W niemieckich archiwach znaleziono legitymację Stasi należącą do Władimira Putina

Kategorie: 

Źródło: BStU

W niemieckich archiwach odnaleziono legitymację Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego NRD (powszechnie znanego jako Stasi), należącą do obecnego prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Wydany w 1985 roku dokument należał niegdyś do sowieckiego oficera, obecnie piastującego znacznie bardziej eksponowane i prestiżowe stanowisko. Władimir Putin pracował wówczas dla KGB jako łącznik pomiędzy Rosją a Stasi, czyli Ministerstwem Bezpieczeństwa Państwowego NRD. Znalezienie dokumentu nie powinno być wielkim zaskoczeniem, ponieważ agenci KGB zawsze posiadali również legitymacje podległych im służb. 

 

W latach 1985-1990 Putin stacjonował w niemieckim Dreźnie. Legitymacja najprawdopodobniej była mu potrzebna, aby móc swobodnie poruszać się po obiektach Stasi. Urząd do spraw Materiałów Państwowej Służby Bezpieczeństwa NRD poinformował, że w 15 dzielnicach przedstawiciele KGB otrzymali dostęp do biurowców Stasi. Stwierdzono również, że istnienie legitymacji nie oznacza, że Putin współpracował z niemieckim Ministerstwem, co sugerowała chociażby gazeta Bild.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, nie był przesadnie zaskoczony odkryciem i oświadczył, że w czasach Związku Radzieckiego, KGB i Stasi były partnerskimi agencjami wywiadowczymi, więc wzajemna wymiana dowodów tożsamości była całkowicie naturalna.

 

Po upadku Związku Radzieckiego oraz zjednoczeniu Niemiec, Putin wrócił do Rosji, gdzie został szefem FSB, rosyjskiej służby szpiegowskiej, która zastąpiła KGB. W 2000 roku został drugim demokratycznie wybranym prezydentem Rosji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika alaska

A gdzie się schowały

A gdzie się schowały legitymacje partyjne polskich elyt-KORowców,POwców, PiSuarów, SLDowców, PSLowców i innych zaprzańców co robią laskę jankesom i oddali za darmo Polskę!!!!!!!!!!!!!! Pytam czy wszystkie te mendy nie żyli w PRL-u , czy nie wykształcili się w PRL-u, czy nie wychowywali swoich dzieci w PRL-u, czy nie korzystali z przywilejów socjalizmu........który teraz zniszczyli i codziennie kłamią, oszukują, robią wodę z mózgu ludziom, NAPUSZCZAJĄ I SZCZUJĄ JEDNYCH NA DRUGICH WYWOŁUJĄC NIEZGODY!!!  A wiecie dlaczego jest tyle supermarketów, towarów, pełne półki??? BO TO WSZYSTKO JEST NA KREDYT!!!! Który  trzeba będzie spłacać przez następne kilkaset lat. Tak tworzy się niewolników -idiotów co wszystkie wiadomości łykają jak pelikany. No cóż Polacy to taki dziwny naród ,który kocha być oszukiwanym, mamionym błyskotkami, rozpijanym, naród który fetuje i pielęgnuje tragedie narodowe i porażki i jeszce się z tego cieszą....CHOLERA CO JEST NIE TAK Z TYMI POLAKAMI!!!!/OPRÓCZ PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW./

Portret użytkownika Suspect.

Nie tak dawno w necie była

Nie tak dawno w necie była lista stron (niby polskich) które propagowały politykę rosyjską. N atej liscie był też ZnZ. Mam to gdzieś, niech sobie robia co  chcą, ale jak przeczytałem komentarze pod tym niemieckim znaleziskiem, to aż oczy przecierałem. Piękne kółko adoracji pana Putina. A myśałem że ta lista to polska propaganda.

Portret użytkownika U_P_Adlina

W jakim necie? Chyba na anty

W jakim necie? Chyba na anty-polskich reżimowych stronach, które propagują politykę pro-banderowską i pro-uSSmańską i są własnością żydo-uSSmana. Dla tych stron polskie strony są "anty-polskie", więc nie udawaj głupiego. 

Popieranie Putina w obecnym czasie, gdy skutecznie hamuje nazi-banderowska juntę z kijowa i jej uSSmańskiego sponsora jest zrozumiałe. Nie ma w tym nic dziwnego. Zwalczanie nazi-banderyzmu i tych, którzy go wspierają jest zgodne z polskim interesem, więc nie rozumiem twoich jęków. Może udaj się na strony żydo-uSSmańskie jak tvn24, czy TVPIs i tam popłacz nad ich pro-banderowską i pro-uSSmańską propagandą, która jest wroga Polsce, a tam obecna.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Łapię kiecę i już lecę,

Łapię kiecę i już lecę, hehehehehe! Tyle mnie obchodzi, kto go wybrał, co zeszłoroczny śnieg. Mnie obchodzi to, że zwalcza nazi-banderyzm i hamuje jego uSSmańskiego sponsora, bo to jest korzystne dla Polski. I wszystko w temacie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika po drodze

Przecież Stasi i KGB to były

Przecież Stasi i KGB to były sojusznicze służby. 

A z racji że Stasi podlegała KGB to i wydawała im  przepustki to swoich budynków.

Serio wpadli na tajemniczy trop....służąca dopuszczała pana do swego pokoju...

 

Portret użytkownika Suspect.

Czemu propaganda? A czemu już

Czemu propaganda? A czemu już europropaganda to nie wiem. Razem robili na froncie ,grali do jednej bramki to i miał przepustkę. Nikt nie twierdzi, że za tą legitymacją kryje sie coś więcej np. szpiegowanie dla nie niemiaszków. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wystawia legitymycji dla podwójnego szpiega.

Portret użytkownika U_P_Adlina

No widzisz? A chcieliście u

No widzisz? A chcieliście u siebie w banderlandzie zakazać języka rosyjskiego, a prawda jest taka, że większość z was gada właśnie po rosyjsku, hehehehehe! 

Ale stalina to chyba pomyliłeś z hitlerem, bo to jego witaliście u siebie chlebem i solą. Zapomniałeś? Stalin u was "be". U was hitler "cacy". Chyba popiłeś, a to jeszcze nie weekend. 

Muszę przyznać, że całkiem spokojnie - przynajmniej w tym swoim wcieleniu - przyjąłeś ten "nius" o Putinie. Myślałem, że będziesz mocno pokwikiwać, a ty nawet się za bardzo nie zaplułeś, hehehehehe! Mołodiec - chacheł.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj