W Norwegii odbyły się pierwsze antyislamskie demonstracje

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Choć niemiecka policja wprowadziła wczoraj zakaz dla jakichkolwiek demonstracji w Dreźnie a terroryści mieli grozić zamachami terrorystycznymi nie oznacza to, że grupa PEGIDA całkowicie się poddała. W Norwegii odbyły się pierwsze protesty przeciwko islamizacji Europy.

 

Jak w każdy poniedziałek, w Dreźnie miały odbyć się kolejne demonstracje oraz kontrdemonstracje ale policja ich zakazała. Organizatorzy ruchu PEGIDA są podobno na celowniku terrorystów, jednak nie zniechęca to ich do dalszych antyislamskich protestów. Wczoraj pojawiło się oświadczenie, że grupa nie pozwoli się "zakneblować lub pozbawić prawa do wolności zgromadzenia i wyrażania opinii".

 

Oznacza to więc, że w najbliższym czasie odbędą się w Niemczech kolejne marsze przeciwko islamizacji Europy, oraz kontrdemonstracje przeciwko organizacji PEGIDA. Tymczasem w Norwegii odbył się pierwszy, lecz niewielki protest, również organizowany przez ten ruch. Wzięło w nim udział jedynie kilkaset osób, czyli tyle samo co w pierwszych tego typu demonstracjach w Niemczech. W tym samym czasie odbyła się tam również kontrdemonstracja, która liczyła około 5 tysięcy osób.

 

Ruch PEGIDA stale przybiera na sile a protesty mogą za jakiś czas ogarnąć całą Europę. Wszystko zaczęło się w Niemczech, teraz marsze odbywają się również w Norwegii a ruch PEGIDA staje się również aktywny w Szwajcarii i w Hiszpanii. W przypadku tego ostatniego kraju, rząd zabronił demonstracji, ponieważ mógł on powodować "zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Art

W Polsce islam to nie problem

W Polsce islam to nie problem ale możemy kiedyś mieć ataki
pojedynczych samobójców terrorystów - kto to wie. PEGIDĘ to nie wiadomo kto sponsoruje, oni gadają jak Korwin-Mikke - może ich ruscy sponsorują.
Powinno się stworzyć europejski Afrika Korps i heja na to
państwo islamskie, heja safari.

Portret użytkownika Patriota

Oblewa mnie zimny pot na samą

Oblewa mnie zimny pot na samą myśl o demonstracjach na terenie naszego kraju.Znając nasze słowiańskie zaangażowanie,to przypuszczam że nie dali byśmy odporu i nie wiadomo co mogło by się wydarzyć.W takich sytuacjach dla Państwa Polskiego ciężko by było każdego Polaka powstrzymać przed aktywną ochroną naszego kraju,a co za tym idzie,tradycji wiary i honoru.Inaczej mówiącBÓG,HONOR I OJCZYZNA.

Portret użytkownika Arcanum

"Nielegalne demonstracje" -

"Nielegalne demonstracje" - normalni ludzie to jeszcze łykają? A co zrobią jak mimo totalitarnych zakazów wyjdą na ulice? Przenocują na 48h i wykarmią za darmo kilka tysięcy ludu w policyjnym "hotelu"? Smile
Zresztą mogą też udawać, że się nie znają i przypadkiem tylu zwolenników antyislamizmu spotkało się w jednym miejscu.

Skomentuj