W Nigerii trwają czystki etniczne. Muzułmanie wymordowali tysiące chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Świat przymyka oko na masowe mordy w Nigerii, a muzułmanie pozwalają sobie na coraz więcej. W tym afrykańskim państwie, chrześcijanie są prześladowani, atakowani i zabijani za swoją wiarę. Tymczasem w Europie trzeba uważać z krytyką islamu, aby nie zostać oskarżonym o mowę nienawiści, za którą można trafić do więzienia.

 

Szacuje się, że Nigeria jest podzielona mniej więcej po połowie na chrześcijan i muzułmanów. Ci pierwsi są prześladowani od lat, lecz w tym roku, skala ataków jest nieprawdopodobna. Sytuacja przypomina wojnę religijną, choć oficjalnie nikt tego tak nie nazywa.

 

Zgodnie z oświadczeniem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii, w pierwszej połowie 2018 roku wymordowano ponad 6 tysięcy chrześcijan – głównie dzieci, kobiety i osoby starsze. Masowe mordy odbywają się między innymi w nigeryjskim stanie Plateau. Pod koniec czerwca, tylko w ciągu dwóch dni zabito 238 wyznawców chrześcijaństwa.

Muzułmanie nie tylko mordują, ale też okradają i wysiedlają chrześcijan z ich ziem, a także niszczą chrześcijańskie obiekty kultu. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii zarzuca również rządowi, że ten próbuje przedstawiać masowe mordy na tle religijnym jako walki między farmerami i pasterzami.

 

Tylko prześladowani i zabijani chrześcijanie wskazują na problem islamskiego ekstremizmu. Sytuacja w Nigerii jest kompletnie bagatelizowana i ignorowana. A skoro żaden kraj nie planuje interweniować to znaczy, że muzułmanie w tym kraju otrzymali ciche przyzwolenie na ludobójstwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika MMMMMarta

Komentarz do komentaży. Krzyż

Komentarz do komentaży. Krzyż nie jest symbolem śmierci ale Miłości - aż po śmierć, jest symbolem niewyrażalnej Miłości Boga do człowieka. Katolicy - a nie "katole" - gdybym miała powierzyć komuś moje dziecko lub chorą mamę - poprosiłabym o opiekę osoby wyznające chrześcijaństwo (Pierwsze Przykazanie Miłości  i Dekalog) a nie osoby popierające gender czy eutanazję lub czerpiące wszelkiego typu korzyści majątkowe według opinii "to się opłaca" bez etyki i ukształtowanego etycznie światopoglądu. Podobnie dziecko po operacji czy mieszkanie do wynajęcia.

W erze publicznego mordowania Alfiego Evansa (rząd włoski przyznał dziecku obywatelstwo, klinikę, Papież prosił a nawet polski Prezydent) w której nawet rodzice nie mogą pomóc swojemu dziecku - mordowanie chrześcijan i katolików, ośmieszanie- nie dziwi. Przeszkadzamy, kiedy mówimy - adopcja zamiast aborcji (nie potępiamy kobiety, która nie chce, nie może...wychowywać dziecka- wiele rodzin przyjęło by je z miłością a odcinając się od propagandy - proszę przeczytać prawdziwe słowa kobiet które dokonały aborcji - sny, depresja, załamanie, poczucie winy do końca życia- adopcja jest nie tylko dla dobra dziecka ale i mamy- nie zabiła dziecka. Ile razy by nie powtarzano "komórka, zlepek komórek - kobieta wie- i w sercu i psychice i emocjach- to było jej dziecko, zależne od niej. Później niewyobrażalnie cierpi - do końca życia. Choćby i poszła do Spowiedzi i dostała rozgrzeszenie albo została fundamentalistką proaborcyjną.). I tak dalej. Wymordowanie chrześcijan pozwoli na swobodne- na przykład - mordowanie osób starszych lub - niewygodnych albo opłacalnych- i w ten sposób z Polski powstanie jak nie Izrael to Niemcy albo - sama nie wiem co. Żle się poczuł - po dopalaczach (zbuntowani młodzi- to o Was)- to może skrócić mu cierpienie. Zostawił w domu testament- że nienawidzi krewnych... Pozdrawiam. Katoliczka.

