względu na swój nietypowy wygląd. Elastyczna konstrukcja węża podwodnego jest przeznaczona do napraw oraz badań na dnie oceanu, bez konieczności wypływania na powierzchnię.

 

 

 

Podwodny robot jest wykonany z metalowych cylindrów i przypomina długiego węża. W rzeczywistości, projekt był inspirowany prawdziwymi wężami, ze względu na prosty sposób realizacji modelu stałego ruchu w płynnym środowisku.

 

Konstrukcja jest wyposażona w kamery, które umożliwiają naukowcom monitorowanie pracy urządzenia. Prototyp robota był sprawdzany w zeszłym roku w specjalnym zbiorniku testowym. Dzisiejszy jest już wdrażany do pracy w prawdziwym oceanie.

W przeciwieństwie do węży, robot ma budowę modułową. Pozwala to na łączenie jego przedniej części z różnymi narzędziami, jak silniki, kamery i inne urządzenia. W ten sposób operatorzy mogą przekonfigurować robota do różnych działań.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika www.ludziedobrejroboty.pl

No cóż, chwała i naszym

No cóż, chwała i naszym młodym głowom, nie dalej jak w zeszłym roku, w którymś z programów popularnonaukowych, zademonstrowano takiegoż robota o kształcie i funkconalności ryby, zadziałał i poczęto go wdrażac. Nie to, że cudze chwalicie, każdy postęp służy ogółowi, jednak palce korciły, aby wspomniec tu o sukcesie 'naszych'.

Skomentuj