W Nigerii trwają czystki etniczne. Muzułmanie wymordowali tysiące chrześcijan

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Świat przymyka oko na masowe mordy w Nigerii, a muzułmanie pozwalają sobie na coraz więcej. W tym afrykańskim państwie, chrześcijanie są prześladowani, atakowani i zabijani za swoją wiarę. Tymczasem w Europie trzeba uważać z krytyką islamu, aby nie zostać oskarżonym o mowę nienawiści, za którą można trafić do więzienia.

 

Szacuje się, że Nigeria jest podzielona mniej więcej po połowie na chrześcijan i muzułmanów. Ci pierwsi są prześladowani od lat, lecz w tym roku, skala ataków jest nieprawdopodobna. Sytuacja przypomina wojnę religijną, choć oficjalnie nikt tego tak nie nazywa.

 

Zgodnie z oświadczeniem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii, w pierwszej połowie 2018 roku wymordowano ponad 6 tysięcy chrześcijan – głównie dzieci, kobiety i osoby starsze. Masowe mordy odbywają się między innymi w nigeryjskim stanie Plateau. Pod koniec czerwca, tylko w ciągu dwóch dni zabito 238 wyznawców chrześcijaństwa.

Muzułmanie nie tylko mordują, ale też okradają i wysiedlają chrześcijan z ich ziem, a także niszczą chrześcijańskie obiekty kultu. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii zarzuca również rządowi, że ten próbuje przedstawiać masowe mordy na tle religijnym jako walki między farmerami i pasterzami.

 

Tylko prześladowani i zabijani chrześcijanie wskazują na problem islamskiego ekstremizmu. Sytuacja w Nigerii jest kompletnie bagatelizowana i ignorowana. A skoro żaden kraj nie planuje interweniować to znaczy, że muzułmanie w tym kraju otrzymali ciche przyzwolenie na ludobójstwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MMMMMarta

Komentarz do komentaży. Krzyż

Komentarz do komentaży. Krzyż nie jest symbolem śmierci ale Miłości - aż po śmierć, jest symbolem niewyrażalnej Miłości Boga do człowieka. Katolicy - a nie "katole" - gdybym miała powierzyć komuś moje dziecko lub chorą mamę - poprosiłabym o opiekę osoby wyznające chrześcijaństwo (Pierwsze Przykazanie Miłości  i Dekalog) a nie osoby popierające gender czy eutanazję lub czerpiące wszelkiego typu korzyści majątkowe według opinii "to się opłaca" bez etyki i ukształtowanego etycznie światopoglądu. Podobnie dziecko po operacji czy mieszkanie do wynajęcia.

W erze publicznego mordowania Alfiego Evansa (rząd włoski przyznał dziecku obywatelstwo, klinikę, Papież prosił a nawet polski Prezydent) w której nawet rodzice nie mogą pomóc swojemu dziecku - mordowanie chrześcijan i katolików, ośmieszanie- nie dziwi. Przeszkadzamy, kiedy mówimy - adopcja zamiast aborcji (nie potępiamy kobiety, która nie chce, nie może...wychowywać dziecka- wiele rodzin przyjęło by je z miłością a odcinając się od propagandy - proszę przeczytać prawdziwe słowa kobiet które dokonały aborcji - sny, depresja, załamanie, poczucie winy do końca życia- adopcja jest nie tylko dla dobra dziecka ale i mamy- nie zabiła dziecka. Ile razy by nie powtarzano "komórka, zlepek komórek - kobieta wie- i w sercu i psychice i emocjach- to było jej dziecko, zależne od niej. Później niewyobrażalnie cierpi - do końca życia. Choćby i poszła do Spowiedzi i dostała rozgrzeszenie albo została fundamentalistką proaborcyjną.). I tak dalej. Wymordowanie chrześcijan pozwoli na swobodne- na przykład - mordowanie osób starszych lub - niewygodnych albo opłacalnych- i w ten sposób z Polski powstanie jak nie Izrael to Niemcy albo - sama nie wiem co. Żle się poczuł - po dopalaczach (zbuntowani młodzi- to o Was)- to może skrócić mu cierpienie. Zostawił w domu testament- że nienawidzi krewnych... Pozdrawiam. Katoliczka.