Portret użytkownika FM

lepij brzmi chrześcjanka .a

lepij brzmi chrześcjanka .a dlaczego ? bo odnośi się wprost do Chrytusa.Katolik to tylko może być zrozumiałe w Polsce lub w niektórych krajach .Zaś  słowo chrześcijanin jest czytelne dla całego świata .Słowo katolik pochodzi od kościoła powszechnego jest to forma "zastępcza"słówa chrześcjanin może bardziej jes bezpiecznie tego sormułowania używać ? nie wiem ja preferuje siebi eże jestem chrześcjaninem w denominacji katolickiej tak uważam żę jes poprawniej.Denominecje chrześcjańskie są zrzewiem konfliktów wzglendem śiebie nawzajem sa anty jednością ,Chrześcjaństwo jest  jedno  bo jeden Jest Pan . Nazywajmy siebie po naszym mieni które dał nam Chrystus .Pozatym tekst bardzo dobry. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NISZCZENIE FIGUREK JAK

NISZCZENIE FIGUREK JAK NAJBARDZIEJ...zwłaszcza czarnej diablicy zwanej maryją.. mają to chrześcijanie za swój religijny ekshibicjonizm... Wiara jest intymnością i nie wolno się z nią pchać w gały, innowiercom. Sami sie proszą  na krwawą ofiarę swego demona. Jezusek i jego mateczka nie bronią? hehhehheee...

Portret użytkownika Chlebo

Byłem wyznawcą fałszywych

Byłem wyznawcą fałszywych nauk o których jest mowa w Piśmie Świętym. Religie takie jak hinduizm, joga, buddyzm wszelkie odłamy wed jakieś tam słowiaństwo, wszelkie new age, czary, astralny świat (słownictwo odośniki a wręcz rytuały na cześć bożków w grach mmo teraz jest w każdej praktycznie).

7 lat bardzo mocno wysilałem się żeby mieć osiągi, szczęście dzięki praktykom. Skończyło się to drastycznymi dręczęniami. Dopiero po 3 latach po nawróceniu a nawet 3.5 mogę normalnie funkcjonować, straciłem 20-27 duży kawałek mojej młodości.

Piszesz na temat religi ale czy budziłeś się z kołataniem serca jakby Cię miał ktoś zabić po koszmarach, spocony. Czy bałeś się wysikać do łazienki naprzeciwko twojego pokoju... 

Absolutnie nikt nie był w stanie mnie przekonać do tego bym się nawrócił. Dopiero zmarnowany niepowodzeniami Bóg dał mi łaskę że na spacerze wszedłem do Kościoła i natychmiast wyspowiadałem się. Dosłownie przekraczając drzwi obecność Boża dotknęła mnie. Nie było to 1 metr przed dzwiami nie pół metra za albo że pochodziłem sobie jak turysta po Kościele i powiedziałem sobie "może tutaj znajdę prawdę"

Nie... Bóg dotknął moją duszę... Wiem jak zły duch reaguje na modlitwę. Angelus... błądzisz

Maryja czeka żebyś przedewszystkim przestał obrażać Boga 

Nikt mi Wiary nie pchał na siłę...  Zdarzają się takie przypadki ale obiektywnie spójrz na rzeczywistość na Polskę na swoje miasto Czy widziałeś tam chrześcijan którzy napadają Cię i zmuszają byś uwierzył?

Dlaczego Maryja nie jest demonem? Nie zgrzeszyła nieczystością. Maryja czyniła Dobro drugiemu człowiekowi. Nie marnowała życia na samolubne zachcianki. Diabeł i ludzie którzy go słuchają uprawiają rozpustę. Ja sam żyłem jak diabeł oglądając pornografię. Maryja nie robiła takich rzeczy. Nie ma podstaw by nazywać Świętość diabłem. 

Ja jako były rozpustnik teraz staram się naśladować czystość Matki Bożej. 

 

Portret użytkownika Ehhh

Z całym szacunkiem dla Ciebie

Z całym szacunkiem dla Ciebie ale mylisz chrześcijaństo czym jest naśladowanie Chrystusa z religią RZYMSKOkatolicką czyli w oryginale religią rzymsko powszechną. Jedno z drugim od dwóch tys lat nie ma nic wspólnego i wyklucza się i co chrześcijanie "walczyli" od samego początku. Radzę odrobić lekcje w tej dziedzinie bo możesz się bardzo zdziwić. 

Portret użytkownika FM

Kościół Rzymski Powszsechny

Kościół Rzymski Powszsechny takie jest znaczenie a nie religijny .Moim prywatnym zdaniem Powinno brzmiec bardziej tak          Kościół Rzymski Chrześcjański-Powszechny        .Ale to sprawa Papieża i Watykanu. Zrezygnować z pisowni łacińskiej (katolicki=powszechny).Tożsamość wiary jest kluczowa .

Strony

Skomentuj