W Norwegii eksplodowała stacja do tankowania wodorem

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W pobliżu norweskiej miejscowości Sandvika doszło do potężnej eksplozji stacji tankowania wodorem. Zdarzenie miało miejsce 10 czerwca bieżącego roku. Siła  wybuchu była tak wielka, że w kilkunastu przejeżdżających obok samochodach uruchomiły się poduszki powietrzne.

Na szczęście jest to stacja automatyczna,a w momencie eksplozji wodoru nie tankował żaden pojazd.  Przyczyny zdarzenia są nadal nieznane. Na skutek fali uderzeniowej poszkodowanych zostało kilka osób, dwie z nich zostały odwiezione do szpitala.

 

Eksplozja stacji należącej do firmy Uno-X może być porównywana do pożar sterowca Hindenburg również wykorzystującego wodór. Jego spektakularne spłonięcie do dzisiaj robi wrażenie i właściwie zastopował o rozwój sterowców jako załogowych statków powietrznych. Czy podobnie może być i tym razem? Jak bardzo eksplozja wodoru na stacji paliw wpłynie na sprzedaż aut wyposażonych w ogniwa wodorowe?

 

Teraz jeszcze nie ma odpowiedzi na te pytania, ale może się okazać, że napęd wodorowy stanie się nomen omen niewypałem. Każdy kto myśli o zakupie samochodu z napędem, który jako odpad emituje czystą wodę, zastanowi się teraz dwa razy rozumiejąc ryzyko jakim może być tankowanie tego auta. Może ta eksplozja nie była przypadkiem i właśnie taki był cel?

 

Norweskie media spekulują, że przyczyną eksplozji stacji mogła być wysoka temperatura.Być może doszło do awarii urządzeń chłodzących. Wodór w przeciwieństwie do benzyny i oleju napędowego musi być dostarczone do auta w formie schłodzonej. W ciepły dzień przy niewystarczającej wydajności urządzeń schładzających paliwo,tankowanie wodoru może trwać nawet i pół godziny.

 

Może się zatem okazać, że tak jak w przypadku rzekomo ekologicznych aut elektrycznych, gdzie wytworzenie baterii skutkuje taką emisją CO2 jaką auto z silnikiem diesla wytworzy w ciągu 8 lat, koszt dla środowiska z wytworzenia wodoru, a także jego składowania i odpowiedniego chłodzenia będzie znacznie wyższy tylko ukryty.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika maniek II

...ale pierdoly!...

...ale pierdoly!...

boli oj boli!...aj waj!...darmowe paliwo!...aj! waj!...

cyt...Eksplozja stacji należącej do firmy Uno-X może być porównywana do pożar sterowca Hindenburg również wykorzystującego wodór. Jego spektakularne spłonięcie do dzisiaj robi wrażenie i właściwie zastopował o rozwój sterowców jako załogowych statków powietrznych...

faktycznie!...spalil sie - ale pozar ogarnol poszycie ktore bylo pokryte - tlenkiem aluminiu - i to on spowodowal caly karambol i pozar - a nie wodor!

...wodorowy dom...:))...

https://www.youtube.com/watch?v=i8HEAqDlwHA

alternatywne paliwa...

https://alternatywnepaliwo.pl.tl/REAKTOR-HHO.htm

Portret użytkownika Zenek ;)

Tak wygląda rzeczywistśc

Tak wygląda rzeczywistśc czyli KOLEJNA "BEZPIECZNA" TECHNOLOGIA

 

rzucona jak OCHŁAP GOJOM by mieli

 

za czym SIĘ ŚLINIĆ i NA CO WYDAWAĆ kolejne grosiki z DZIURY BUDŻETOWEJ

 

bo przecież i tu o jak z wodorowo-litowymi KREMATORIAMI TESLI NIE  BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWNIKA chodzi

 

a o NAPĘDZENIE SZTUCZNEGO POPYTU NA SPRZEDAŻ / SZPAN / ZMIANĘ....

 

Czyli tak samo jak się gimbaze STRZYŻE Z KASY "kolejnymi" MODELAMI i-Dioten...

kury domowe.... TYMI SAMYMI PROSZKAMI TYLKO W BARDZIEJ ODPICOWANYM kolorowymi ciapkami OPAKOWANIU

 a tzw..... emancypantki CO ROK BARDZIEJ FIKUŚNĄ "MODĄ".... z jeszcze bardziej snobistyczną ceną....

 

Wszystko to jewrejskie SPOSOBY NAPĘDZANIA ZBYTU RZECZY NIEPRZYDATNYCH, SZKODLIWYCH czy jak z "napędem wodorowymi" czy "krematoriami" Tesli ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNYCH i dla użytkownika jak i innych tzw postronnych osób

 

bo taka głupia benzyna... by wybuchnąć potrzebuje GŁUPICH KILKUDZIESIĘCIU SEKUND podczas których da się jeszcze uciec czy kogoś zaklinowanego w pojeździe uratować od spalenia

 

podczas gdy użytkownikom KREMATORIÓW Tesli czy nowoczesnych "wodorowych" shahid mobili..... po zapaleniu..... się ich CUDACTWA..... czasu zwykle starcza tylko już na (l)AMEN(t)........  wewnątrz własnego DROGIEGO jewrejskiego PIEKARNIKA..... czy nawet BOMBY kT(onowej) (to ci od wodoru).

 

I tak z czasem nawet PODKŁADAJĄCE, jako arabowie, BOMBY żydowskie ISIS przestanie być potrzebne do siania terroru bo będzie go na drogach siał nowoczesny ekologiczny szpanerski "autoTROTYL"...  

