W Nigerii z rurociągów firmy Shell stale wycieka olej

Kategorie: 

youtube.com

Nigeryjskie plemiona złożyły pozew przeciwko brytyjskiej firmie Shell, ponieważ pozwala ona na setki przecieków i wycieków w ciągu roku. Przedstawiciele Shell z premedytacją ignorują protesty miejscowej ludności.

 

 

Dla wielkiej korporacji nie ważni są ludzie. Liczą się tylko pieniądze i pozyskiwane surowce, podaje RT. Shell czerpie ogromne zyski z Afryki, ale liczne zanieczyszczenia trafiają do wody i są wchłaniane przez glebę.

 

Miejscowi Nigeryjczycy nadal prowadzą tradycyjny sposób życia, a źródłem ich utrzymania jest rolnictwo i rybołówstwo. Ludzie ci ponieśli i ponoszą ogromne straty z powodu katastrofy ekologicznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wrrr

Pieprzone pazery, jak mnie

Pieprzone pazery, jak mnie takie coś najbardziej wkurwia. Dzisiaj już nie ma możliwości życia jako typowo wolny człowiek, ciągle uprzykrzają życie niezależnym ludziom - z plemion itd. Robią takie akcje jak powyżej, niszcząc ich środowiska życia by nie mieli gdzie iść i jak żyć, po to żeby żaden z systemowywch niewolników nie stwierdził - ale zaraz, ja chce żyć tak jak oni i być wokół kochającego mnie grona oddanych ludzi, być wolnym... A co im z tej ropy niby? Ścierwa... Ostatnie czasy prawdziwych wolnych ludzi. Albo człowiek się obudzi i zacznie o siebie walczyć, albo już nie będzie dla niego w ogóle szansy. Jesteśmy w punkcie kulminacyjnym naszego "rozwoju" - można powiedzieć, że apokalipsa tuż tuż.

Skomentuj