Portret użytkownika Tosia 5

Nie do końca się z tobą

Nie do końca się z tobą zgodzę. Ja nie jestem katoliczką ale jestem bardzo wierząca. Przynależność do kk albo innych organizacji religijnych nie świadczy o wielkości wiary, którą każdy ma w sobie. Ja nie znalazłam żadnej opcji, która by ściśle przestrzegała Dekalogu i zawartych w Biblii przykazów jakimi mamy się kierować. Nie uważam, aby z tego powodu traktować mnie i moją rodzinę jako "coś" gorszego. Bóg nie potrzebuje zrzeszeń, na sądzie ostatecznym nie będziesz tłumaczyć sie jako zrzeszona ale każdy z osobna - SAM. Bóg jest dla mnie najważnieszy i tylko ja wiem jak bardzo go kocham i jak bardzo staram się nie urazić Jego uczuć do mnie. A ty znasz prawa skoro powołujesz się na Dekalog? Czy chociaż raz przeczytałaś go całego z Biblii i to z obydwu ksiąg a nie z katechizmu, gdzie jest okrojony? Popatrz we własne serce i jeśli znajdziesz tam chociaż jedną osobę której nie lubisz lub nie tolerujesz albo nienawidzisz, jeśli o kimś mówiłaś chociaż raz w obrzydliwy sposób to czy jesteś prawdziwie wierząca? Jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga ale nie tak silni jak On Sam za to mamy rozum, wolną wolę i właśnie tym ja się kieruję w szukanu Boga i prawdy. Wiara nie jest dla mnie trdycją rodzinną, Nie istotne dla mnie jest, że zostałam ochrzczona wbrew mojej woli i zanim przedstawiono mi wartości w jakie kazano mi bezwzględnie i posłusznie wierzyć, nawet fakt, że jakiś człowiek wymyślił chrzest niemowlaków mówiąc, że skoro raz jest się katolikiem to jest się nim na cale życienie ma dla mnie wartości i znaczenia. Gorszej obłudy nie możnabyło wymyśleć. Wiara ma być świadoma a decyzja podjęta świadomie przez każdego z osobna. Ty natomiast, skreślasz takich jak ja, bo nie jestem katoliczką.

Portret użytkownika FM

lepij brzmi chrześcjanka .a

lepij brzmi chrześcjanka .a dlaczego ? bo odnośi się wprost do Chrytusa.Katolik to tylko może być zrozumiałe w Polsce lub w niektórych krajach .Zaś  słowo chrześcijanin jest czytelne dla całego świata .Słowo katolik pochodzi od kościoła powszechnego jest to forma "zastępcza"słówa chrześcjanin może bardziej jes bezpiecznie tego sormułowania używać ? nie wiem ja preferuje siebi eże jestem chrześcjaninem w denominacji katolickiej tak uważam żę jes poprawniej.Denominecje chrześcjańskie są zrzewiem konfliktów wzglendem śiebie nawzajem sa anty jednością ,Chrześcjaństwo jest  jedno  bo jeden Jest Pan . Nazywajmy siebie po naszym mieni które dał nam Chrystus .Pozatym tekst bardzo dobry. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NISZCZENIE FIGUREK JAK

NISZCZENIE FIGUREK JAK NAJBARDZIEJ...zwłaszcza czarnej diablicy zwanej maryją.. mają to chrześcijanie za swój religijny ekshibicjonizm... Wiara jest intymnością i nie wolno się z nią pchać w gały, innowiercom. Sami sie proszą  na krwawą ofiarę swego demona. Jezusek i jego mateczka nie bronią? hehhehheee...