 

Portret użytkownika r.abin

Stacja "eksplodowała" - a

Stacja "eksplodowała" - a Hindenburg "spłonął". Mam mały "dysonans poznawczy", gdyż eksplozja mieszanki wodoru (z tlenem) - ma miejsce powyżej 6% wodoru. To tam nie było czujników stężenia wodoru w powietrzu?

Portret użytkownika osa

"rzekomo ekologicznych aut

"rzekomo ekologicznych aut elektrycznych". Tak własnie jest jak gimbaza bierze się za komentowanie. W przejściu na elektryki się liczy szerszy kontektst niż jakieś 'wyliczenie' wzięte sobie z jakiś wygodnych przykładów dopasowanych do tezy. Energia elektryczna jest uniwersalna, bo może być otrzymana z całej masy różnych źródeł. Samochodowi elektrycznemu wszystko jedno czy to energia z elektrowni wiatrowej, słonecznej czy jądrowej...Technologie związane z produkcją akumulatorów też poprawiają się z roku na rok.

Gimbus wszystkiego nie przeliczy, bo nawet tego nie ogarnia, po prostu skopiuje tekst kogoś kto jest przeciwnikiem i coś sobie powyszukiwał wygodnego do poparcia tezy. Zawsze można sobie znaleźć naukawca i badania do poparcia dowolnej tezy. Szkodliwość komórek, proszę bardzo. Nieszkodliwość komórek, bez trudu. Itd...

Ciekawe bo gimbus zwykle kojarzy się z kimś młodym, a ponoć ci są bardziej eleastyczni, ale najwyraźniej gimbus to stan ducha.

Portret użytkownika baca

no tak darmowe paliwo nie

no tak darmowe paliwo nie emitujące spalin to diabeł z piekła rodem.... do tej pory wybuchy wodoru pozabijały tylko w ubiegłym wieku aż... siedemnaście osób...

ech... nie ma to jak w pełni bezpieczna benzyna - ona przecież nie wybucha, nie zabija więcej jak stu ludzi dziennie no i jest w pełni dla środowiska bezpieczna - w ubiegłym tygodniu np na zjeżdzie do Świnoujścia z hitlerowskiej autostrady z berlina do tuska - spaliło się żywcem zaledwie sześć osób...

gdyby tam był wodór to liczba ofiar liczona byłaby na co najmniej siedmiu palcach...

ale najbardziej niebezpieczną cechą aut na wodór jest brak akcyzy we własnej roboty paliwie (wsadzamy do bańki z wodą dwie elektrody zasilane z ogniwa słonecznego i przy pomocy lejka od konewki i podłączonej do niego prezerwatywy na wieczór mamy co nieco wodoru pod ręką - są filmiki na jewtubie jak elektrolizą rozbijać na tlen i wodór wodę)

i własnie ten brak akcyzy jest śmiertelnie niebezpieczny bo powoduje nagłe i nieoczekiwane obumieranie żyda Smile

 

Portret użytkownika Gargulec

Noo fakt, całkowicie darmowe

Noo fakt, całkowicie darmowe to paliwo, przecież po zakończeniu elektrolizy, sprężysz sobie ten wodór z kondona pompką do roweru i skroplisz go w zamrażalniku zwykłej lodówki, czy też może przywiążesz sobie kilkadziesiąt takich "baloników" do zderzaka w samochodzie i co kawałek będziesz robił postój na zmianę "zbiorniczka z paliwem"? Wodzisz, to nie jest takie "proste" jak procesy myślowe pod Twoją kopułą.

A i jeszcze jedno, skąd weźniesz prąd do produkcji tego swojego wodoru w kondonie? Z plebejskiej sieci energetycznej, zasilanej przez elektrownie na złe paliwa kopalne, czy będziesz może "kreatywny" i użyjesz dynama z roweru, albo może generatora "frii enerdży" z tego swojego "jutuba"?

A co do porównywania statystyk śmiertelności, to ile mamy dzisiaj tych aut wodorowych lub elektrycznych? Będzie tego chociaż z 5-10% całej ilośći pojazdów naplanecie? Więc co to za porównywanie? Poczekamy aż będzie ich tyle co spalinowych na dzień dzisiejszy, wtedy będzie można mówić o ilości ofiar śmiertelnych i wpływie na środowisko.

Portret użytkownika euklides

Rzecz w tym, że benzynka

Rzecz w tym, że benzynka kosztuje w rzeczywistości mniej niż woda. To jest normalna cena, którą płacą miekszańcy np. Iranu, gdzie mafia nie przejęła handlu i obrotu paliwami. A w Polin złodziejskie kutwy nałożą akcyzę nawet na powietrze, więc zapomnij, że silnik na wodór cokolwiek zmieni. Co najwyżej jako efekt uboczny będziesz miał wodę do czajnika po 10 zł/litr, bo paliwo przecież musi być objęte akcyzą i podatkiem, nie?

Portret użytkownika minoduesp

A bez filmików na "youtub-ie"

A bez filmików na "youtub-ie" to byś nie wiedział jak to zrobić ? To jest temat ze szkoły podstawowej ! 

Weź też pod uwagę ,że samochody zasilane są SKROPLONYM wodorem (o b.niskiej temperaturze) lub sprężonym do "jedynie" 700 atm. (!) ,więc tym co sobie w domu baterią słoneczną wytworzysz to możesz co najwyżej balonik napełnić ... Dodatkowo nikt raczej go nie spala w tradycyjnym silniku ale w ogniwie paliwowym ,które wytwarza prąd do zasilania silnika elektrycznego. Wodór jest najmniejszym i najprostszym pierwiastkiem i jako taki "przecieka" przez metalowe zbiorniki (!) i aby go utrzymać w środku trzeba mieć bak z kompozytów wielowarstwowych a na dokładkę jest gazem NAJBARDZIEJ wybuchowym ! (eksploduje już w stężeniu zaledwie 5 %) 

Skomentuj