Portret użytkownika Chlebo

Byłem wyznawcą fałszywych

Byłem wyznawcą fałszywych nauk o których jest mowa w Piśmie Świętym. Religie takie jak hinduizm, joga, buddyzm wszelkie odłamy wed jakieś tam słowiaństwo, wszelkie new age, czary, astralny świat (słownictwo odośniki a wręcz rytuały na cześć bożków w grach mmo teraz jest w każdej praktycznie).

7 lat bardzo mocno wysilałem się żeby mieć osiągi, szczęście dzięki praktykom. Skończyło się to drastycznymi dręczęniami. Dopiero po 3 latach po nawróceniu a nawet 3.5 mogę normalnie funkcjonować, straciłem 20-27 duży kawałek mojej młodości.

Piszesz na temat religi ale czy budziłeś się z kołataniem serca jakby Cię miał ktoś zabić po koszmarach, spocony. Czy bałeś się wysikać do łazienki naprzeciwko twojego pokoju... 

Absolutnie nikt nie był w stanie mnie przekonać do tego bym się nawrócił. Dopiero zmarnowany niepowodzeniami Bóg dał mi łaskę że na spacerze wszedłem do Kościoła i natychmiast wyspowiadałem się. Dosłownie przekraczając drzwi obecność Boża dotknęła mnie. Nie było to 1 metr przed dzwiami nie pół metra za albo że pochodziłem sobie jak turysta po Kościele i powiedziałem sobie "może tutaj znajdę prawdę"

Nie... Bóg dotknął moją duszę... Wiem jak zły duch reaguje na modlitwę. Angelus... błądzisz

Maryja czeka żebyś przedewszystkim przestał obrażać Boga 

Nikt mi Wiary nie pchał na siłę...  Zdarzają się takie przypadki ale obiektywnie spójrz na rzeczywistość na Polskę na swoje miasto Czy widziałeś tam chrześcijan którzy napadają Cię i zmuszają byś uwierzył?

Dlaczego Maryja nie jest demonem? Nie zgrzeszyła nieczystością. Maryja czyniła Dobro drugiemu człowiekowi. Nie marnowała życia na samolubne zachcianki. Diabeł i ludzie którzy go słuchają uprawiają rozpustę. Ja sam żyłem jak diabeł oglądając pornografię. Maryja nie robiła takich rzeczy. Nie ma podstaw by nazywać Świętość diabłem. 

Ja jako były rozpustnik teraz staram się naśladować czystość Matki Bożej. 

 

Portret użytkownika Tosia 5

Proszę odpowiedz mi dlaczego

Proszę odpowiedz mi dlaczego matke Jezusa nazywasz "Matką Bożą" Czy k nie uczy, że Bóg jest jeden i że był, jest i będzie? Bóg nie potrzebuje matki bo jest wieczny. Jezus, jak zawsze podkreślał jest Synem Bożym a nie Bogiem. Następne pytanie: gdzie w Biblii jest napisane, że Maryja przyjęła chrzest i poszła za Synem? Wręcz przeciwnie, Jezus miał żal do niej, że nie dołączyła a mówi o tym fragment, kiedy Maryja przyszła do Jezusa z Jego braćmi. Nie wyszedł do niej tylko powiedział, że jego matką i braćmi są ci, którzy słuchają nauk. Poczytaj kiedy do kk wszedł dogmat Maryi i całą historię o powstaniu kultu Maryi.

Portret użytkownika Ehhh

Z całym szacunkiem dla Ciebie

Z całym szacunkiem dla Ciebie ale mylisz chrześcijaństo czym jest naśladowanie Chrystusa z religią RZYMSKOkatolicką czyli w oryginale religią rzymsko powszechną. Jedno z drugim od dwóch tys lat nie ma nic wspólnego i wyklucza się i co chrześcijanie "walczyli" od samego początku. Radzę odrobić lekcje w tej dziedzinie bo możesz się bardzo zdziwić. 

Strony

Skomentuj